pořádání srazů a celková koncepce fungování klubu - jak dál?

Informace o klubu a dotazy týkající se chodu klubu
Odpovědět
Uživatelský avatar
pichy
Prudič
Prudič
Příspěvky: 4510
Registrován: 27 kvě 2008 12:35
Skutečné jméno: Lukiiino
tel.:: 777844991
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

pořádání srazů a celková koncepce fungování klubu - jak dál?

Příspěvek od pichy »

pánové, mikee už to trochu naznačil v diskuzi o rozšíření klubu a já považuju za důležité se o tom pobavit. na minisrazu a s některými dalšími lidmi jsme se bavili o tom, že je třeba radikálně změnit organizaci srazů. padl návrh, který je teď ke zvážení, že by se vytvořila skupina 5-X (samozřejmě neplacených, nejsme P-C club) dobrovolníků, kteří by byli schopni sraz zorganizovat (třeba i za pomoci jiného člena z této skupiny). v rámci této skupiny dobrovolníků by se pak schvalovalo místo i datum (tedy by se nehlasovalo v anketě jako doposud). ta skupina by byla něco jako "rada" klubu, která by v podstatě o těch nejdůležitějších věcech rozhodovala za všechny, proto je třeba to opravdu promyslet důkladně.

výhody takového řešení:
- efektivnější (rychlejší) domluva na terminu a místu srazu
- vše okolo srazu připraveno, zbytek se může jen bavit

nevýhody:
- srazy by mohly být v místech "na konci světa"
- program by nemusel nutně obsahovat letiště
- nemůžete (byť jedním svým hlasem) ovlivnit místo a termín srazu
_____________
Peugeot 205 1.9 rallye (1990) - voiture mythique
Subaru Outback 3.0 H6 (2004)
Honda Civic 1.6 V-Tec (2005)

ex:
Hrozně moc Subaru :-)
Saab 9-5 Aero 2,3 Turbo SportCombi (2005)
Peugeot 205 1.9 CTi (1991)
Citroen ZX Break 1.9 TD (1997)
Peugeot 205 1.1 (1992)
Peugeot 205 1.1 (1990)
Peugeot 205 1.1 (1987)
Uživatelský avatar
pichy
Prudič
Prudič
Příspěvky: 4510
Registrován: 27 kvě 2008 12:35
Skutečné jméno: Lukiiino
tel.:: 777844991
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: pořádání srazů a celková koncepce fungování klubu - jak

Příspěvek od pichy »

jinak kdo byste do dobrovolnické skupiny šli, dejte vědět. přihlaste se ale jen ti, kteří víte, že byste měli chuť a zvládli uspořádání srazu. já se tedy k tomu hlásím.
_____________
Peugeot 205 1.9 rallye (1990) - voiture mythique
Subaru Outback 3.0 H6 (2004)
Honda Civic 1.6 V-Tec (2005)

ex:
Hrozně moc Subaru :-)
Saab 9-5 Aero 2,3 Turbo SportCombi (2005)
Peugeot 205 1.9 CTi (1991)
Citroen ZX Break 1.9 TD (1997)
Peugeot 205 1.1 (1992)
Peugeot 205 1.1 (1990)
Peugeot 205 1.1 (1987)
Uživatelský avatar
Milhaus
Club admin
Club admin
Příspěvky: 10058
Registrován: 19 bře 2007 09:55
Rok narození: 1984
Skutečné jméno: Milan
Bydliště: Býškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: pořádání srazů a celková koncepce fungování klubu - jak

Příspěvek od Milhaus »

Myslíš že 5 lidí rozhodne rychleji jak rozhodování na fóru? Nakonec to dopadne tak, že dva nebudou mít čas, třetí bude mít svatbu, čtvrtý bude mít dovolenou a bude to stejně dělat jeden :fran:
Pokud se to postaví ze schopných lidí, kteří tomu budou opravdu věnovat čas tak jsem pro. Ovšem minimálně jeden hlas by měla mít většina - fórum.
Pořádání srazů na konci světa snad nebude. Ti co to budou organizovat budou jistojistě chtít, aby byla hojná účast ;-)
________
Peugeot 205 | GT | | v rytmu 90. let |
Fabia 1,9 | SDI |
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: pořádání srazů a celková koncepce fungování klubu - jak

Příspěvek od draken »

tak nápad je to dobrej, já bych do toho asi taky šel :up:
Uživatelský avatar
Milhaus
Club admin
Club admin
Příspěvky: 10058
Registrován: 19 bře 2007 09:55
Rok narození: 1984
Skutečné jméno: Milan
Bydliště: Býškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: pořádání srazů a celková koncepce fungování klubu - jak

Příspěvek od Milhaus »

já se do toho zatím nehrnu, ale pomůžu s čím budu moct ;)
Taky by možná bylo dobrý kdyby se ČR rozdělila a z každé části by byl jeden "zástupce" aby nebylo všech 5 členů z moravy :fran:
________
Peugeot 205 | GT | | v rytmu 90. let |
Fabia 1,9 | SDI |
Uživatelský avatar
lukas309
309kář
309kář
Příspěvky: 2460
Registrován: 12 dub 2010 17:21
Rok narození: 1988
tel.:: 776695572

Re: pořádání srazů a celková koncepce fungování klubu - jak

Příspěvek od lukas309 »

Tak udělějte 10 členů s tím, že prostě pro nutnost schválení musí být minimálně nadpoloviční většina. Tím se celkem dobře dá eliminovat to, že ten nemá čas a druhýmu se do toho momentálně nechce.

Jinak co se týká struktury aut, je sice fajn, že je v plánu rozšíření o 405 a 605, ale reálně tyhle auta moc lidí podle mě nepřivedou.

Pokud to brát obecně, tak to chce spíš rozšířit o auta řekněme starší 20 let + sekci pro ostatní auta, kam si může dát kdokoli, cokoli. Ano, v prvním roce se to třeba bude hemžit i jinejma autama než pug, ale ono pak každýho přestane bavit psát taky třeba o škodovce nebo čemkoli, když mu tady stejně nikdo neporadí. A pokud ho to tady bude bavit kvůli lidem, tak tady zůstane a psát bude dál. Já aktuálně mám 206, o tý píšu v podstatě jenom na jednom klubu. O 309 už nepíšu nikde, protože jsem se tak rozhodl a mám pro to svoje důvody.

Ohledně srazu uznávám, že moc teď nejezdím, ale kvůli obědu, letišti a pitce v kempu na moravu nepojedu. Ano, sraz je o lidech, ale pokud pro mě není zajímavej program tak raději ten víkend stávím jinak (stejně bych přijel 206tkou). Bohužel takhle k tomu přistoupí každej druhej, kdy novej člen přijede na první sraz, pak tam uvidí to co uvidí a na další už nepřijede pokud to nebude mít 50km od baráku.
Uživatelský avatar
mikee
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 1787
Registrován: 07 kvě 2008 13:57
Bydliště: Olomouc

Re: pořádání srazů a celková koncepce fungování klubu - jak

Příspěvek od mikee »

lukas309 píše:
Ohledně srazu uznávám, že moc teď nejezdím, ale kvůli obědu, letišti a pitce v kempu na moravu nepojedu. Ano, sraz je o lidech, ale pokud pro mě není zajímavej program tak raději ten víkend stávím jinak (stejně bych přijel 206tkou). Bohužel takhle k tomu přistoupí každej druhej, kdy novej člen přijede na první sraz, pak tam uvidí to co uvidí a na další už nepřijede pokud to nebude mít 50km od baráku.
Lukáš docela přesně vystihl, jakým způsobem na nás budou hledět případní noví členové a pokud to myslíte s rozšiřováním klubu vážně, tak změny musí přijít
Peugeot 205 CJ- můj mazel - leto je tady a tim cas na kabrio
Peugeot 205 GTI 1,6 - šedá myska co jezdí hodne rychle, prodáno
Peugeot 205 GTI 1,9 MI16 - black, pekelný to stroj
Peugeot 205 CTI 1,9 - čeká na reinkarnaci
všechny typy ložisek za nízké ceny
Uživatelský avatar
pichy
Prudič
Prudič
Příspěvky: 4510
Registrován: 27 kvě 2008 12:35
Skutečné jméno: Lukiiino
tel.:: 777844991
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: pořádání srazů a celková koncepce fungování klubu - jak

Příspěvek od pichy »

Milhaus píše:Myslíš že 5 lidí rozhodne rychleji jak rozhodování na fóru? Nakonec to dopadne tak, že dva nebudou mít čas, třetí bude mít svatbu, čtvrtý bude mít dovolenou a bude to stejně dělat jeden :fran:
Pokud se to postaví ze schopných lidí, kteří tomu budou opravdu věnovat čas tak jsem pro. Ovšem minimálně jeden hlas by měla mít většina - fórum.
Pořádání srazů na konci světa snad nebude. Ti co to budou organizovat budou jistojistě chtít, aby byla hojná účast ;-)
myslím, že i jeden zvládne uspořádat sraz, pokud na to bude mít třeba měsíc. ono to zase tak složité není. jinak předpokládám, že ti dobrovolníci se zrekrutují z lidí, kteří na fórum chodí pravidelně, takže hlasování by se odbylo za den. je jasné, že pokud se mezi dobrovolníky přihlásí nějaký no name, kterého nikdo nikdy neviděl a má dva příspěvky, problém by to být mohl. ale jsem optimista a myslím, že to se nestane.
a co se týče nějakých kvót na to, aby to bylo rozděleno mezi moraváky, čecháčky a slováky nějak rovnoměrně, to je podle mě nesmysl. to pak smrdí tím průserem, kterýs naznačil. klidně ať je tam 7 lidí z čech a 1 moravák, pro mě je důležitá kvalita, ne kvantita. na sraz momentálně stejně jezdí z 90 procent lidi, kteří by přijeli kamkoli, takže horší než teď to být opravdu nemůže.
_____________
Peugeot 205 1.9 rallye (1990) - voiture mythique
Subaru Outback 3.0 H6 (2004)
Honda Civic 1.6 V-Tec (2005)

ex:
Hrozně moc Subaru :-)
Saab 9-5 Aero 2,3 Turbo SportCombi (2005)
Peugeot 205 1.9 CTi (1991)
Citroen ZX Break 1.9 TD (1997)
Peugeot 205 1.1 (1992)
Peugeot 205 1.1 (1990)
Peugeot 205 1.1 (1987)
Uživatelský avatar
mikee
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 1787
Registrován: 07 kvě 2008 13:57
Bydliště: Olomouc

Re: pořádání srazů a celková koncepce fungování klubu - jak

Příspěvek od mikee »

jinak moje představa je tak zhruba 10 členů ochotných zorganizovat zajímavý sraz, ze kterých by se generoval jedinec, případně skupina, která by si pod křídla vzala kompletní organizaci srazu, myslím, že datum může ve zkráceném řízení rozhodnout klub, ale dal bych na výběr ze dvou termínů a volil bych minimálně 2 měsíce dopředu, ať je čas na pořádnou organizaci a prezentaci
Peugeot 205 CJ- můj mazel - leto je tady a tim cas na kabrio
Peugeot 205 GTI 1,6 - šedá myska co jezdí hodne rychle, prodáno
Peugeot 205 GTI 1,9 MI16 - black, pekelný to stroj
Peugeot 205 CTI 1,9 - čeká na reinkarnaci
všechny typy ložisek za nízké ceny
Uživatelský avatar
mikee
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 1787
Registrován: 07 kvě 2008 13:57
Bydliště: Olomouc

Re: pořádání srazů a celková koncepce fungování klubu - jak

Příspěvek od mikee »

Milhaus píše:já se do toho zatím nehrnu, ale pomůžu s čím budu moct ;)
Taky by možná bylo dobrý kdyby se ČR rozdělila a z každé části by byl jeden "zástupce" aby nebylo všech 5 členů z moravy :fran:
nebral bych to jako uzavřenou skupinu na dalších 5 let, ale spíš skupinu lidí, kteří mají zájem na uspořádání kvalitního a zajímavého srazu
Peugeot 205 CJ- můj mazel - leto je tady a tim cas na kabrio
Peugeot 205 GTI 1,6 - šedá myska co jezdí hodne rychle, prodáno
Peugeot 205 GTI 1,9 MI16 - black, pekelný to stroj
Peugeot 205 CTI 1,9 - čeká na reinkarnaci
všechny typy ložisek za nízké ceny
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: pořádání srazů a celková koncepce fungování klubu - jak

Příspěvek od draken »

akorát mě teda nenapadá, co ještě ke spanilce, letišti, obědu a nějaký třeba vyhlídky zařadit do programu :myslim: napadl mě skákací hrad, ale možná je to taky tim, že jsem se ještě neprobudil :m:
Uživatelský avatar
lukas309
309kář
309kář
Příspěvky: 2460
Registrován: 12 dub 2010 17:21
Rok narození: 1988
tel.:: 776695572

Re: pořádání srazů a celková koncepce fungování klubu - jak

Příspěvek od lukas309 »

Obecně to stejně chce lidi nebo alespoň "poradce" z různých lokalit ČR, protože na netu se všechno vychvaluje, ale když někdo to okolí zná, tak může říct tohle je dobrý, tohle je pro nás malý apod. Organizovat sraz se dá odkudkoli, ale osobní zkušenost je nejlepší a přecijen pokud se to má někam pohnout, tak je potřeba jezdit i na nová místa v ČR. Jedině tím se zajistí, že třeba 20 lidí bude jezdit víceméně pravidelně kamkoli a noví si řeknou mám to kousek tak to zkusím a uvidím.

Ohledně programu se dá domluvit dost věcí od prohlídek třeba soukromých sbírek čehokoli, přes soutěže v kempu až po nějaký orientační závody apod. Nic nemusí být povinný, ale aby si prostě každej našel to svoje a řekl si jo pojedu, tohle bych sám nedělal.
Uživatelský avatar
Kenny
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 3474
Registrován: 01 črc 2008 21:41
Rok narození: 1979
Skutečné jméno: Petr
tel.:: 773557950
Bydliště: Unkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: pořádání srazů a celková koncepce fungování klubu - jak

Příspěvek od Kenny »

Já se do toho nehrnu páč mám na starosti bydlení a to je mi přednější,pokud ale bude chvilka čas a byl by sraz někde tady v dosahu klidně pomůžu zařídit něco někde domluvit......
Nissan Terrano 2.7TDI Dříč a mezek pro stavbu a les
Citroen C5X7 Tourer 2.0HDi daily car ženy
Uživatelský avatar
Milhaus
Club admin
Club admin
Příspěvky: 10058
Registrován: 19 bře 2007 09:55
Rok narození: 1984
Skutečné jméno: Milan
Bydliště: Býškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: pořádání srazů a celková koncepce fungování klubu - jak

Příspěvek od Milhaus »

lukas309: líbí se mi co k tématu píšeš, má to hlavu a patu ;-)
pichy: nemyslel jsem přímo kvóty, byla to jen taková poznámka pod čarou, nic víc :m: Věřím, že "srazový tým" se poskládá ze stálých členů...(a teď trochu flame-) ale i tak si nedělám moc naděje, že to bude do budoucna fungovat líp než teď. Rád se nechám vyvést z omylu ;-)
Draken: taky možnost, za 10 let bude mít každej na srazu děcko... :fran:
________
Peugeot 205 | GT | | v rytmu 90. let |
Fabia 1,9 | SDI |
Uživatelský avatar
losjarynos
ostuda
ostuda
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2012 13:58
tel.:: 604665857
Bydliště: pustějov/studénka okr.NJ

Re: pořádání srazů a celková koncepce fungování klubu - jak

Příspěvek od losjarynos »

No, nevim ale co jineho chcete lidem na srazu nabidnout.obed ,spanilku, kterou jsem absolvoval ani nevim jak :fran: :fran:letiste at si muzem dojebat auta,no a k veceru alko. pivo. limo.....to hlasovani zde na foru o miste a casu uskutecneni srazu, bych to nechal tak jak to je a nejak bych nelaboroval...ale na me to nezalezi.....
Odpovědět