čidlo otáček motoru-rada

Vše co se týka problémů a zapojení elektriky, el. obvodů, vnitřní el. výbavy apod.
Odpovědět
Laangi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 07 pro 2012 12:19

čidlo otáček motoru-rada

Příspěvek od Laangi »

Ahoj , potřeboval bych poradit kam vedou dráty od snímače polohy klikovky.?mam takovej problém, jedu si po dálnici a auto mi přestalo jet.Úplně na hned , takže jsem si řikal že odešlo něco eletrického , kdyby to bylo něco jiného , tak to aspon zaškube a pak to chcípne.No takže měnil jsem rozdělovač,indučku svíce, víčko , palec a takoví ty věci. No a pak mě napadlo čidlo (potom všem :D )tak jdu po něm a zjistím že od čidla vede drát s konektorem a k němu už nic ... prostě nikde nic. Auto mi stálo na dvoře otevřené , takže neni vyloučené že jsem měl v noci někdy návštěvu . Ale nikde žádnej konektor nic...Mam 205 1124 ccm 44 kw rok 90 . Mužete mi někdo poradit?? je mi divný že by se to vypařilo :)
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: čidlo otáček motoru-rada

Příspěvek od draken »

tady čidlo polohy kliky není
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: čidlo otáček motoru-rada

Příspěvek od vinorak »

to je čidlo jenom pro servisy. čidlo otáček je v rozdělovači, ale většinou umře ta destička od Bosche co je na něm našroubovaná (zesilovač zapalování)
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Laangi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 07 pro 2012 12:19

Re: čidlo otáček motoru-rada

Příspěvek od Laangi »

Jo, takže by mohlo být možné že jsme koupil sice jinej komplet rozdělovač ale asi taky špatnej..To by asi odpovídalo , protože nějaký proudy tam jsou ale jiskru to nehodí.Když jsem se v tom hrabal , tak jsem pecku dostal ale jiskra furt nikde.Nebo je tam ještě něco podobného co odchází ?Abych věděl.Už to potřebuju sprovoznit.Zatím díky za rady .Nebo spíš radu.Ta první je spíš .. no nic.
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: čidlo otáček motoru-rada

Příspěvek od draken »

jestli to nepálí, tak buď snímač v rozdělovači nebo zesilovač a nebo cívka, nic jinýho tam není
Laangi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 07 pro 2012 12:19

Re: čidlo otáček motoru-rada

Příspěvek od Laangi »

ok díky moc , to je úděl kupování použitých věcí.Pět set v prdeli :)
Odpovědět