Peugeot 205 1.4 aneb jak se ze sociála stalo xs :)

Představte své 205ky nebo projekty na čem zrovna pracujete

Moderátor: rada

Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Peugeot 205 1.4 aneb jak se ze sociála stalo xs :)

Příspěvek od vinorak »

Tak jak to všechno začalo. Moje přítelkyně se rozhodla, že si konečně udělá papíry. No a že by k tomu potřebovala i auto :m: Tak se mnou koukala po netu až sem si pak vzpoměl na jeden inzerát tady v bazaru. No a Terka se do tohohle autíčka hned zamilovala :fran: pořád do mě hučela ať Hugovi zavolám a zjistim co a jak. Tohle byly první fotky před slavnou garáží :appl:
Přílohy
p2.JPG
p2.JPG (41.57 KiB) Zobrazeno 19568 x
p%201.JPG
p%201.JPG (33.43 KiB) Zobrazeno 19566 x
Naposledy upravil(a) vinorak dne 15 úno 2011 10:51, celkem upraveno 1 x.
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Peugeot 205 1.1 Mojí slečny :)

Příspěvek od vinorak »

No a po několika telefonátech sem jel opět do Trutnova. Auto bylo nablejskaný jak psí kulky. A po zkušební jízdě sem se rozhodl, že ho beru. První vada na kráse byl zvýšený volnoběh, ale jelikož mám stejný motor ve svém autě, tak to nebyla zase taková práce to dát do pořádku. Co se týče technického stavu, tak kastle je opravdu nádherná a neví co je to koroze. Podvozek nemá vůle a celkem to brzdí. Na první pohled se mi líbila zadní náprava, protože je dost vysoko a pneumatiky 145/80 to ještě podporují. Je to takovej houpací kočárek. :m: Samozřejmě se mi honily hlavou myšlenky na 15ky speedliny ale to by pak Terka nezatočila volantem :fran:

No a když sem přijel domů, tak začaly práce
Přílohy
IMG_0319.JPG
IMG_0319.JPG (121.53 KiB) Zobrazeno 19579 x
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Peugeot 205 1.1 Mojí slečny :)

Příspěvek od vinorak »

Takže sem udělal olej, chladící kapalinu, teplotní čidlo a vzducháč. Auto sice jezdilo a startovalo, ale problém byl pořát s volnoběhem. A tak přišla na řadu fáze rozebírání mého motoru a zkoušení na tomhle. Našel sem nalomené dráty od teplotního čidla, tak sem je natáhl komplet znova.
Nejdřív mě napadl krokový motorek. Po jeho záměně se auto chovalo úplně jinak. Dlouho mu trvalo, než klesly otáčky a když klesly tak kolísaly :evil: Takže sem rozdělal původní krokový motorek a zjistil sem, že je v háji spínač volnoběhu. Ten sem elegantně nahradil mikrospínačem. No a tak byl na řadě potenciometr. Vyndal sem ho a proměřil, ale tvářil se že je ok. Tak sem ho trocu pootočil a najednou ZÁZRAK. Auto drží otáčky a necuká :urg: V tomhle stavu sem s ním najezdil asi 500km a zatím je všechno v pohodě. Akorát při úplném ubrání plynu, když sou otáčky pod 2000 tak občas cukne.Ale to se změní, jelikož sem nakonec sehnal výhodně celou stříkačku. Takže doufám že bude věrně sloužit a nebude zlobit :roul: jediné vylepšení co jsem udělal byla montáž mojí super přístrojovky s otáčkoměrem ze š120 :m:
a opět několik fotek
Přílohy
DSC02261.JPG
DSC02261.JPG (78.54 KiB) Zobrazeno 19524 x
DSC02270.JPG
DSC02270.JPG (92.82 KiB) Zobrazeno 19524 x
IMG_0337.JPG
IMG_0337.JPG (62.03 KiB) Zobrazeno 19544 x
DSC02277.JPG
DSC02277.JPG (83.26 KiB) Zobrazeno 19534 x
DSC02302.JPG
DSC02302.JPG (109.45 KiB) Zobrazeno 19541 x
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Peugeot 205 1.1 Mojí slečny :)

Příspěvek od vinorak »

Tak čas plynul a já sehnal kompletní stříkačku. Takže sem to prohodil komplet a paráda. No ale jak už sem psal, tak se mi podařilo prošlápnout brzdy. No a když už se to dělalo tak pořádně. Přeci brzdy jsou základ :urg:
Přílohy
Tak tohle bylo všechno nový. Na fotce nejsou ještě zadní hadice
Tak tohle bylo všechno nový. Na fotce nejsou ještě zadní hadice
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Peugeot 205 1.1 Mojí slečny :)

Příspěvek od vinorak »

Třmeny sem rozebral a vyčistil a dal nový gumičky a prachovky. Levý třmen měl ale ulomenej odvzdušňovák a tak sem ho nechal odvrtat a dali sme větší a vše se tvářilo ok
Přílohy
Tak a třmeny byly po repasy a nachystány na montáž
Tak a třmeny byly po repasy a nachystány na montáž
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Peugeot 205 1.1 Mojí slečny :)

Příspěvek od vinorak »

Potom sem asi měsíc čekal, až bude mít soused volno v garáži. No a pak přišla procedůra vyndání starých trubek dozadu a demontáž lanek ruční brzdy. Neznám fakt horší práci než vyndavat ty trubky :evil: To se jim to dělá ve fabrice, když tam nemají nápravu a nádrž. :roul: no ale nakonec sme to nějak dostali ven a já jel pro nový trubky. Dal sem nový i ty krátký trubyčky co jdou do prasátek, ty taky vypadaly, že nejlepší mají za sebou. No a pak sundat bubny kvůli lankům :sweat: to byla taky docela pakárna. Nenašli sme žádný vhodný stahovák a tak se to páčilo po kouskách.. A když bylo všechno konečně na svém místě a začalo se odvzdušňovat tak najednou loužička a netěsnil závit právě u toho odvrtaného třmenu :roul: No a tak sem musel na vrakáč a za hrozný peníz koupit třmen. Ten sem opět rozebral a vyčistil. Takže na brzdách zůstaly původní akorát pasátka, řádně očištěný pakny a přední trubky.
Přílohy
Velký dík sousedovi :)
Velký dík sousedovi :)
DSC02364.JPG
DSC02369.JPG
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Peugeot 205 1.1 Mojí slečny :)

Příspěvek od vinorak »

Já prostě nemůžu nic nedělat na autě :m: No a tak sem sehnal spojler, pak trochu broušení a lakování no a výsledek je tu. jo a ještě sem sehnal středový výdechy a kapsy do dveří ;-)
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Peugeot 205 1.1 Mojí slečny :)

Příspěvek od vinorak »

Takže čas opět pokročil a jsou tady opět změny :m: Jelikož sem si dal do svýho auta budíky z GTI tak mi zbyly ty z XS no a tak Šáša dostal dospělé budíky, poté sem sehnal středový tunel a tak je v interiéru vše kompletní. Teda ještě by to chtělo hodiny ale to až časem :cool:

Jinak asi před měsícem praskla manžeta na poloose a začala z toho lítat vazelína. Takže se koupily 4 manžety a šlo se na to. Zasraný sme byly teda slušně :m: no a když už sem to měl vyndaný, tak sem zjistil, že je utrhlá guma v rameni kterou jde stabilizátor. Takže nový ramena ;-) jo a ještě úplně nový potenciometr, ten starý se vyšoupal totálně :roll:

no a jedna fotečka jak teď vypadá
Přílohy
DSC02449.JPG
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Peugeot 205 1.1 Mojí slečny :)

Příspěvek od vinorak »

To bych nebyl já, abych pořád něco nevylepšoval :m: Na řadu přišli digi hodiny, který po řádném propájení pinů na tišťáku řádně fungují. Potom sem sehnal centrál i s el. okny, tak stačilo jenom rozebrat půlku auta a vše namontovat. Okýnka chodí jak z praku a centrál tak z 95 procent taky. Někdy prostě se musí chvilku počkat a pak zamkne :zin: :m: Takže šáša už má skoro plnou palbu ;-)
Přílohy
DSC02643.JPG
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Peugeot 205 1.1 Mojí slečny :)

Příspěvek od vinorak »

Takže co se týče interiéru, poslední změna je tříramenný volant. To že jde olej do vody jsem věděl už dlouho, ale počítal sem s tím, že to do jara vydrží. Jenomže ze dne na den z toho začal téct olej :roll: A bylo to opravdu neúnosné, proto sem musel jednat rychle :m: Sundat hlavu :arrow: a tak sem všechno odpojil a vypustil. Těch olejových sraček bylo všude opravdu dost. Největší šok ale nastal ve chvíli, když sem chtěl zaaretovat vačku. Rozvody byly postavený o zub napřed :roll: Takže sem sundal hlavu, řádně ji očistil, dal nový těsnění a všechno zpátky. Chlazení sem třikrát naplnil vodou, ohřál a opět vypustil, abych se zbavil zbytků oleje. Ten sem dal taky nový. Postavil sem správně rozvody a srovnal předstih(zatím podle sluchu :sweat: ), který sme asi před půl rokem štelovali :roll: A hle auto jede zvesela a nikde nic nekape. A pocitově přibylo tak deset koní a při překročení 3000 dokonce i jde za plynem :fran: Takže doufám, že nám bude Šáša dál věrně sloužit bez problémů
Přílohy
tak který těsnění je lepší :)
tak který těsnění je lepší :)
hlava dole
hlava dole
DSC02682.JPG
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Peugeot 205 1.1 Mojí slečny :)

Příspěvek od vinorak »

akce výměna kloubu řízení :urg: Šlo to povolit celkem lehce, ale nejhorší bylo dostat ten kloub z řízení. Válel sem se po zemi a mlátil do toho kladivem :m: ale nakonec povolil. Když sem ho vyndal, tak v něm byla vůle tak 3mm. Po výměně je najednou řízení takový komunikativnější a člověk má pocit, že fakt hýbe s kolama :up: no a taky začal fungovat zámek řízení, to mi je záhadou :m:
Přílohy
A tady jedna momentka z akce
A tady jedna momentka z akce
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Peugeot 205 1.1 Mojí slečny :)

Příspěvek od vinorak »

tak po roce dostal nová kola :m:
Přílohy
DSC02828.JPG
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Peugeot 205 1.1 Mojí slečny :)

Příspěvek od vinorak »

Tak poslední tři dny sem ztrávil pod autem :m: nový čepy, uložení stabilizátoru a obě poloosy.

nejhorší bylo vyndat to uložení stabilizátoru, až to budu dělat na další 205ce tak rači vyndám celou nápravnici :myslim: ;-)
Přílohy
DSC02832.JPG
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Peugeot 205 1.1 Mojí slečny :)

Příspěvek od vinorak »

tak další novinka :urg: Auto dostalo nový rozdělovač s funkční podtlakovou membránou a konečně je seřízený předstih ;-) Takže po roce a půl jsou dobře rozvody i předstih a auto jede z vesela a za studena už vůbec necuká :up:
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Peugeot 205 1.1 Mojí slečny :)

Příspěvek od vinorak »

Tak dneska auto absolvovalo emise a technickou, takže mám zase na dva roky pokoj :m: jinak taky konečně dostalo svoje bílý 14ky a ještě sem stih natřít třmeny a bubny na černo ;-)
Přílohy
DSC02908.JPG
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Zamčeno