pant kapoty

Vše co se týká "plechařiny", hlavního skeletu, nárazníků a ostatních vnějších plastů a laku
Odpovědět
Uživatelský avatar
chobot
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 233
Registrován: 11 říj 2008 21:43
Bydliště: Krkonoše | Praha

pant kapoty

Příspěvek od chobot »

Ahoj, potreboval bych poradit jak se nejsnaze dostanu k matici co drzi pant kapoty na prave strane (bliz ke sklu, vyznaceno na obrazku)? Sroub se ustrihl a premyslim jak se k tomu dostat abych ho mohl nejak dostat ven a vymenit :myslim: Je potreba sundat blatnik?
Obrázek
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: pant kapoty

Příspěvek od draken »

na ten zbytek navař matku a vyndáš to :up:
Uživatelský avatar
chobot
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 233
Registrován: 11 říj 2008 21:43
Bydliště: Krkonoše | Praha

Re: pant kapoty

Příspěvek od chobot »

no svarecku bohuzel nemam :( ale tak jeste na to kouknu, treba to pujde nejak vytahnout. spis me to zajimalo pokud by se to nepodarilo, jestli se k tomu da nejak dostat...
Uživatelský avatar
chobot
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 233
Registrován: 11 říj 2008 21:43
Bydliště: Krkonoše | Praha

Re: pant kapoty

Příspěvek od chobot »

Chtel jsem vyresit problem viz. toto vlakno. Bohuzel se mi sroub odvrtat moc nepovedlo a zavit jsem znicil :( Priste radsi asi zajedu za nekym sikovnym s COckem.

Moje otazka je co by s tim slo ted delat :myslim: Dat tam nytovaci matici? Existuje na matice v plechu neco jako helicoil sada na vnitrni zavity v masivnejsich kovovych dilech? Nejaky material tam okolo zbyl, tak jeste zkusim vyriznou vetsi zavit, ale moc tomu neverim, ze se to povede.
Přílohy
uchyceni_pant_kapoty.jpg
Uživatelský avatar
Davo
205 its my life
205 its my life
Příspěvky: 552
Registrován: 03 kvě 2010 21:09
Skutečné jméno: David
Bydliště: Ostrava

Re: pant kapoty

Příspěvek od Davo »

Nevím jak s přípravky na závit, ale ten plech by šel odbodovat, případně dále vyříznout a ten závit nahradit až venku .....opět vyříznutím a nabodováním jiným kouskem s dobrým závitem....ale sehnal bych pravděpodobně celý kousek s oběma závitama a nahradil ho jako celek :myslim: pro někoho kdo svařuje denně to nebude problém, ten by ti i řekl jak postupovat
Mrknul jsem do auta a těžko říct, jestli by jsi se k tomu závitu dostal po sundání blatníku...bodnul tam šroubek menší zkrz závit prostrčený a měl by jsi to naopak na jedně straně....ale jistě ti tu poradí kovanější...já jenom blouzním po ránu :smich:
Naposledy upravil(a) Davo dne 11 říj 2016 07:36, celkem upraveno 1 x.
Peugeot 205 1,9 CTI
Peugeot 205 1,9 CTI
Peugeot 205 1,8 D
Peugeot 306 HDi
Uživatelský avatar
Zdenek
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 1719
Registrován: 13 kvě 2008 20:35
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Zdenek
Bydliště: Čerčany
Kontaktovat uživatele:

Re: pant kapoty

Příspěvek od Zdenek »

Zbytečný vařit do kastle. Koukám, že jsi se trefil akorát mimo...
Zbytek zkus vyklepnout ocelovým hřebíčkem a závit jen protáhnout. Vetšinou takhle malý kousek poškození není až tak podstatný. Případně tu M6 co tam je přeřezat na M8.
205 1,9 GTI 94kW - další gti ve věčných lovištích :roll:
205 1,6 GTI 75kW - sešrotováno
205 1,9 GTI 94kW - uloženka
205 1,9 GTI 88kW - ve výstavbě - 6q převodovka, 94kW motor :ck:
DUCATI Monster 2001
Uživatelský avatar
chobot
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 233
Registrován: 11 říj 2008 21:43
Bydliště: Krkonoše | Praha

Re: pant kapoty

Příspěvek od chobot »

Davo: na to jestli by sel ten plech odvrtat a nabodovat jinej jsem koukal, ale vypada to na docela velkej klempirskej zasah udelat to slusne. A prave ani po sundani blatniku se k tomu z druhy strany nedostanes.

Zdenek: :Merci: zatim jsem to uplne neznicil, tak zkusim minimalizovat skody a treba ten zavit jeste pujde zachranit jak rikas.
Uživatelský avatar
chobot
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 233
Registrován: 11 říj 2008 21:43
Bydliště: Krkonoše | Praha

Re: pant kapoty

Příspěvek od chobot »

Nakonec to snad dobre dopadlo :fran: Sroub jsem dostal ven uz bez dalsich poskozeni. Zavit pak protahl zavitnikem a chybejici cast doplnil Loctite EA 3463 epoxidovym tmelem a jeste jednou protahl zavitkem. Vypada to dobre, tak uvidime jak dlouho to vydrzi, ale urcite to bude lepsi nez ustrizenej sroub :fran:
Odpovědět