Výměna práhů , jak nato? pomoc!!!

Vše co se týká "plechařiny", hlavního skeletu, nárazníků a ostatních vnějších plastů a laku
zarikavackoni
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: 06 bře 2008 13:58

Výměna práhů , jak nato? pomoc!!!

Příspěvek od zarikavackoni »

Nevím jak vyměnit práhy u mého pažouta pětidvéř, našel jsem že se prodávají na internetu jako díl karosérie a rozhodl jsem se je vyměnit protože je mám opravdu hodně schnilé a zvedání auta je skoro nemožná protože je vždy promáčknu, Nemáte s tím někdo zkušenost nebo alespoň nějaký trik jak je spravit nebo celé přehodit? dik moc
Uživatelský avatar
Hasis
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 4834
Registrován: 03 zář 2007 18:50
Bydliště: Sedlnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna práhů , jak nato? pomoc!!!

Příspěvek od Hasis »

sry za OT, ale na zvedani predku tam je spesl misto a na zadku, pokud to tam dostanes, tak muzes zvednout na naprave.
VTS powa
zarikavackoni
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: 06 bře 2008 13:58

Re: Výměna práhů , jak nato? pomoc!!!

Příspěvek od zarikavackoni »

Hasis píše:sry za OT, ale na zvedani predku tam je spesl misto a na zadku, pokud to tam dostanes, tak muzes zvednout na naprave.
no to je pravda, ale predky celkem jdou ale na zadku je jedna strana schnila ze jsem to zvedal na hever a ten projel s prehledem dovnitr a chci si to udelat nejak hezky a poladit takze chci vymenit cele... ale nevim jestli se tam neco vari nebo tak a jak je to chyceny na karoserii.
Uživatelský avatar
Bartik333
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 3836
Registrován: 03 úno 2008 17:20
Skutečné jméno: Lubos
tel.:: 607684334
Bydliště: Telč
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna práhů , jak nato? pomoc!!!

Příspěvek od Bartik333 »

zarikavackoni píše:
Hasis píše:sry za OT, ale na zvedani predku tam je spesl misto a na zadku, pokud to tam dostanes, tak muzes zvednout na naprave.
no to je pravda, ale predky celkem jdou ale na zadku je jedna strana schnila ze jsem to zvedal na hever a ten projel s prehledem dovnitr a chci si to udelat nejak hezky a poladit takze chci vymenit cele... ale nevim jestli se tam neco vari nebo tak a jak je to chyceny na karoserii.
Mam pocit, ze jsou navareny a jeste na mistech pro zvedak jsou vystuhy, aby Ti ten zvedak neprolezl.
Takhle myslim, ze to je, ale jisty si nejsem.
Peugeot 205 1.9D 47kw r.v. 1991 -zatím nic moc,ale az se do nej dám,bude to voňavka. :205:
Peugeot 205 cabrio
Dacia Sandero 1.4 55kw r.v. 2009
Škoda Felicie 1.3 MPI r.v. 1998 40Kw - Odesla do vecnych lovišť,když se nepohodla se silným dubem.
13.11 2008 - Prvni pokuta za nezaple pasy 500kč.
Dne 1.7 2011 - tuning by srnka (prava predni část v háji)
Uživatelský avatar
Milhaus
Club admin
Club admin
Příspěvky: 10058
Registrován: 19 bře 2007 09:55
Rok narození: 1984
Skutečné jméno: Milan
Bydliště: Býškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna práhů , jak nato? pomoc!!!

Příspěvek od Milhaus »

jasně že jsou navařené...jak jinak by tam držely...musíš je vyřezat a ty nové navařit...Na hever tam jsou pak ještě zesílené body asi tak 15 cm od blatníků...jdou rozeznat pohledem...
________
Peugeot 205 | GT | | v rytmu 90. let |
Fabia 1,9 | SDI |
Jirka
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 107
Registrován: 11 úno 2007 18:09
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Výměna práhů , jak nato? pomoc!!!

Příspěvek od Jirka »

4Zaříkavač:
A opravdu se s tím chceš dělat?Tak trochu to vypadá,že jsi něco takovýhoještě neďál.Ptal jsem se kolegy v práci/doma v garáži opravuje plechařinu/Výměna prahů-vnějších,popř.vyvaření vnitřních,tak za 2000,-i s materiálem,nesmí ale stát jeden práh 5OO,-to by vylezlo na víc.To jsou snad rozumný peníze,né?Pokud se pozeptáš,takový garážisty seženeš i u vás.Na opravě prahů se toho zas tolik zkazit nedá a než to zaplatíš musíš si to zkontrolovat.
Peugeot 205 MI 16
Yamaha TRX 850
Honda CBR 1000RR Fireblade
Ducati Streetfighter
Uživatelský avatar
maRas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: 09 pro 2007 22:09
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna práhů , jak nato? pomoc!!!

Příspěvek od maRas »

Teda Jirko nevim, kde chces sehnat prah na 5dver pod 500 kc/ks, normalne se ceny pohybuji kolem 700 +/- za jeden kus.

Dale .... neni to jen o zevnejsim prahu, jestli se ti to borti pri zvedani, tak uz je nejspis na maderu i vnitrni stena, takze to jsou penize +. Navareni neni jenom tak, dulezite je se pred tim trochu podivat jak je to moc sezrane a kolik se z tech puvodnich ureze a odseka, po zavareni musi vsechno dobre sedet a nejen vypadat ( rohy, hrany, musi se dobre zavirat dvere atd. ), dulezite je, aby to delal clovek, ktery s tim uz ma nejake zkusenosti ( uz jsem nejakou prasarnu videl a predelavat to potom je dobra pruda :roll: )

Jinak Ti preju hodne stesti, podle toho co pises, to uz bude hodne sezrane :oops:
Jirka
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 107
Registrován: 11 úno 2007 18:09
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Výměna práhů , jak nato? pomoc!!!

Příspěvek od Jirka »

Přečti si pozorněji můj předchozí příspěvek.Na všem,co jsem napsal trvám.Pokud chceš pošlu ti jeho č.tel.Právě dělá prahy na Eskortu: 500,- jeden kus.
Peugeot 205 MI 16
Yamaha TRX 850
Honda CBR 1000RR Fireblade
Ducati Streetfighter
zarikavackoni
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: 06 bře 2008 13:58

Re: Výměna práhů , jak nato? pomoc!!!

Příspěvek od zarikavackoni »

Jirka píše:Přečti si pozorněji můj předchozí příspěvek.Na všem,co jsem napsal trvám.Pokud chceš pošlu ti jeho č.tel.Právě dělá prahy na Eskortu: 500,- jeden kus.
Mas pravdu prahy na petidveraka se sezenou za 470 v pohode to mam zjisteny, a uz si pro ne nejspis pojedu, PS: sezrany je to celkem dost zkrznazkrz a chtel bych je oddelat cely a navarit novy , proto potrebuju vedet jetli to prevareni resp. prace nebude to nejdrazsi a jestli to zvladnou automechanici ktery to delali uz na jinech autech? jinak dik za rady
Jirka
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 107
Registrován: 11 úno 2007 18:09
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Výměna práhů , jak nato? pomoc!!!

Příspěvek od Jirka »

Bohužel,práce v tvém případě asi bude ta nejdražší položka opravy.A jestli to ti mechanici zvládnou?Zeptej se svých známých a kolegů,pokud jim někdo dělal plechařinu na autě a byli spokojeni,tak k těm opravcům jeď taky. Výměna prahů patří mezi ty jednodušší opravy na karosérii.Samozřejmě že to jde "zkazit",jak píše maRas.Pokud možno to dej tomu, kdo to umí.
Peugeot 205 MI 16
Yamaha TRX 850
Honda CBR 1000RR Fireblade
Ducati Streetfighter
Uživatelský avatar
maRas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: 09 pro 2007 22:09
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna práhů , jak nato? pomoc!!!

Příspěvek od maRas »

Beru zpet Jirko, divam se na nove ceny u elitu, lehce pres 500

Proste to nedavej kdejakemu strycovi, ktery nema ani prukaz a vari si na dvorku tak akorat plotek. Dej to lidem, kteri uz maji za sebou nejake ty auta ... jinak cena prace je u karosariny velmi ruzna, servisy jsou obecne drazsi, takovy ti karosari na vesnicich z velkou garazi jsou levni :m:
Houbar 205 Gutmann
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 1382
Registrován: 26 úno 2008 11:28

Re: Výměna práhů , jak nato? pomoc!!!

Příspěvek od Houbar 205 Gutmann »

Jsem s nazorem marase , dej si pozor komu to jdas jeden stryc mi tahal bok a udelal to tak prasacky ze mi to nikdo nechce uz udelat na novo , po dlouhy dobe jsem sehnal klucinu co mi to bude aspon kitovat a davad do kupy . Radsi priplat o peto vic nez bejt potom nastvan ze to vubec nesedi , lepsi drazsi klepir nes stryko co to sice udela za flasku ale pak to i ppodle toho vypada , zdar :gti:
205 XS Bíla - šla na díly
205 GRD Modrá - Ach to aukro,likvidace
205 GTI Gutmann (replika) - Ruzova bugyna - Prodáno
306 S 16 - 112 KW - Už má nového pilota - Prodáno
--------------------------------------------------
205 GTI Gutmann - z malého lvíčátka bude velkej TYGR
Uživatelský avatar
hugo boss
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 2702
Registrován: 19 zář 2006 22:35
Rok narození: 1985
Skutečné jméno: Tom
Bydliště: Kocbeře
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna práhů , jak nato? pomoc!!!

Příspěvek od hugo boss »

nejdůležitější je práce klempíře! takže do toho bych investoval... ;-)
to si radši připlat za klempíře , pak to ušetříš na kitu a práci lakýry...
www.peugeotdilykocbere.cz
Peugeot 205GTi furgonette Dimma ; Peugeot 205 GTi 2.0Turbo ; Peugeot 205 CTi ; Peugeot 106 1.3 rallye S1 ; Peugeot 405 Mi16 S2 ; Peugeot 205 1.6CTi ; Peugeot 205 1.9 Rallye ; Peugeot 205 1.9D XAD
rcman

Re: Výměna práhů , jak nato? pomoc!!!

Příspěvek od rcman »

Práce je to pro člověka bez zkušeností celkem náročná.Dělal jsem to jednou otcovy ny Golfu a měl jsem stim docela honičku.Hlavně když to člověk dělá sám, tak je to dost na nic.Pokud si ale šikovnej, máš náký znalosti s tvarovánim plechů a svářenim apod. tak se do toho klidně pust sám.Ty prahy tam navařit a napasovat je už celkem práce v pohodě, když nikam neujedeš.Větší dřinu budeš mít stim odřezánim starejch a pak to nák dobře ošetřit aby si měl na co chytat sváry...

Víc ti k tomu asi nepovím.Doma jsme celkem naučený dělat věci svépomocí, a zatim to vždycky vyšlo.Ikdyž vim že v servisu si za prahy i s prací, klempíř řekne tak 5000kč tak nevim jestli je to pro tebe dost informací pro rozhodnutí když ti tady někdo nabízel nákýho melouchaře kterej to udělá pravděpodobně kvalitně a v podstatě levně...
Uživatelský avatar
vincent
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 1602
Registrován: 18 lis 2007 01:03
Bydliště: nekde v......

Re: Výměna práhů , jak nato? pomoc!!!

Příspěvek od vincent »

no tak mi sme spolu uz domluveny takte ze dohodnem i na cene.a kamos je dost dobrej klempir takze se bat nemusi,ze to sfusuje :fran:
PEUGEOT 1,6 GTI MALA FRANCOUZKA PILA-minulost
Obrázek
Odpovědět