Neháže mi jiskru + další dotazy

Vše co se týka problémů a zapojení elektriky, el. obvodů, vnitřní el. výbavy apod.
Odpovědět
horniklu
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 11 říj 2012 16:28

Neháže mi jiskru + další dotazy

Příspěvek od horniklu »

Ahoj lidi

Pegy 205 1.1look 44kW rok vyroby:91

Mám několik dotazů:

1) Mám zapalovací cívku se 4mi kontakty jaké kontakty jsou primar a sekundar... Připadně jak změrim odpor. Mezi kontakty 1 a 4 = 0.8ohm pote všechny kombinace se rovnají nule. Jen 5000 ohm naměřím mezi výstupem na rozdělovač a jakýmkoliv kontaktem ( z tech 4)

2) Auto mi chciplo nejde mi jiskra ze svíčky > rozdělovače > cívky ( modul zapalování, cívka zapalování nebo čidlo otáček? )
Diagnostika vyblikala pouze začátek zkoušky a konec zkoušky

3) Kde najdu čidlo otáček pro ŘJ a jak ověřím funkci ?

4) Modul zapalování je umístěn na rozdělovači ? taková plochá součástka se třemi kontakty ?

5) Případně prosím ještě radu co by to mohlo být
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: Neháže mi jiskru + další dotazy

Příspěvek od draken »

čau
1) primár jsou ty 4 kontakty (dva a dva jsou spojený) sekundár je výstup do rozdělovače oproti kostře
2)může to být cokoliv včetně palce nebo víčka
3) tenhle motor má čidlo otáček v rozdělovači
4) ano
5) může to bejt cokoliv, kouzlo techniky
horniklu
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 11 říj 2012 16:28

Re: Neháže mi jiskru + další dotazy

Příspěvek od horniklu »

Ok díky

Čím by jsi mi doporučil začít ? vyčistit rozdělovač a proměřit čidlo otáček jestli má 300 ohm ? :)

Jinak jsem odpojil cívku a připojil kabel od svíčky primo na ni .. a pak sledoval jiskru a nic... takže teoreticky palec rozdelovace by to byt nemusel .. ale treba to cidlo otacek :)
Naposledy upravil(a) horniklu dne 21 srp 2014 21:09, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: Neháže mi jiskru + další dotazy

Příspěvek od draken »

no třeba, nejde o to jakej má to čidlo odpor, ale jestli nějakej nebo nekonečně velikej
horniklu
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 11 říj 2012 16:28

Re: Neháže mi jiskru + další dotazy

Příspěvek od horniklu »

Tak nové poznatky.. rozdělal jsem rozdělovač samozřejmě uhlíky na šrot .. :) ale pořád mi nedalo spát to, proč neháže jiskru z cívky, tak jsem oddělal konektor od modulu (zesilovače) zapalování ... zkratoval jsem při puštěném klíčku pin 1 a 2 na konektoru a ejhle .. seplo relé čerpadla a poté jiskra. tak jsem oddělal modul zapalování změřil jsem čidlo otáček, to bylo ok tak jsem vše prostříkal kontakt sprejem a teď už šlape jiskra z cívky... Objednal jsem tedy palec rozdělovače a víčko rozdělovače.... tak uvidíme, snad už pojede :)
Odpovědět