Problem s topenim, teplotou motoru + škytání auta

Takový pokec na „úrovni" týkající se 309tek
Odpovědět
Cenda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 25 led 2013 19:25

Problem s topenim, teplotou motoru + škytání auta

Příspěvek od Cenda »

Ahoj lidi, mám Peugeot 309 1.9Diesel, měl bych pár otázek na celkem řekl bych běžné problémy.
1) Teplota motoru se mi nechce vyšplhat na vice než 75°, lépe řečeno tam ani zdaleka nedosahnu 90° a řekl bych, že stím je spojena také teplota vzduchu ventilátoru, takže mi neustále fouká vlažný vzduch. Mohl by jste mi někdo říct kde může být problém? Bylo mi řečeno že termostat, co myslíte? Děkuji

2)Včera mi zničeho nic začlo na cestě do práce škytat auto, jakoby mi docházela nafta (mám půl nádrže). Vždycky když dám volnoběh tak mi to chcípne a když nastartuju (nastartuju vždy), tak jedu třeba minutu a zase to začne škytat až jsem nucen zastavit, protože mi klesají otáčky.

Děkuji předem za radu, za měsíc mám technickou a jsem ztoho na mááry:)
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: Problem s topenim, teplotou motoru + škytání auta

Příspěvek od draken »

u diesela na 90°C zapomeň. Normální je tak tech 75-80. To škytání může bejt špatnym vedením nafty - přisává vzduch
Cenda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 25 led 2013 19:25

Re: Problem s topenim, teplotou motoru + škytání auta

Příspěvek od Cenda »

aha,takže těch 80° je optimum, super ok. Každopádně kde je tedy chyba s topením? Proč mi fouká jen vlažný vzduch? V zimě jsem stím nikdy problémy neměl.

Co se týče toho škytání- známy mi říkal, že by to mohlo být buď palivovým filtrem, čerpadlem, nebo nasáváním vzduchu, takže se přikláníš k tomu nasávání jo? Díky
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: Problem s topenim, teplotou motoru + škytání auta

Příspěvek od draken »

jak to škytá, tak tam budou bublinky. jinak to že ti fouká jen vlažně může bejt ti, že ti nedovírá klapka v topení a všechen vzduch nejde přes radiátor. A nebo taky můžeš mít radiátor ucpanej bordelem, jelikož 205 nemá pylovej filtr
Odpovědět