205GTi - záchrana jednoho kousku

Představte své 205ky nebo projekty na čem zrovna pracujete

Moderátor: rada

Odpovědět
Pablo78
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 27 zář 2014 18:43

205GTi - záchrana jednoho kousku

Příspěvek od Pablo78 »

Ahoj, zdravím všechny Peugeotáře :) Nedávno jsme s kamarádem dovezli ze Znojma zde známé GTi - kamarád ho koupil na záchranu, chceme ho postavit do původního, maximálně originálního stavu - jediné změny budou funkční tuning (podle mě ten jediný tuning :)) - časem by rád jezdil nějakou tu historik rally apod.
Jen v krátkosti - mělo by se jednat o 1.9 75kW kat verzi z roku 1988 - budu sem popisovat postupy prací a změn k lepšímu..

Tak za prvé - po cestě domů nám vychcalo půl oleje přes zbastlenou měrku - nechápu, proč původní majitel řešil jak rozlámanou původní měrku fixovat různými izolepami a pružinkami, když stačilo zajít do nejbližšího Peugeota a (sice napodruhý) měrku za 250Kč koupit - problém č.1 vyřešen :roll:

2. druhý - neméně palčivý problém...na autě byly namontovány tuhostně stavitelné tlumiče KONI Sport s pružinami VMAXX - výsledkem bylo auto použitelný jen na okruhu - naprosto příšerně tvrdý... Koupili jsme coilover od KW - momentálně v procesu výměny. Po demontáži jsem zjistil, že jsou tam daný dorazy umožňující pohyb pístnice asi tak tři cm, tak se leccos vysvětlilo. :roll:

3. chladič je omlácený ze všech stran, tak se objednal nový hliníkový - už je na garáži. S tím bych vás chtěl poprosit o spolehlivej eshop, nebo vůbec prodejnu na díly na GTi - děláme normálně do japonců, tak francouze nemáme moc probádaný...

4. malinko vysej přední brzdy - čeká je repase

5. původní sání bylo nahrazený krátkým od JR - sháním mometnálně komplet původní filter box hadice k němu... :myslim:

To by bylo ze zatím plánovaných zásadních úprav asi vše, detaily budu psát postupně...

Závady co zatím nejsou vyřešený:

- volnoběh 1200ot/min - měnil jsem snímač teploty kapaliny který neukazoval a opravil sem drát k němu vedoucí - nicméně moc se nezměnilo - pořád vrčí vysoko - nějaká rada?
- visej brzd. třmeny - mám nakoupeno na repasi
- sháním hadice - nejradši bych silikonový - neporadíte kde a jaký set koupit?
- šíbr nejde otevírat - zasekne se po asi 1cm pohybu - nemáte nějakou radu?
Na cestě domů s větším bráchou...:
1.jpg
Na garáži s našema mazlíkama (renovujeme Mazdy MX-5):
2.jpg
Původní a novej výfuk - zpět do série...:
3.jpg
4.jpg
Na cestách :)
5.jpg
Díky za komenty - pomoc! :Merci:
Pablo78
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 27 zář 2014 18:43

Re: 205GTi - záchrana jednoho kousku

Příspěvek od Pablo78 »

Makám na KW...:
podv 1.jpg
podv 2.jpg
Pablo78
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 27 zář 2014 18:43

Re: 205GTi - záchrana jednoho kousku

Příspěvek od Pablo78 »

Takže menší progres:
- KW podvozek
- povyměňovaný rozlámaný plasty v interiéru (už chybí jen plast kolem světýlek u šíbru)
- sehnal sem sání, už mi chyběj jen držáky, tak snad se povede brzo
- nový zimáky, 15" půjdou na léto
- sundaný příšerný tuzing pedály, nahozený origo gumy

Ještě je toho dost přede mnou, zvýšit to na origo výšku, udělat rozvody, vyměnit chladič atd atd - nevíte o cenově rozumných hadicích na GTi??
Přílohy
2015-01-12 12.05.14.jpg
6.jpg
Odpovědět