velkej chladič na TU

Takový pokec na „úrovni" týkající se 205tek
Odpovědět
Uživatelský avatar
Katza
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 309
Registrován: 20 zář 2008 12:40
Skutečné jméno: Petr
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

velkej chladič na TU

Příspěvek od Katza »

Zdravim klubáky!
Mám na vás dotaz ohledně záměny malýho chladiče za velkej na motorech TU. Dávám dvouvrtulovou saharu - s tím samozřejmě velkej chladič a a narazil jsem na problém ohledně snímače hladiny vody a zapojení hadic. Původní zapojení má expanzku s malým vývodem do chladiče (vratka) a snímač hladiny vody je v chladiči. Abych nepřišel o snímač hladiny, tak dávám expanzku z GTIčka, ale ta má samozřejmě spodní vývod široký + další 2 nahoře. XU motory mají domek vodního čerpadla se třema vývodama a TU motory se dvěma. Napadly mě 2 řešení:

1. na GTIčkový expanzce horný vývody zaslepit + udělat redukci ze široký hadice na úzkou - tím, ale budu nalejvat vodu 2 dny než to tam doteče :-)

2. na GTIčkový expanzce zaslepit 1 vývod (původně u XU pro chlazení škrticí klapky), vratku z chladiče (tenká hadice) nechat do expanzky a spodní širokou hadici napojit přes roz-trojku do okruhu před vodním čerpadlem - podle mě lepší řešení.

Máte s tí někdo zkušenost? Nikde sem to na foru nenašel, tak třeba tohle vlákno pomůže někomu dalšímu. Díky za rady
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: velkej chladič na TU

Příspěvek od vinorak »

spíš bych to udělal variantou 2. a hlavní otázka je proč na socíální motor dáváš 2 vrtule a velkej chladič :myslim: :fran:
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: velkej chladič na TU

Příspěvek od draken »

varianta 3
nic nezaslepovat, odpojit z motoru vratku od topení, tam napojit spodek expanzky a topení napojit do pravýho vývodu expanzky, do levýho klasika přepad z chladiče
Uživatelský avatar
Katza
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 309
Registrován: 20 zář 2008 12:40
Skutečné jméno: Petr
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: velkej chladič na TU

Příspěvek od Katza »

tyjo - Draken má dobrej nápad - to by asi šlo :-) díky za tip......a proč do maloobsahu velkej chladič? stavim expediční 205, která, když se zadaří, se podívá možná i do Afriky....takže příprava na extrémy :-)
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: velkej chladič na TU

Příspěvek od draken »

takhle to mám na tct a funguje to
Uživatelský avatar
Katza
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 309
Registrován: 20 zář 2008 12:40
Skutečné jméno: Petr
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: velkej chladič na TU

Příspěvek od Katza »

....a ještě bych měl jeden dotaz k hadici mezi chladičem a termostatem. Původní použít nemůžu, protože je jinak naohýbaná. Jakou jsi to vyřešil ty Drakene? Koukal jsem na obrázky na naftu (použil jsem fotku z tvojí první béžovky :fran: ), ale jelikož sem nikdy žádnýho nafťáka nedělal, tak nevim přesně jak to tam je. Napadly mě hadice viz obrázky, ale nevím průměry jestli budou sedět. Díky za rady.
Přílohy
Hadice.jpg
Hadice 2.jpg
Odpovědět