Peugeot 205 gti hugozlata

Představte své 205ky nebo projekty na čem zrovna pracujete

Moderátor: rada

Odpovědět
Uživatelský avatar
hugozlata
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 327
Registrován: 07 úno 2016 22:25
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 775239078

Peugeot 205 gti hugozlata

Příspěvek od hugozlata »

Dobry den,
tak i ja jsem zacal pracovat na svem GTIcku :-) udelal sem par fotek a rad se tu take pochlubim na sve praci .
Auticko sem sehnal bouzel nepojizdne . motor by potkany takze musel ven .Schodou okolnosti pracuju v autoservisu takze mam moznost heveru coz je obrovska vyhoda .
Zacalo zjistovani schaneni noveho/jineho motoru .
Přílohy
Auto 1 .jpg
auto 2 .jpg
auto 3 .jpg
Motor bouzel potkany takze musel ven :-(
Motor bouzel potkany takze musel ven :-(
Uživatelský avatar
hugozlata
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 327
Registrován: 07 úno 2016 22:25
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 775239078

Re: Peugeot 205 gti hugozlata

Příspěvek od hugozlata »

Po rozebrani motoru jsem dokonce zjistil ze tam nekdo nacpal pisty nejspis z MI16 nebo alespon ma kazdej valec vyrezi na 4 ventily .
No a takhle to dopada kdyz nejakdo neumi nastavit rozvod :-) nebo buhvi co stim kdo delal kazdopadne to takhle znicil :-/
Přílohy
pisty .jpg
pisty 1.jpg
Uživatelský avatar
hugozlata
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 327
Registrován: 07 úno 2016 22:25
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 775239078

Re: Peugeot 205 gti hugozlata

Příspěvek od hugozlata »

Potom prisla dlouha pauza a schaneni motoru . stary motor byl Jetronic a ja se rozhodl ze si sezenu DKZ 88 kw motronic . at uz kuli doporuceni a kuli spolehlivejsimu systemu ktery bere otacky z motoru z cidla na prevodovce a ne z rozdelovace .Par motoru bylo ale za vic jak 5 tisic a to me prislo moc respektive jsem na to proste nemel . a najednou prez znameho se ozval pan ktery mel 405 peugeota s tim motorem co schanim a nechal mi cele auto za hubicku . takze jsem mel obrovskou kliku . auto ma najeto 198 xxx km tvrdil mi ze pri 120 xxx tam byl davan prave tenhle motor . takze bouzel presne nevim kolik ma najeto . s 405 jsem jezdil asi tyden a motor tahne pekne vse spolehlive fungovalo a hlavne to neni zadna olejova koule motor je krasne suchej nic nikde netece . tak sem zaridil likvidaci auta a motor sem zacal konecne vyndavat :-)
Přílohy
CIMG2915.JPG
CIMG2918.JPG
CIMG2921.JPG
CIMG2925.JPG
CIMG2926.JPG
Uživatelský avatar
hugozlata
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 327
Registrován: 07 úno 2016 22:25
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 775239078

Re: Peugeot 205 gti hugozlata

Příspěvek od hugozlata »

No a konecne dnes zbyla trochu casu tak jsem motor odstrojil . mam v planu rozvody spojku no proste hrozne prace . rozvod hodim urcite novej i z pumpou . a kdyz uz budu v tom rozvodu seridim ventily protoze nejsou zrovna idealni vule . pak zvazim spojku jestli necham starsi nebo dam taky novou uvidim podle ceny :-) motor nastrojit a pripravit na nandani do 205 :-)

A pak dalsi pracicka musim vyhodit spatny motor z 205 a prasknout tam tenhle na kterem momentalne pracuji . elektriku mam z 205 na 88 kw tak snad nebude zadny problem . zaslechl sem zde na foru ze tam je par kabliku na pajeni tak uvidim co me ceka za zaludnosti . take nevim jestli necham prevodvku z 1.6 gti a nebo tam dam tuhletu z 405 :-) je tam spatny synchron na 2 kvaltu ale to neni problem opravit :-)
Přílohy
CIMG2932.JPG
CIMG2933.JPG
CIMG2934.JPG
CIMG2935.JPG
Uživatelský avatar
hugozlata
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 327
Registrován: 07 úno 2016 22:25
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 775239078

Re: Peugeot 205 gti hugozlata

Příspěvek od hugozlata »

Tak dneska byla zase torcha casu tak jsem udelal vule ventilu dal nove tesneni na viko a s radosti sem se vrhnul na rozvod :-) ale bouzel jsem zjistil ze mam spatnou vodni pumpu :-D :-( respektive tvar stejny ale ma jinou vrtulku a proste tam nejde :-/ takze sem si to vse jen pripravil dal jsem pro jistotu nove gufera a prace se zas trochu hnula :-)
Přílohy
CIMG2939.JPG
CIMG2936.JPG
CIMG2937.JPG
Uživatelský avatar
hugozlata
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 327
Registrován: 07 úno 2016 22:25
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 775239078

Re: Peugeot 205 gti hugozlata

Příspěvek od hugozlata »

Tak dneska mi konecne dorazila nova a spravna vodni pumpa + gufero na kliku pod setrvak :-) takze sem zas na chvilku mel pracicku :-) ale momentale dalsi prace stoji na tom ze musim z 205 vyskubnout motor abych z nej mohl vzit spojku, prevodovku ( jeste nevim jestli tam dam tu z gticka nebo tu co byla u 405 :-) zkusim zjistit podle cisel co je co . ale kazdopadne v obouch jde 2 kvalt prez zuby takze je stejne musim rozpulit a vymenit synchorny a mozna i naky loziska kdyz uz v nich budu ) a pak mohu motor skladat dale elektrika hadice a vse ostatni :-)
jeste resim hacek jak do 205 napacham filtr box s vahou vzduchu z 405 nevite nekdo jak na to kam ho umistit ? :-)
Přílohy
Rozvod 1.jpg
rozvod 2.jpg
kryty.jpg
gufero klika.jpg
setrvak.jpg
Uživatelský avatar
hugozlata
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 327
Registrován: 07 úno 2016 22:25
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 775239078

Re: Peugeot 205 gti hugozlata

Příspěvek od hugozlata »

Jelikoz o vikendu nebudu mit moc casu tak jsem se dnes rozhodl zustat v praci dele a vyskubnout motor z 205 zvladl sem to za hodinku bez problemu :-) takze mam oba motory venku a zbejva uz jen jeden nastrojit a prasknout ho dovnitr . jen sem se rozhodl ze jeste obetuju par korun a dam novou spojku a snad to konecne bude jezdit

trochu me mrzi ze mi zde nikdo nic nepise napriklad nejake rady nebo pripominky atd ...

no a par foto z prace..
Přílohy
CIMG2954.JPG
CIMG2956.JPG
CIMG2959.JPG
CIMG2958.JPG
CIMG2963.JPG
CIMG2965.JPG
Odpovědět