zlomena vacka newman

Takový pokec na „úrovni" týkající se 205tek
Odpovědět
Uživatelský avatar
chobot
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 233
Registrován: 11 říj 2008 21:43
Bydliště: Krkonoše | Praha

zlomena vacka newman

Příspěvek od chobot »

Ahoj, pochlubím se jedním nepovedeným nákupem z Anglie, protože by mě zajímalo, kde se stala chyba :fran: Podařilo se mi sehnat vačku Newman PH2 PEUR/280/392 určenou do P106 8V hlav za celkem dobrou cenu, ale velká radost z nákupu nakonec nebyla :( Vačka mi přišla zlomená na dva kusy :shock: Zajímalo by mě:

Je možný tu vačku vůbec takhle zlomit? Jak se to mohlo podařit? Balík nebyl nijak viditelně poškozený. Napadá mě jedině, že to někdo hodně šikovně hodil na zem anebo, že na tom balíku něco těžkého leželo.
Předpokládám, že opravit to, u někoho kdo vyrábí vačky na zakázku, asi nepůjde/nebude mít smysl?

2019-01-05 18.13.16.jpg
2019-01-05 18.11.22.jpg
Uživatelský avatar
s0vet
205 its my life
205 its my life
Příspěvky: 749
Registrován: 18 pro 2012 20:18
Rok narození: 1988

Re: zlomena vacka newman

Příspěvek od s0vet »

Při pohledu na ten zlom si asi dovedu představit, že by se to mohlo zlomit při přepravě. Podle mě ta vačka je docela křehká ve zlomu. Mělo by to ale jít reklamovat u dopravce - minimálně napsat odesilateli, jestli má fotky před zabalením. Dopravci jsou na tohle pojištění :)
Peugeot 205 CTI 75kW 1993 - červená leštěnka
Škoda Fabia Combi 2.0 MPI 85kW 2007 - černá krasavice z Rajchu
ex:
Škoda Forman 1.3 40kW 1994 - pro nedostatek času prodán do muzea v Třinci u dealera Karireal - čeká ho druhý život
Škoda Fabia Combi 1.9 SDI 47kW 2003 - ve 440t km sešrotována u Milaty v Dobré, sloužila spolehlivě až do konce
Uživatelský avatar
chobot
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 233
Registrován: 11 říj 2008 21:43
Bydliště: Krkonoše | Praha

Re: zlomena vacka newman

Příspěvek od chobot »

Jj, o tom uz si s odesilatelem pisu mesic - reklamaci mu nevzali, tak chtel mluvit s managerem a zatim se to nejak nedari. A kdyz ja volal na GLS, tak me poslali do haje, ze to musi udelat odesilatel :fran:
Uživatelský avatar
Zdenek
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 1719
Registrován: 13 kvě 2008 20:35
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Zdenek
Bydliště: Čerčany
Kontaktovat uživatele:

Re: zlomena vacka newman

Příspěvek od Zdenek »

Upřímně ta vačka byla beztak KO i bez toho zlomení. Jinak opravit to nejde, je to jeden výkovek a svařit se to fakt nedá. Samozřejmě se to mohlo stát přepravou, ale to by s tím musel někdo pořádně fláknout a to by bylo vidět na balení. Což tady alespoň podle fotky nevypadá. Tohle spíš vypadá na vadu materiálu a doprava jen dokonala již načatou zkázu. Drobnou útěchou Ti může být, že se to stalo hned na začátku a ne při složení motoru a v provozu.
205 1,9 GTI 94kW - další gti ve věčných lovištích :roll:
205 1,6 GTI 75kW - sešrotováno
205 1,9 GTI 94kW - uloženka
205 1,9 GTI 88kW - ve výstavbě - 6q převodovka, 94kW motor :ck:
DUCATI Monster 2001
Uživatelský avatar
chobot
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 233
Registrován: 11 říj 2008 21:43
Bydliště: Krkonoše | Praha

Re: zlomena vacka newman

Příspěvek od chobot »

A proč byla KO i bez zlomení? Ty čepy (kluzné ložisko) už jsou poškrábaný moc? Vím, že se říká, že škrábance by neměly být cítit při přejetí nehtem, což tyhle rýhy teda bohužel jsou.
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: zlomena vacka newman

Příspěvek od vinorak »

To jsi ještě neviděl pořádně vydařený vačky na 2.5 tdi. Kuchal jsem jednu na díly a na jednom palci chybí tak centimetr zdvihu :m:
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Uživatelský avatar
chobot
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 233
Registrován: 11 říj 2008 21:43
Bydliště: Krkonoše | Praha

Re: zlomena vacka newman

Příspěvek od chobot »

No palce (vačky) mi přišli celkem v pohodě - jen takové vyleštěné, žádné hmatatelné díry. Moc se mi nezdály dvě ložiska, tak právě nevím, jestli to je to, co tam viděl Zdeněk, nebo tam je ještě něco jinýho špatně :myslim: Jinak ta vada materiálu bude asi nejpravděpodobnější - má to na lomu takovou zvláštní strukturu místy.
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: zlomena vacka newman

Příspěvek od vinorak »

Ale je už na nich vidět změna barvy materiálu
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Uživatelský avatar
Zdenek
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 1719
Registrován: 13 kvě 2008 20:35
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Zdenek
Bydliště: Čerčany
Kontaktovat uživatele:

Re: zlomena vacka newman

Příspěvek od Zdenek »

Přesně tak, je to teda sice jen z fotky, lépe se to hodnotí na živo, ale je tam prostě moc faktorů, kde bych takovou věc do motoru nedával. Uložení do hlavy je podle fotky již dost jeté, sám říkáš, že je cítit nerovnost - špatně. Další věcí je, jak píše vinorak, změna barvy na některých palcích a uložení - špatně. Ono v motoru, kde to jezdilo od novoty by to klidně dalo třeba ještě 100tis. 150tis. Km. Jenže problém je, že pokud to dáš do jiného motoru, tak tam není ten prostor k "zajetí" uložení ti vydře hlavu, vačka se ještě víc dojede a palce se taky zajedou podle vahadel úplně jinak. Takže by to šlo do kopru hned.
Kdyby se teda ta vačka nezlomila a chtěl jsi jí dávat do motoru, tak by beztak chtěla nitridovat a zbrousit. Jenže to už jsi na ceně nové. Takže to, co se zdá ve výsledku jako ušetřené peníze pak beztak vede ještě k větším investicím. Bavíme-li se teda o "běžných" motorech ne o závodních či pokusných, kde se to prostě složí, vyzkouší se, jestli to funguje a pak se podle toho staví motor nový. Případně se hned od začátku počítá s tím, že to v brzké době klekne. :fran: Ale to asi nebude Tvůj případ :m:
205 1,9 GTI 94kW - další gti ve věčných lovištích :roll:
205 1,6 GTI 75kW - sešrotováno
205 1,9 GTI 94kW - uloženka
205 1,9 GTI 88kW - ve výstavbě - 6q převodovka, 94kW motor :ck:
DUCATI Monster 2001
Odpovědět