můj 205kovej naftovej flekáč :)

Představte své 205ky nebo projekty na čem zrovna pracujete

Moderátor: rada

Zamčeno
Uživatelský avatar
aaischa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 27 lis 2007 18:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

můj 205kovej naftovej flekáč :)

Příspěvek od aaischa »

Tak tohle je moje vozítko, jestli se tomu dá vůbec tak řikat :D jak to vlastně začalo, nikdy sem nechtěl auto, páč ani po půl roce nemam nic moc odhad, prostě to ke mně nepatří, ostatní proletěj kolem 90kmh a já to jedu 60 abychom se vyhly a stejně je to takový nejistý, takže jezdim spíš tak klídek na spotřebu, byl sem pevně rozhodnutém pořídit buď Fiat Uno 1.3D krásně malý ručení ale sehnat něco co není příšerně sežraný byl problém a když něco bylo v nic extra stavu tak za to chtěli celkem dost penez, pak přicházelo v úvahu pěkný Tipo 1.7D, už sem měl jedno dohodnutý v celkem víc než dobrym stavu i za celkem použitelném peníz, ale na poslední chvíli majitel zrušil prodej páč našel někoho kdo mu protiučtem rozumně prodá auto kerý scháněl…

O 205ce sem věděl taky ale vždycky když sem nějakou zajímavou našel tak byla prodaná :( v úvahu připadala jedině nafta, až se našel inzerát ze Sušice za 8000kč, celkem to pospíchalo, chlapík to hodlal dosti rychle prodat, tak sem se dohod a hned další den vzal dovču v práci a jel se podivat ( 3 hodiny vlakem :D ) mno na první pohled celkem nic extra, ale nikdy nic nechrastilo, motor nikde „netek“ startovalo to dobře, interiér celkem děs ale co by člověk za 8tis chtěl.. ikdyz se často nejde nejaka výhodná koupě…

Tak sem to zaplatil podepsal smlouvu ale páč mi do řidičáku zbejval skoro měsíc tak sem musel říct o odvoz taťkovi, mno byla to celkem akce :D nevedeli sme jak se řadí zpátečka … páč jí nemá za pětkou ale z kroužkem místo jedničky :D tak sme to vždycky odtlačili do zpátky od místa kde byla zaparkovaná no mazec :D páč to mělo jinou kouli na řadičce než tu kde je obrázek s převodama a vůbec nás kroužek nenapad.. cestou se celkem projevily ne moc dobrý brzdy, ale jinak se celkem dařilo, když mi taťka nic neřek tak sem se později dozvěděl že když v tom budu jezdit tak o mě bude mít vážně strach..

Garáž byla připravená páč mam motorku tak místa tam byla halda, takže měsíc před řidičákem už bylo autí v garáži, první zištění byl děravej práh v pravý straně ale nic tak hrozného, druhej dobrej , nejspíš uz menej, takže odrbat, odstranit co opadávalo, nakoupit hamerite a nabarvit, další pod zadníme sedačkama malý střípky skla a celkem reznoucí ale ne skrz.. takže taky odrbat, nabarvit, kufr na tom nebyl o moc líp takže to samý… tim bylo to nejhorší hotový, pak zespoda kde to bylo občas taky už reznoucí došlo na další barvení, Gtičkový kanáldekly s kerejma sem to koupil nakonec šly do světa a pořídil sem obyč plecháče, páč zadní náprava je použitelná ale už moc místa nezbejvalo s 185/60/r14, a vepředu při plnym rejdu do prava dřela guma o převodovku..

Další věc po zařazení zpátečky nesvítily zadní světla, komplet vyhnilý dráty takže všecko natáhnout od převodovky znova, přední mlhovky nebyly prakticky nikam zapojený spínaly se s obyčejnejma světlama tak sem to taky předělal a přidal vypínač, novy draty zadní mlhovka, sedačka jedna byla k.o. sklapela se dozadu byla trochu zkroucena tak sem ji provrtal a nafest udelal sroubama, a nakonec tam hodil jiny latkovy sedacky co sem posehnal za odvoz :) a ty gtičkový dostal WoMec..

Pár plyšáků na palubku :D navigačka, rádio od Panaosoníka, repro do dveří, po domácku a lina a bylo hotovo :) funkcne plna spokojenost…

Repas brzdového valce, hadice k předním brzdicum, sundani předního nárazníku vybourani vyhnilejch casti a nabarveni, vycisteni a vyplachnuti chladice, vymena termostatu, sundani zadniho nárazníku ocisteni nabarveni karoserie v tech mistech, uprava par dalších věci na elektrice, a podobne… ve vysledku auto k me spokojenosti, ikdyz trošku flekáč :)

AUTO MÁ SLOUŽIT MĚ , NE JÁ JEMU A TIM SE ŘIDIM :)
Jezdí to jezdí, po technický stránce tomu nic nechybí a s tim že je to flekáč nemam jedinej problém :) komu se nelíbí ať nekouká ale píš než investovat do vzhledu to rači něco vyměnim na motoru, nápravě nebo koupim naftu atd… :)

ted mě eště čeká seštelování ventilový vůle, repase poloos, a už jenom vymenik a bude hotova prestavba na olej tak jak si to představuju :)

toť vše
bejvávala 205ka
Zamčeno