Čím lakovat motor?

Pro ty, co upravují karoserii, interiér a hlavně po vzhledové stránce svůj vůz
Odpovědět
Uživatelský avatar
lukas309
309kář
309kář
Příspěvky: 2460
Registrován: 12 dub 2010 17:21
Rok narození: 1988
tel.:: 776695572

Čím lakovat motor?

Příspěvek od lukas309 »

Mám hliníkovej blok a uvažuju o jeho lakování. Má s tím někdo zkušenosti? Co jsem se bavil s prodavacem v prodejne barev tak mi doporucil jedine ty vypalovaci barvy, ale zase mi nebyl schopnej odpovedet jak dobře to bude držet na hliníku (na netu jsem četl, že jde oloupat i nehtem, ale nevím o jakou přesně šlo). Samozřejmě jsem hodně pročetl i na netu a spousta lidí dává jako základ Galvinol a poté alkyton a prý to drží a odolává teplotě i olejům. U Galvinolu jsem našel, že by měl být odolný do 100°C. Jinak jako barvu bych viděl černou matnou takže nic speciálního. Další možností je nechat to origo jen ho porádně vyčistit a hliník zbavit oxidace.
Uživatelský avatar
Milhaus
Club admin
Club admin
Příspěvky: 10058
Registrován: 19 bře 2007 09:55
Rok narození: 1984
Skutečné jméno: Milan
Bydliště: Býškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím lakovat motor?

Příspěvek od Milhaus »

pokud chceš jen černou matnou, tak můžeš docela jásat, protože je to asi jediný pigment který fakt dokáže vysokým teplotám odolávat, zkus se kouknout po silikonových barvách, malá plechovka stojí kolem 200, má to asi čtvrt kila a nanáší se to přímo na podklad, nepotřebuje to základ, on totiž ani základ neexistuje... Natíral jsem s tím trouby v kamnech a barva opravdu drží (trouby jsou občas červené když se rozpálí). Ale je to fakt jen černá matná, v jiných barvách to neexistuje, jestli chceš, skočím se ti do sklepa podívat jak přesně se to jmenuje. Ale bacha, netvoří to hladkej lesklej povrch, připomíná to spíš jakoby základovku.
Co se týče hliníku, tak toho bch se nebál, ale za podmínky že se to fakt vypálí onou teplotou která je uvedena v postupu, jinak to opravdu srýpneš i nehtem z čehokoliv, jak to vypálíš, tak to sundáš leda šmirglem
________
Peugeot 205 | GT | | v rytmu 90. let |
Fabia 1,9 | SDI |
Uživatelský avatar
lukas309
309kář
309kář
Příspěvky: 2460
Registrován: 12 dub 2010 17:21
Rok narození: 1988
tel.:: 776695572

Re: Čím lakovat motor?

Příspěvek od lukas309 »

To by mi nevadilo, nechci lesklej motor takže černej mat mi bude vyhovovat. Právě mi ten obchodník říkal, že mají nějakej sprej na výfuky nebo na co, že to je odolný až do 600 nebo 800. Že normální barva vydrží 50 pak měkne a matovatí. Bohužel mi neřekl jestli je to i na hliník, ale tak asi jí zkusím a uvidím jak dlouho to vydrží. Na výfuku mám stříbřenku, ale ta je blbá v tom, že fleky od oleje jsou na tom vidět. Mám pocit, že to je taky nějaká ta silikonová stříbřenka tak ta černá bude něco podobnýho. Chci to mít jen sjednocený a čistý, proto černá matná.
Uživatelský avatar
Milhaus
Club admin
Club admin
Příspěvky: 10058
Registrován: 19 bře 2007 09:55
Rok narození: 1984
Skutečné jméno: Milan
Bydliště: Býškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím lakovat motor?

Příspěvek od Milhaus »

jo, je to něco jak vypalovací stříbřenka, zapeče se a nesundáš...jinak to s ní nemá moc společného, je to barva v plechovce, viděl jsem to ale i ve spreji..
Vyfotil jsem ti tu plechovku, zkusil bych ti tím natřít hliník, ale nemám to teď kde vypálit, netopím :fran:
Přílohy
300320111934.jpg
300320111935.jpg
________
Peugeot 205 | GT | | v rytmu 90. let |
Fabia 1,9 | SDI |
Uživatelský avatar
lukas309
309kář
309kář
Příspěvky: 2460
Registrován: 12 dub 2010 17:21
Rok narození: 1988
tel.:: 776695572

Re: Čím lakovat motor?

Příspěvek od lukas309 »

No zítra zajedu do krámu a přečtu si etikety u těhle produktů a uvidím zda něco bude i na hliník. Osvědčený je prý ten galvinol a na to alkyton (používá se třeba na plechový střechy, kde v létě musí být taky solidní teplota), ale přijde mi, že tohle řešení není moc vhodný, protože ta vrtsva bude dost silná a na motoru čím méně, tím lépe. Z hlediska dlouhodobého provozu bude asi nejvhodnější ta vypalovačka. Uvidím co mi zítra řeknou a poradí.
Uživatelský avatar
Hasis
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 4834
Registrován: 03 zář 2007 18:50
Bydliště: Sedlnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím lakovat motor?

Příspěvek od Hasis »

ja kupovbal to co jsi psal. galvinol a pak aklyton. taky cernou matnou. po zaschnuti jsem zkousel sroubovakem co to vydrzi a abych barvu slupl, tak jsem do bloku musel fakt dost prastit :m:
VTS powa
Uživatelský avatar
lukas309
309kář
309kář
Příspěvky: 2460
Registrován: 12 dub 2010 17:21
Rok narození: 1988
tel.:: 776695572

Re: Čím lakovat motor?

Příspěvek od lukas309 »

A teplotu to vydrží? Jak dlouho už s tím případně jezdíš?
Uživatelský avatar
Hasis
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 4834
Registrován: 03 zář 2007 18:50
Bydliště: Sedlnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím lakovat motor?

Příspěvek od Hasis »

teplotu to vydrzi v pohode. mam to na brzdicich a ok. na bloku jsem to taky mel... nalital jsem s nim 4000km a pak sel do srotu :D, ale otriskany nebo oloupany nebyl vubec
VTS powa
Uživatelský avatar
lukas309
309kář
309kář
Příspěvky: 2460
Registrován: 12 dub 2010 17:21
Rok narození: 1988
tel.:: 776695572

Re: Čím lakovat motor?

Příspěvek od lukas309 »

Uvidím co mi zítra řaknou. U toho alkytonu je výhoda, že galvinol je přímo na hliník. Ty spreje a barvy na kamna základ nepotřebujou, respektive se nedává, protože by to pak špatně přilnulo a loupalo by se to. Nikde ale nepíšou, že je to i na hliník, proto nakonec asi vezmu přecijen ten galvinol a vrchní alkyton, ale uvidím co mi poradí.
Odpovědět