SWAP prednej nápravnice

Problémy s přední, nebo zadní nápravou, jejich repase, opravy a vylepšení
Odpovědět
Mateo258
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 60
Registrován: 08 lis 2015 18:26
Skutečné jméno: Matej

SWAP prednej nápravnice

Příspěvek od Mateo258 »

Zdravím,

riešim výmenu prednej soc. nápravnice za GTi nápravnicu. Vedeli by ste mi poradiť ohľadom nasledujúcich otázok?

Viem, že musím prevariť držiak tiahla prevodovky MA zo soc. na GTi nápravnicu. GTi má inak uchytený stabilizátor, a to na tlmiče. GTi tlmiče sú už odbjednané. Zohnal som si už nové GTi ramená a čoskoro prídu aj tyčky stabilizátora. Ramená mám však bez skrutiek. Máte niekto kontakt na niekoho, kto ich vie vyrobiť? V Peugeote tie skrutky už nemajú. S novou nápravnicou pôjdu aj nové silentbloky predného uloženia nápravnice a gumy uloženia stabilizátora. Asi sa asi nemám ani pýtať, či na zadné uchytenie nápravnice si mám zohnať nové pevnostné skrutky. (Odpoorúčania na firmu kde to kvalitne vyrobia?) Chcem sa tiež spýtať, či mi budú sedieť tehlice. Sadnú do nich GTi tlmiče (priemer tlmičov 51mm) a čapy v ramenách?

Ak to tu už niekto riešil, hoďte mi sem link. Nenašiel som zatiaľ odpovede na moje otázky.

Ďakujem za rady. :Merci:
Uživatelský avatar
chobot
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 233
Registrován: 11 říj 2008 21:43
Bydliště: Krkonoše | Praha

Re: SWAP prednej nápravnice

Příspěvek od chobot »

ad srouby: Rychly pohled do serviceboxu nerika, ze by srouby GTI ramene byly NFP, takze koupit pujdou. Jinak pri trose snahy jdou koupit v libovolne prodejne spojovaciho materialu, kde jsou trochu ochotni a co nemaji, umi objednat v kusovem mnozstvi, Chce to trochu pohledat co mas kolem sebe dostupneho. Jsou i ruzne eshopy. Parametry daneho sroubu vyctes ze serviceboxu - je tam napr. 10X150-50 a znamena to zavit M10, stoupani 1,5mm - vetsinou tam chybi desetinna carka a delka 50mm. Pevnosti trida 10.9. pro matice 10. Na 205 napravach jsou to povetsinou srouby s castecnym zavitem, coz by melo odpovidat norme DIN 931 - timhle si nejsem uplne jistej, ale prislo mi to nejbliz original sroubum.

ad tlumic/tehlice: Ano, prumer tlumicu je stejny, bude to pasovat.
Mateo258
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 60
Registrován: 08 lis 2015 18:26
Skutečné jméno: Matej

Re: SWAP prednej nápravnice

Příspěvek od Mateo258 »

Ak by tie skrutky mali ešte v Peugeote tak už by som ich mal 😃 objednával som ich ale napísali mi, že už ich nemajú a je to len chyba na sklade. Obehnem obchody so spojovacím materiálom.

Keď tehlice sedia tak paráda.

Dík.
Mateo258
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 60
Registrován: 08 lis 2015 18:26
Skutečné jméno: Matej

Re: SWAP prednej nápravnice

Příspěvek od Mateo258 »

Konečne sa rysuje na túto prerábku. Novinky budú čoskoro. Už mám takmer všetko nachystané, čakám len na 21tku očkový kľúč aby som vedel povoliť tlmiče z horného uloženia.

BTW, nevie niekto o koľko sa zmení geometria predku? Pravdepodobne GTi nápravnica s ramenami je o niečo širšia ako XS verzia, všade ale udávajú rôzne hodnoty....
Odpovědět