Výmena uloženia prednej nápravnice

Problémy s přední, nebo zadní nápravou, jejich repase, opravy a vylepšení
Odpovědět
Uživatelský avatar
573v0
Nováček
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: 06 dub 2013 20:22
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Stevo
tel.:: 728475804
Bydliště: Dolný Kubín / Brno

Výmena uloženia prednej nápravnice

Příspěvek od 573v0 »

Zdravím,

mám problém na 205ke, že mi na nerovnostiach čosi dosť intenzívne klepe na prednej náprave. Zistil som, že je to uložením nápravnice (č. 5 na obrázku zo ServiceBoxu a v červenom krúžku na reálnej fotke). Má niekto skúsenosti s výmenou? Musí ísť von celá nápravnica, či ju stačí len trocha spustiť a dostanem sa k tomu? A druhá vec- na tom obrázku so Serviceboxu to vyzerá že ten šrób sa tam šróbuje nejak zhora, ale nejak som si nevšimol že by k tomu bol zhora prístup.



Vďaka za prípadné ozrejmenie týchto faktov :-)

PS: jedná sa samozrejme o nonGTI nápravnicu, ale systém uchytenia by snáď mal byť u oboch typov nápravníc rovnaký.
Přílohy
napravnica-servicebox.jpg
napravnica2.jpg
Peugeot 205 1.1i 44kW 1991 "Šalát"
Peugeot 405 Break 1.9D 51kW 1990 "Bohuš"
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: Výmena uloženia prednej nápravnice

Příspěvek od draken »

musíš spustit nápravnici a ten silent drží na dvou M8 šroubech zespoda
Uživatelský avatar
573v0
Nováček
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: 06 dub 2013 20:22
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Stevo
tel.:: 728475804
Bydliště: Dolný Kubín / Brno

Re: Výmena uloženia prednej nápravnice

Příspěvek od 573v0 »

Díky za rýchlu odpoveď :) Objednám asi rovno dva a vymením ho preventívne aj na druhej strane. Inak keď sme pri tom, nemáte niekto tip kde to zohnať za rozumnú cenu? Jediný shop kde som to našiel je tento http://autodily.mjauto.cz/peugeot/205-i ... 33333.html , no 600Kč za taký malý prd mi príde hodne :D Neviem, či len nedokážem oceniť náklady potrebné na výrobu a distribúciu takéhoto dielu, ale za tú cenu mám celé spodné rameno..


EDIT: Tak budem musieť preformulovať môj dotaz - z toho eshopu mi písali že ten silentblok už nevedia zohnať, otázka teda znie: vie niekto skade by sa to dalo zohnať? Preliezol som už aj Allegro a Ebay, no proste to nikde nemajú.

Inak ešte ma napadlo, nedalo by sa to v prípade núdze nejak zavariť? Celkovo mi príde normálne že by bola nápravnica primontovaná ku kasni napevno, nie cez nejaké silentbloky... Keby som ten silentblok nejak privaril k nosníku nech sa mi to tam nehýbe a potom naň namontoval nápravnicu?
Peugeot 205 1.1i 44kW 1991 "Šalát"
Peugeot 405 Break 1.9D 51kW 1990 "Bohuš"
Odpovědět