piestik na prasiatkach nechce dnu

Vše pro to, aby auto brzdilo jak by mělo, upgrade brzd a identifikace problému
Odpovědět
kovo1533
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 09 zář 2011 15:48
tel.:: 944221023
Bydliště: Dolný Kubín
Kontaktovat uživatele:

piestik na prasiatkach nechce dnu

Příspěvek od kovo1533 »

Zdravím, včera som sa pribral meniť predné brzdové kotúče a platničky na mojej 205-ke (typ brzd je girling)
Brzdové platničky som mal zošúchané až na plech a kotúče tiež boli hrubé asi 4 milimetre no robí mi starosti ten piestik čo ich stláča lebo neche ísť dnu aj ked na stlačenie pedála reaguje aj vráti sa na druhé kotúče čo mám a nové platničky je to stále velmi málo bolo by mi treba možno aj dva centimetre ho potisnúť či teda nie je ten piest len nejakým spôsobom zaseknutý a nemal by sa dať vybrať a vyčistiť alebo je chyba niekde inde v brzdách lebo pokial rozumiem výmene brzd tak by sa ten piestik mal dať zatlačiť aj rukou a brzdová kvapalina by mala natiecť nazad do nádržky.

chcel by som sa vás teda opýtať na názor a že či budem musieť dávať druhé prasa alebo ak je chyba dakde v brzdnom systéme že mi tú kvapalinu nevytlačí do nádržky ale inak brzdia normálne tak či to neobídem dáko cez odvzdušnovák aby som ho stlačil nazad.
David
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 83
Registrován: 06 led 2010 20:53
Skutečné jméno: David Novak
tel.:: 0
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: piestik na prasiatkach nechce dnu

Příspěvek od David »

Když povolíš odvzušňovák tak by měl jít zatlačit rukou nebo sikovkama docela lehce, ale mělo by to jít aji normálně bez odvzdušňováku. Skus ten pístek vyndat, třeba bude orezlý. Stačí když ti někdo bude šlapat na brzdu a on vyleze sám, ale dost špatně se tam dává nazpět kvuli toho těsnění
kovo1533
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 09 zář 2011 15:48
tel.:: 944221023
Bydliště: Dolný Kubín
Kontaktovat uživatele:

Re: piestik na prasiatkach nechce dnu

Příspěvek od kovo1533 »

brzdy už mám v kope díky za rady ... jeden sme presne tak skúšali povoliť odvzdušnovák šiel o niečo lahšie nakoniec sme ho zapierali o prasa šrobami s maticou z dvoch strán a dokrúcali a išiel celkom normálne na druhej strane už aj bez otvorenia odvzdušnováka ... už mám len problém že mám kdesi v brzdách ešte trochu vzduchu a nie a nie ho dostať von asi hodinu sme odvzdušnovali ale stále nebol pedál tvrdý po našlapaní ako má byť hádam aj liter kvapaliny sme prehnali ako brzdí velmi dobre len ma trápi že brzdová kvapalina zo vzduchom je extrémne agresívna na železo či mi to niekedy nerupne ...
... no pôvodne sme aj chceli vytiahnuť tie valčeky ale som dakde počul že sa to nesme že sa to skoro nedá nasadiť nazad a ak aj tak to nebude tesniť ...
alicerobert
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 06 bře 2013 11:44
tel.:: 125478520

Re: piestik na prasiatkach nechce dnu

Příspěvek od alicerobert »

Děkuji ... Rád toto fórum moc, protože je velmi informativní ... :fran:
siamon
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 06 čer 2013 10:24
tel.:: 946836789

Re: piestik na prasiatkach nechce dnu

Příspěvek od siamon »

potrebujem pomocť... rozchodil som XS kove budiky, okrem teplomera chladiacej kvapaliny. Pri poistkovej skrinke bol v pohode privedený kabel 112 a 47A - možno 14A, v kľude je ručička teplomera tesne pod 70, po otočení kľúča v zapaľovaní ide k nule... Tak som fyzicky natiahol kabel od jednokabloveho cidla nad termostatom a robí to isté.Budíky sú z 309, je možné, aby tam bol inak dimenzovaný teplomer ? Díky.
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: piestik na prasiatkach nechce dnu

Příspěvek od draken »

co to má společnýho s brzdama?
Odpovědět