Brzdové trubičky

Takový pokec na „úrovni" týkající se 309tek
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jabqooo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 14 úno 2011 15:59
Rok narození: 1985
Skutečné jméno: Jirka
Bydliště: Teplice

Brzdové trubičky

Příspěvek od Jabqooo »

Ahoj, vím, že je na internetu spoustu témat o brzdových trubičkách, ale nějak jsem se nikde nedozvěděl to co potřebuji.
Mám P309 GTI r.v. 91 88kw a vzadu kotouče. O víkendu jsem tahal lanka k ručce (horší byla demontáž než montáž :-D ), jelikož jsem to asi před měsícem utrhl a do teď na to nějak nebyl čas. Při výměně jsem zjistil, že mi nebrzdí zadní levé kolo, takže jsem se snažil odvzdušnit, ale nic neteklo, pak jsem sundal brzdič a chtěl rozhýbat prasátko, jenže to šlo v pohodě a brzdič byl vyschlej. Takže závada bude asi v hadičce. Ale tu jsem se neodvážil povolovat, abych si závadu potvrdil.
Hadičku jsem kdysi měnil na favoritu a k hadičce si koupil i trubičku a sice to tenkrát vydrželo(měl jsem štěstí) a vyměnil jsem jen hadičku (trubička mi zbyla), ale bez trubičky bych to neměnil, protože se prý rády lámou.
Hadičky na pažouta už mám, ale je problém že trubičky jsou asi jen origo v Peugeotu (a takovou pálku se mi za to dávat nechce) a jinde jsem nic nenašel. Dočetl jsem se sice že na 205-ku jdou trubičky z favorita, ale ty kvůli závitům nepasujou na 309 a nikde jsem se nedočetl co by na to auto šlo takhle z jinýho auta. Všude se taky píše ať si je člověk vyrobí, nebo někam zajde a za pár korun koupí, ale nemám nástroje na to zatemování a v obchodě (nevím jestli by to třeba v autokelly měli) bych ani nevěděl délku a jaké to má mít na konci závity.
Takže bych se rád někoho zeptal, jestli neví, kde by se dali trubičky sehnat (třeba nějakej e-shop), nebo kde by se dali udělat a jaké mají trubičky parametry. Popř jestli nepasuje něco z jiného auta. Pochybuji, že se něco takového někomu válí doma, ale pokud ano, koupil bych ;-).
Díky moc.
Uživatelský avatar
lukas309
309kář
309kář
Příspěvky: 2460
Registrován: 12 dub 2010 17:21
Rok narození: 1988
tel.:: 776695572

Re: Brzdové trubičky

Příspěvek od lukas309 »

A to chceš komplet trubičky na celý auto jebo jen část? Já je dělám za 100Kč za metr + 20 Kč za holendr, ale záleží kolik toho chceš aby se to s dopravou vyplatilo.

Tak koukám, že jsi z Teplic, tak to by neměl být problém se domlluvit. Kdyžtak se ozvi do SZ a domluvíme se.
Uživatelský avatar
ebarta1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: 05 čer 2010 20:13
Skutečné jméno: Vlado
Bydliště: Most

Re: Brzdové trubičky

Příspěvek od ebarta1 »

presne jak pise lukas, ja si je nechal delat v litvinove v mototechne, 100 za metr je bezna cena, pocitej ze za cely auto das +- 2 tis
Peugeot 205 GTi ´89
Uživatelský avatar
lukas309
309kář
309kář
Příspěvky: 2460
Registrován: 12 dub 2010 17:21
Rok narození: 1988
tel.:: 776695572

Re: Brzdové trubičky

Příspěvek od lukas309 »

Musel bych to spočítat na 309, ale do 1500 by to mělo být komplet.
Uživatelský avatar
Jabqooo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 14 úno 2011 15:59
Rok narození: 1985
Skutečné jméno: Jirka
Bydliště: Teplice

Re: Brzdové trubičky

Příspěvek od Jabqooo »

Trubičky chci jen na zadek. Sice by mi stačilo udělat jen levou zadní stranu, ale když už se do toho poušťím tak bych udělal asi celej zadek.
Ještě se chci zeptat, jestli při té výměně není nějakej problém. Co jsem se dočetl, tak u 205 se to tahá snad někde pod nádrží (prý to tam dost rezne). To samý je i u 309? Díky
Uživatelský avatar
Jabqooo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 14 úno 2011 15:59
Rok narození: 1985
Skutečné jméno: Jirka
Bydliště: Teplice

Re: Brzdové trubičky

Příspěvek od Jabqooo »

A nebo když už se do toho pouštím mám vyměnit všechny? Nevím jakou mají životnost, podle mě by asi by vydrželi, ale problém by nastal, pokud bych chtěl vyměnit hadičku. Přeci jen po 22 letech nevěřím, že by ta trubička takovou výměnu vydržela.
Uživatelský avatar
lukas309
309kář
309kář
Příspěvky: 2460
Registrován: 12 dub 2010 17:21
Rok narození: 1988
tel.:: 776695572

Re: Brzdové trubičky

Příspěvek od lukas309 »

Nejvíc trpí právě nad nádrží, ale shodit nádrž dolu je otázka 30 minut. Jinak s výměnou není problém. Jediný co rádo praská jsou ty plastový spony, takže je lepší trubičku uříznout na obou koncích a pak jí vytáhnout (ve směru trubičky ne páčit ven).

Jinak mě je to celkem jedno kolik toho chceš, já ti klidně udělám 5cm to se musíš rozhodnout sám co všechno chceš měnit.
Odpovědět