problém s rameny přední nápravy

Problémy s přední, nebo zadní nápravou, jejich repase, opravy a vylepšení
Odpovědět
Miloš
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 10 bře 2010 21:10
tel.:: 732871378

problém s rameny přední nápravy

Příspěvek od Miloš »

Zdravím vás všechny, po delší době sem něco napíšu, poněvadž se potřebuji poradit. Asi před rokem a půl jsem dával na tu moji dvěstěpětku, benzínovou jednačtyřku, obě nová spodní ramena na přední nápravě. Montáž jsem provedl tak, jak je popsaná v té chytré knížce "Jak na to", takže snad jsem ji provedl správně. Jenže po pár měsících ejhle, začalo to zespodu bouchat, a když jsem pod to lehnul, tak jsem zjistil, že ta guma, která je součástí silentbloku, toho v nápravnici, je vylezlá z ramene ven u obou ramen. Takže ramena ven, koupit nové silentbloky,a jelikož nemám lis, tak jsem je v servisu nechal přelisovat. Montáž ramen zpátky, všechno tak, jak má být, a po dalších pár měsících mám teď naprosto stejně se opakující problém, guma ze silentbloků zase vytlačená ven. To přece není normální, tak mi řekněte, kde je chyba, nebo co jsem udělal blbě? Díky
Uživatelský avatar
Tokagero314
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 344
Registrován: 27 dub 2011 08:20
Rok narození: 1983
Skutečné jméno: Ludvik
tel.:: 907139180
Bydliště: Trebišov - SK
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s rameny přední nápravy

Příspěvek od Tokagero314 »

Ahoj. Doťahoval si silentbloky keď bolo auto na heveri a kolesá vo vzduchu? Ak áno, problém je tam. Silenty sù napnutè. Zmintuj to ale spusť auto na kolesá, ľahni pod neho a tak ramena dotiahni...

Odoslané z HUAWEI TIT-L01 pomocou Tapatalku
Biela dymovnica 1.8 GRD, 320 000Km. R.I.P.
Tmavo-sivá metla 1,9 XRD krížená s 1,8 GRD, mierne šľahnutá s GTI s interiérom z TD.
Miloš
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 10 bře 2010 21:10
tel.:: 732871378

Re: problém s rameny přední nápravy

Příspěvek od Miloš »

Ahoj, a díky za odpověď, i když, po pravdě, trochu jsem tohle čekal. A ani se tomu nedivím, ono by to bylo logické vysvětlení, jenže mě je taky jasné, že kdyby při tom dotahování šroubů bylo auto zvednuté, a kola ve vzduchu, tak se po spuštění na kola ty gumy v těch silentblocích urvou. To víš, že jsem měl při dotahování auto na kolech, aby náprava byla zatížená. Dokonce, když mi ty silentbloky odešly poprvé v nových ramenech, tak jsem si říkal, jestli jsem ty šrouby nepřetáhl, i když se mi to zdá, že to je úplná blbost, ale radši jsem při té druhé výměně vzal momenťák, a dotáhnul matice těch šroubů předepsaným momentem. A přesto ty silentbloky odešly podruhé úplně stejným způsobem, proto je to pro mne záhada.
Uživatelský avatar
Tokagero314
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 344
Registrován: 27 dub 2011 08:20
Rok narození: 1983
Skutečné jméno: Ludvik
tel.:: 907139180
Bydliště: Trebišov - SK
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s rameny přední nápravy

Příspěvek od Tokagero314 »

Aha. Tak prepáč potom. Potom mi už napada len mäkky tlmič, pružina, stabi k alebo ich zle uloženie a tym to príliš silno pracuje

Odoslané z HUAWEI TIT-L01 pomocou Tapatalku
Biela dymovnica 1.8 GRD, 320 000Km. R.I.P.
Tmavo-sivá metla 1,9 XRD krížená s 1,8 GRD, mierne šľahnutá s GTI s interiérom z TD.
Uživatelský avatar
Davo
205 its my life
205 its my life
Příspěvky: 552
Registrován: 03 kvě 2010 21:09
Skutečné jméno: David
Bydliště: Ostrava

Re: problém s rameny přední nápravy

Příspěvek od Davo »

a co to bylo za výrobce - těch ramen....jestli byly špatné kvality již od výroby, potom jsi do toho nalisoval nové silentbloky a udělalo to stejně, tak jestli není problém jenom v těch ramenech :myslim:
Peugeot 205 1,9 CTI
Peugeot 205 1,9 CTI
Peugeot 205 1,8 D
Peugeot 306 HDi
Uživatelský avatar
Tokagero314
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 344
Registrován: 27 dub 2011 08:20
Rok narození: 1983
Skutečné jméno: Ludvik
tel.:: 907139180
Bydliště: Trebišov - SK
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s rameny přední nápravy

Příspěvek od Tokagero314 »

Aj to je možnosť.

Odoslané z HUAWEI TIT-L01 pomocou Tapatalku
Biela dymovnica 1.8 GRD, 320 000Km. R.I.P.
Tmavo-sivá metla 1,9 XRD krížená s 1,8 GRD, mierne šľahnutá s GTI s interiérom z TD.
Miloš
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 10 bře 2010 21:10
tel.:: 732871378

Re: problém s rameny přední nápravy

Příspěvek od Miloš »

Jo, tak to se mě moc ptáš, co to bylo za výrobce těch ramen, to fakt nevím. To mě ani nějak nenapadlo, po tom pátrat. No nic, chlapi, asi to zařadím do seznamu paranormálních jevů, a až se mi bude chtít, tak se do těch silentbloků pustím potřetí. Ale jestli zas odejdou za chvíli znovu, tak to už nejspíš skončím pod hadičkami na ARO. Anebo ta červená lentilka skončí ve Fryšavě na vrakáči. Sice by mě to štvalo, protože když bych chtěl koupit potom zase něco za pár peněz, tak to bude zase skorošrot, u kterýho se bude muset vyměnit skoro všechno, a hned. To už mám za sebou. Tak ať vám to jezdí.
Uživatelský avatar
Zdenek
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 1719
Registrován: 13 kvě 2008 20:35
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Zdenek
Bydliště: Čerčany
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s rameny přední nápravy

Příspěvek od Zdenek »

Ještě je možnost, že Ti to vytahuje stabilizátor. Zkontroluj jeho vystředění a zda není vůle v uložení.
205 1,9 GTI 94kW - další gti ve věčných lovištích :roll:
205 1,6 GTI 75kW - sešrotováno
205 1,9 GTI 94kW - uloženka
205 1,9 GTI 88kW - ve výstavbě - 6q převodovka, 94kW motor :ck:
DUCATI Monster 2001
Uživatelský avatar
Davo
205 its my life
205 its my life
Příspěvky: 552
Registrován: 03 kvě 2010 21:09
Skutečné jméno: David
Bydliště: Ostrava

Re: problém s rameny přední nápravy

Příspěvek od Davo »

No asi dobře víš, že kvalita některých dílů je pouze na 1 sezónu, někdy ani to ne...pokud se auto používá denně....jen jsem chtěl zjistit, jestli tam máš to nejlevnějši nebo se nešetřilo na dílech, byť je to obyč 205tka
Zkus ještě jak píše Zdenek, ale pokud jsi vyměnil ramena, čímž nebyla vůle v ramenech a měl by jsi mrtvé uložení stabilizátoru, tak by jsi to podle mě slyšel při přejezdech na nerovnostech :myslim:
A jinak, 1.4 nestojí za tebou napsanou možnost č. 1 :up: přeji hodně zdaru!
Peugeot 205 1,9 CTI
Peugeot 205 1,9 CTI
Peugeot 205 1,8 D
Peugeot 306 HDi
Odpovědět