Svetla

Takový pokec na „úrovni" týkající se 309tek
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jabqooo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 14 úno 2011 15:59
Rok narození: 1985
Skutečné jméno: Jirka
Bydliště: Teplice

Svetla

Příspěvek od Jabqooo »

Ahoj, mám 309 gti 88 kw, rv.91 a zacali mi zlobit světla. Konkrétně když zapnu svetla, leve mi sviti dalkove a prave normalne, kdyz zapnu dálkový, rozsvítí se jen pravé světlo dalkove a prava přídavná dálka a levé zhasne a leva přídavná dálka nesviti. Když potom vypnu dálky zůstane svítit prava přídavná dálka a leva se rozsvítí taky a normální světla obe sviti normálně-nesviti dalkově. A potom když úplne vypnu světla přídavný dálky sviti obe a světla, sice málo ale sviti a nezhasnou ani po vyndani klíče ze zapalování. Zhasnul jsem je až odpojením baterky.
Celek dnešek jsem se v tom vrtal, nejdriv skusil několikrát všechny pojistky u řidiče a pak i ty nad pravym světlem, který ani netuším k čemu jsou. Pak jsem zkoušel packu pod volantem, jelikož jsem na ni měl podezření. Ale tou to asi nebude, jelikoz ikdyz jsem ji celou odpojil světla svítila stále. pokud by blbla packa tak podle me by pod odpojení s vypnutým klíčem světla zhasla.
Potom jsem zkoušel i relatka vpravo u předního skla, netuším sice k čemu jsou, ale se světlama mají něco společného, protože po vyndani relatka vypnuta světla konečně zhasla. Vyndal jsem jedno relatka z pojistek(stejne) a skousel prohazovat, ale to také nemelo na závadu vliv. Uz jsem z toho docela bezradnej. Ze zoufalstvi jsem i vymenil vsechny zarovky ikdyz vim ze je to blbost. Netušíte náhodou někdo čím by to mohlo byt? Díky moc.
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: Svetla

Příspěvek od draken »

jestli jsou hlavní světla přes relátka, tak už se v tom někdo hrabal a to takhle po internetu do kupy nedáme
Uživatelský avatar
Jabqooo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 14 úno 2011 15:59
Rok narození: 1985
Skutečné jméno: Jirka
Bydliště: Teplice

Re: Svetla

Příspěvek od Jabqooo »

To nevypadá jako něco dodelavanyho. Vypadá ze je to tam od vyroby. Když se otevře haupna, tak vpravo skoro skoro u řidiče je takova černá plastová krabičky, ve který jsou pravé tyhle 2 relatka. Nebo jsem jedinec kdo to tam ma?
Vím ze takhle přes internet to není ideální, jen me napadlo jestli uz se někdo s něčím podobným nesetkal a nedokázal by poradit. Zas to asi jako obvykle bude nejaka prkotina.
Uživatelský avatar
Jabqooo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 14 úno 2011 15:59
Rok narození: 1985
Skutečné jméno: Jirka
Bydliště: Teplice

Re: Svetla

Příspěvek od Jabqooo »

Tak jsem to opravil. Podle nějakýho schématu co jsem tu našel jsem připojil na leve relatko nulu. Ale asi blbe, jelikoz se z toho začalo coudit. Hned jsem to odpojil a asi to odnesl jen kablik, na kterym se roztekla buzirka, ale jinak to přežil. A od ty doby mi to normálně funguje. Nevím jestli něco nedostalo ránu která to probrala. Každopádně to funguje, ale pokud bude mít někdo podobném problém asi nedoporučuji podobný zpusob opravy :-D.
Odpovědět