Alternátor

Takový pokec na „úrovni" týkající se 309tek
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jabqooo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 14 úno 2011 15:59
Rok narození: 1985
Skutečné jméno: Jirka
Bydliště: Teplice

Alternátor

Příspěvek od Jabqooo »

Zdravím, mám Peugeota 309 GTI, 88 Kw, rv.1991. A teď mi odešel znovu alternátor. Zhruba před měsícem jsem nechal měnit těsnění pod hlavou, přebrousili mi něco v motoru a vyměnili rozvody. Potom jsem jezdil s autem pár dní a všiml jsem si(až večer, jelikož přes den to nebylo vidět), že mi slabě svítí kontrolka baterie. Začal jsem to řešit a myslel jsem si že to jen méně dobijí. Ale asi to nedobíjelo vůbec a tak mi došla šťáva v baterce a auto dojelo. Ríkal jsem si auto je 20 let staré, tak se to může stát a sehnal jsem jinej za 1500. Sice jetej ale byl v pohodě. Pak jsem s tím zhruba 14 dnů jezdil a včera zase začala slabě svítit kontrolka baterie. Možná jsem měl koupit novej, ale na druhou stranu si říkám, že by možná odešel i ten a možná je v autě něco špatně. Holt mi znovu odešel a říkám si že je divné, že mi po opravě takto odcházej. A bojím se, že když seženu další, zase odejde. Nemáte s tím někdo zkušenosti, nebo nevíte čím by to mohlo být?
Jinak Baterií to podle mého nebude, jelikož tu jsem loni kupoval novou, Nějaká Varta blue něco, která nebyla zrovna z nejlevnějších.
Zítra s tím zajedu do servisu, jelikož si myslím, že tam něco podělali oni. Jen nevím čím by to mohlo být, zas až tak se v autech nevyznám a nechci aby mě odbyli s tím, že je to starý auto a že mi tam něco samo odešlo.
Díky za jakoukoliv radu.
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Alternátor

Příspěvek od vinorak »

zkontroloval bych plusový kabel co vede od baterky ke startéru a dále na alternátor, může být třeba zoxidovaný kontakt nebo nalomený drát.. lepší než kupovat nový je ten starý dát na repas, dělal sem to tak vždycky a máš jistotu, že to bude ok, mě to u známího vyšlo na 800 u gtička a mám jistotu, že třeba 100 000 km se nepodělá...
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Uživatelský avatar
Jabqooo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 14 úno 2011 15:59
Rok narození: 1985
Skutečné jméno: Jirka
Bydliště: Teplice

Re: Alternátor

Příspěvek od Jabqooo »

S autem jsem zajel do servisu a z toho mě poslali k nějakému autoelektrikáři. Auto jsem mu tam nechal a podívá se na to. A říkal že generálka alternátoru vyjde cca na 1300. Tak to snad dobře dopadne a budu brzy jezdit. :-)
Uživatelský avatar
Jabqooo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 14 úno 2011 15:59
Rok narození: 1985
Skutečné jméno: Jirka
Bydliště: Teplice

Re: Alternátor

Příspěvek od Jabqooo »

Tak mi volal pan autoelektrikář a prý mi ty alternátory odpálila batreka. Prý odebírá nějak moc štávy. Je rok stará, nějaká lepší Varta Blue něco, bezúdržbová a nestála mě zrovna nejmíň. Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti? Je ještě v záruce a co nejdříve to budu řešit. Baterku asi vyreklamuji, ale jejím provozem mi vznikla škoda(2 odkouřenéí alternátory mě už vyšli na bezmála 3000,-), myslíte si že to po nich můžu nějak chtít? Děkuji za info a rady.
Jirka.
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: Alternátor

Příspěvek od draken »

tak to teda slyšim poprvé. skus ji dát na nabíječku s ampérmetrem, schválně kolik tam bude brát proudu. pokud bude vyrážet pojistky v nabíječce, tak je špatná
Uživatelský avatar
Jabqooo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 14 úno 2011 15:59
Rok narození: 1985
Skutečné jméno: Jirka
Bydliště: Teplice

Re: Alternátor

Příspěvek od Jabqooo »

Já to také slyšel poprvé. Ten autoelektrikář říkal, že jí ještě zkusí nabít a uvidí co to udělá. Ale prý už se s tím setkal. Auto je stále u něj, tak to zkouší on ;-).
Stehla1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 288
Registrován: 28 črc 2012 15:58
Rok narození: 1988

Re: Alternátor

Příspěvek od Stehla1 »

Cau mam ten samy problem na volnobeh mi malinko sviti dobijeni a je to doby co jsem dal novou baterku Akuma 55ah je to asi 4mesice a taky nevim co stim nezustava mi ulozene stanice na radiu coz predtim slo a vecer kdyz normalne rosvitim svetla tak po pridani plynu se trochu vic rozsviti svetla ale fakt je o trochu.skusim tam dat starou baterku ta byla jen 50
Peugeot 309 1.4 55kw
Alfa romeo 145 1.7 16v
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: Alternátor

Příspěvek od draken »

u diesela mě v poho dobíjel i 80Ah. Buď jsou zoxidovaný očka na silovym kabelu od altiku, nebo je v háji altik. to rádio nevim čim je
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Alternátor

Příspěvek od vinorak »

no to rádio bude tim, že mu klesne napětí a smaže se paměť ;-) jinak u 1.4 bude altík tak maximálně 50A, takže bych to moc s velikostí baterky nepřeháněl... já mám v gti 70A a z fabriky tam podle katalogu byla 44Ah :m:
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: Alternátor

Příspěvek od draken »

na dieselu mám taky 50A altik a v poho. to že svítí kontrolka dobíjení znamená, že mezi altikem a plusem baterky je napětí, čili buď špatnej kabel od altiku nebo je v háji dioda v altiku
Stehla1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 288
Registrován: 28 črc 2012 15:58
Rok narození: 1988

Re: Alternátor

Příspěvek od Stehla1 »

tak muj problém vyresen byla to dioda v altiku
Peugeot 309 1.4 55kw
Alfa romeo 145 1.7 16v
honza309
Nováček
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: 05 čer 2014 22:35

Re: Alternátor

Příspěvek od honza309 »

Me taky blbnula elektrika a bylo to origo kabelama. Spis origo svorkama na baterce. Nasel jsem doma stary koministycky mosazny a uz je po pdoblemu.
Odpovědět