začátek

Takový pokec na „úrovni" týkající se 205tek
Odpovědět
Uživatelský avatar
David V
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 20 dub 2013 10:46
Rok narození: 1993
Skutečné jméno: David Vojta
Bydliště: Dvory, okres Prachatice, Jížní Čechy

začátek

Příspěvek od David V »

Přeji krásný den. Jmenuji se David Vojta, je mi 19 let a bydlím v malé vesnici u Prachatic. Dnes ráno, jsem se rozhodl, že se dám do auta. Plánovali jsme s otcem, že až nebude tolik práce na baráku, že se dáme do renovace a přestavby auta. Bohužel už neni mezi námi, takže sem na autě neměl s kym dělat. Ale chtěl bych to změnit a z mého Peugeota udělat pořádnýho DarkSida. Bohužel, nikdy sem neměl příležitost dělat na autech, takže vůbec nevim co co je, co kde je, na co to je a podobně. Určitě mě chápete. Dneska jsem narazil na vaše forum, zkouknul sem ho a myslim, že se tady hodně přiučím, dozvim se nějaké rady a tipy, podělit se s vámi o svoji přestavbu, chtěl bych se účastnit i vašich srazů. Jak už jsem zmiňoval, bohužel nevim co a jak na autech funguje. Proto se na vás chci obrátit s prosbou, jak a čim začít. Co udělat jako první, abych něco třeba nerozebral, a pak zjistil, že sem to akorát rozbil chápete mě. Myslim, že auto je po výkonové (motorové) stránce v dobrém stavu. Spíš bych chtěl zapracovat na vzhledu. :roll:

Nahodim sem pár fotek aby ste věděli, jak auto vypadá. ;-) :car:
Přílohy
Fotografie0727.jpg
Fotografie0728.jpg
Fotografie0729.jpg
Fotografie0730.jpg
Fotografie0731.jpg
Fotografie0733.jpg
Fotografie0736.jpg
Fotografie0738.jpg
Fotografie0742.jpg
Fotografie0743.jpg
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: začátek

Příspěvek od draken »

vítej :up: . u tohodle auta bych spíš pořešil technickej stav a tu korozi a jezdil. Z tohodle bych už nic nedělal, zbytečně se do toho zahrabeš. Postupně se na něm můžeš učit a pak bych sehnal kastli v lepším stavu. :up:
Uživatelský avatar
David V
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 20 dub 2013 10:46
Rok narození: 1993
Skutečné jméno: David Vojta
Bydliště: Dvory, okres Prachatice, Jížní Čechy

Re: začátek

Příspěvek od David V »

Takže myslíš, že nemá cenu se dávat do nějakých vzhledových úprav? Ok dám na rady zkušenějších. :up: ;-)
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: začátek

Příspěvek od draken »

jestli ti můžu poradit, tak do tohodle auta dávej jen potřebný investice k provozu. Já jsem kdysi koupil auto v podobnym stavu, spadlo do něj hodně moc peněz a času, pak se udělal lak a auto vypadalo suprově tak 3 měsíce, pak zase vylezla rez. Je to prostě nekonečnej boj bez šance na vítězství. Dobrý na tom bylo to, že jsem se na něm postupně vyučil automechanikem. Taky jsem začínal jako ty, taky jsem nevěděl nejdřív co je co.
Jarda S.
205 its my life
205 its my life
Příspěvky: 520
Registrován: 31 bře 2011 19:29
Rok narození: 1990
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Re: začátek

Příspěvek od Jarda S. »

taky bych nejdřív vyřešil korozi a pak ho dal do super technickýho stavu a až někdy potom řešil úpravy :m:
205 momentálně nemam, ale až vyrostu pořídim gti s MI16
Uživatelský avatar
Michael205
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 1421
Registrován: 01 srp 2009 10:30
Skutečné jméno: Michal
tel.:: 737350152
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: začátek

Příspěvek od Michael205 »

Tohle bych dal do stavu na ježdění a časem si pořídit nákou peknou 205 GTI nebo cabrio a to si udělat jako leštěnku.
černý dábel 1.9 D - prodáno
Modré Cabrio 1.9 TD
Šedivý lev 306 HDi
Uživatelský avatar
Jirka205
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 21 dub 2013 22:04
Rok narození: 1995
Skutečné jméno: Jirka
tel.:: 420
Bydliště: Teplice

Re: začátek

Příspěvek od Jirka205 »

Také mám pežotka krátce, sice teda v mnohem lepším stavu a taky jsem mladičký a s autem jsem nikdy neměl tu čest pořádně. Ale první bych vyřešil to hlavní aby se ti pak někde nerozsypala kasle apod. Hodně štěstí. ;)
Uživatelský avatar
marec66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 189
Registrován: 27 bře 2011 20:52
Skutečné jméno: Marcel
tel.:: 905244758
Bydliště: Michalovce, SR

Re: začátek

Příspěvek od marec66 »

v podstate to auto nie je v takom hroznom stave, ale ani v stave na nejake vacsie upravy. Nejaky piatok este urcite odjazdi, super na kazdodenne jazdenie a zoznamenie sa, co si taka 205 pyta :-). A ak budes sledovat inzeraty, za kratko urcite natrafis na nejaky pekny kusok za rozumnu cenu :-). Vela zdaru a radosti :-)
Peugeot 205 Green 1.1 44kw 1993 5dv - zase doma :-)
Peugeot 205 Green 1.4 44kw 1989 3dv
Peugeot 205 Gti 1.9 94kw 1989-94 - hádam sa podarí
http://marec66.rajce.net/Kocurik
Uživatelský avatar
David V
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 20 dub 2013 10:46
Rok narození: 1993
Skutečné jméno: David Vojta
Bydliště: Dvory, okres Prachatice, Jížní Čechy

Re: začátek

Příspěvek od David V »

Nerozsype, to auto znám. Jezdí dobře, žádný problémy nejsou. Jenom na venek trochu rezatý. Kapotu bych pořídil novou. Nejradši s nějakými menšími otvory na stranách. Rozhodně bych pořídil nový světla, jak přední, tak zadní. Pak bych bral nějaký hezčí přední a zadní nárazníky. 5té dveře, nelíbí se mi ta jakoby odrazka. Poznal jsem, že nejste moc fanoušci tuningu, ale chtěl bych to celí hodit pod karbonovou folii. Chtěl bych takový ty uplně zatmavený skla, ale jak je krásně vidět ven. Nevim jak to všechno funguje. Mohl bych vás poprosit o nějaký informace, hlavně k té folii nebo těm sklům? ;-)
Uživatelský avatar
tobivan
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 98
Registrován: 29 kvě 2012 18:13
Skutečné jméno: Tobi
tel.:: 720575547
Bydliště: České Budějovice

Re: začátek

Příspěvek od tobivan »

folie na okna bych nechal na profiky, folie stoji par korun, ale prace je draha a oni vi proc :( neni to prdel to nalepit bez bublin, ale sikovny ruce to zvladnou, a za dalsi kdyz si to udelas ty sam a ne firma tak nebudes mit atesty a ani karticku, kterou ti da firma a kdyz tohle nemas, tak te osoli PCR a pak na STK neprojdes
Odpovědět