Můj Peugeot 205 CTi

Pro všechny, kteří chtějí volně diskutovat o svém autě
Odpovědět
giorgio97
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 16 srp 2017 16:23
Skutečné jméno: Jirka Dohnal

Můj Peugeot 205 CTi

Příspěvek od giorgio97 »

Zdravím Vás chlapi 205tkaři ;-) Možná mě už někdo zná z facebooku nebo z různých autařských akcí, každopádně rok a půl mi trvalo se sem zaregistrovat :slint: Abych to uvedl na pravou míru. Stará auta mě vždycky přitahovali a dodnes přitahují a studuji je (jako hobby), ovšem začalo to vše u amerických aut, když jsme s otcem přivezli Oldsmobile Omega z roku 81. Když mi bylo 17, tak jsem pořídil na Šumavě Renault 5 Campus za 3000Kč s 1.4 43kW, Renaultík dodnes jezdí a plánuji na něm projekt, a to ho přestavět do GTE verze, ale s motorem 1.8 16V 135koní z Renault 19 (bude to ještě prdel :myslim: ). V červnu minulého roku jsme nakonec dotáhli toto CTičko od známého, co táhá veterány ze Švýcarska. Byla to celkem náhoda, jelikož jsem po něm chtěl R5tku a on mi ukázal toto stylem: "Hele pojď se mrknout co jsem dotáhl, to budeš čumět"! Je Vám jasné, že jsem hned věděl o co go, a nemohl jsem ji tam nechat :twisted: . Na voze jsou od té doby udělané komplet rozvody, oleje, filtry, nová váha vzduchu z BX GTi, komplet rozebrán a vyčištěn interiér+dodány rozbité plastové díly, dále jsem tam dodal dálkovky (v budoucnu budou SIEMky, už je mám doma), dále opraveny některé venkovní plasty GTi, nový středový díl výfuku, nová lambdasonda. Docela hodně práce je už na něm uděláno, v budoucnu mě čeká komplet výměna plátěné střechy, semtam nějaké vyklepání malých oděrek a nejspíše mě nemine repas torzky, ale pak si dovolím říct, že vůz je v "richtig". Do budoucna plánuji R14 Speedline nahradit např. BBS nebo Advany, ovšem z roztečí 4*108 toho moc na trhu není, takže s tím zase tolik nespěchám....
To je tak nějak vše v kostce, děkuji Vám moc a ať Vám nejen 205tky šlapou tak, jak mají... ;-)
S pozdravem Jirka Dohnal
Přílohy
Takto vypadal když jsme ho přivezli... No, trochu jsem s ním pohnul, ale pořád mě čeká hodně práce...
Takto vypadal když jsme ho přivezli... No, trochu jsem s ním pohnul, ale pořád mě čeká hodně práce...
17834333_1453535824657872_7179210710092386365_o.jpg
Měl jsem štěstí! Protože týden před Legendami se museli komplet udělat rozvody, naštěstí jsme to stihli a vše nakonec dobře dopadlo...
Měl jsem štěstí! Protože týden před Legendami se museli komplet udělat rozvody, naštěstí jsme to stihli a vše nakonec dobře dopadlo...
Foto ze Soutěže Elegance v Roztokách 2017
Foto ze Soutěže Elegance v Roztokách 2017
Uživatelský avatar
s0vet
205 its my life
205 its my life
Příspěvky: 749
Registrován: 18 pro 2012 20:18
Rok narození: 1988

Re: Můj Peugeot 205 CTi

Příspěvek od s0vet »

Nádhera ! :slint:
Peugeot 205 CTI 75kW 1993 - červená leštěnka
Škoda Fabia Combi 2.0 MPI 85kW 2007 - černá krasavice z Rajchu
ex:
Škoda Forman 1.3 40kW 1994 - pro nedostatek času prodán do muzea v Třinci u dealera Karireal - čeká ho druhý život
Škoda Fabia Combi 1.9 SDI 47kW 2003 - ve 440t km sešrotována u Milaty v Dobré, sloužila spolehlivě až do konce
Odpovědět