Tlak palivového čerpadla 1,6 jednobod BDY

Motor, spojka, převodovka - identifikace, opravy, seřízení, výměna
Odpovědět
Uživatelský avatar
Davo
205 its my life
205 its my life
Příspěvky: 552
Registrován: 03 kvě 2010 21:09
Skutečné jméno: David
Bydliště: Ostrava

Tlak palivového čerpadla 1,6 jednobod BDY

Příspěvek od Davo »

naměřeno mám před vstřikem cca něco málo přes 0,8 bar a u čerpadla stejnou hodnotu...je to málo? někde píšou 1,0 bar..po vypnutí zapalování tlak klesne o něco a nějakou dobu drží

nechci zakládat ještě další téma, ale ptám se s ohledem na problém, který vznikl na autě po repasi hlavy a všeho s tím spojeného...jakmile se motor zahřeje na cca 83 stupňů dle budíku, otáčky cca 900, motor začne pravidelně zakopávat, bublá to i do výfuku...a to vždy...během zahřívací fáze, kdy je směs obohacena, vše naprosto v pořádku....tváří se to jakoby vynechávalo zapalování...nevím no, jestli dobře nastavili ventilové vůle, nebo rozvody o zub...ale to si nemyslím, auto jede bez výpadku výkonu, žádné přehřívání, škubání ve vysokých otáčkách, volnoběh drží...vyměnil jsem co se dalo..přes čidla po cívku, svíčky, ty napovídají chudou směs, jak motor zakopává...prostříkal jsem komplet hadice sání, vše ok co se týče falešného vzduchu...lambda odpojená nebo zapojená, nemá vliv....tak jsem ještě zkusil napojit ten tlak....dia nic, žádná chyba...možná regulátor tlaku paliva? pokud přiškrtím odvod z vstř. jednotky, tlak paliva se zvýší, ale problém přetrvává, nikdy jsem ale nepřiškrtil na dost dlouho, kvůli regulátoru...věděl by někdo? kam co a a jak :) nechám ještě zkontrolovat ty rozvody a ventilové vůle...mě jen zaráží, že je to pokaždé stejně, při stejné teplotě začne houpačka na volnoběh
Přílohy
IMG_20191121_141230.jpg
Peugeot 205 1,9 CTI
Peugeot 205 1,9 CTI
Peugeot 205 1,8 D
Peugeot 306 HDi
Uživatelský avatar
Davo
205 its my life
205 its my life
Příspěvky: 552
Registrován: 03 kvě 2010 21:09
Skutečné jméno: David
Bydliště: Ostrava

Re: Tlak palivového čerpadla 1,6 jednobod BDY

Příspěvek od Davo »

svíčka..
Přílohy
IMG_20191121_152412.jpg
Peugeot 205 1,9 CTI
Peugeot 205 1,9 CTI
Peugeot 205 1,8 D
Peugeot 306 HDi
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Tlak palivového čerpadla 1,6 jednobod BDY

Příspěvek od vinorak »

ten tlak je dost malý, zkusim prohrabat všechny dostupný haynessy co mám doma v kompu a třeba něco najdu... může to být ledasco, jak ty ventilový vůle tak i chudá směs... mě lakhle bulalo chudý lpg a podpálený ventily :fran:
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Uživatelský avatar
Davo
205 its my life
205 its my life
Příspěvky: 552
Registrován: 03 kvě 2010 21:09
Skutečné jméno: David
Bydliště: Ostrava

Re: Tlak palivového čerpadla 1,6 jednobod BDY

Příspěvek od Davo »

Děkuji! Budu rad za info...co jsem nasel ja, tak je to krajni hodnota tlaku,pri ktere to jede...ale kdyz priskrtim zpatecku, tak tlak stoupne pre 1 bar, presne si to uz nepamatuji tu hodnotu, takze cerpadlo by melo byt ok a na namerenem tlaku 0,8 by mel teda mit vliv regulator tlaku...kdyz ale zpatecku priskrtim a zvedne se tlak, motor jede se zvysenyma otackama, ne o moc, ale porad se mi zdalo,ze zakopava..nedrzel jsem ten zvyseny tlak dlouho..
No ty ventily, takhle jsem to uz zazil taky na aute s lpg, to bublani..to by ale znamenalo, ze nekde udelali chybu v oprave hlavy...nechaval jsem delat tesneni a rovnou jsem u odborniku nechal komplet hlavu zrepasovat..ventily apod..nechce se mi verit, ze by to udelali spatne ve specializovane firme, ale vsechno je mozne
Ono to pusobi tak, ze unika smes, to je to bublani...lambda to nejak koriguje a tim se houpe volnobeh, ale ze by az s takovou presnosti s ohledem na teplotu chladiva ?? Nevim no, jsem z toho na ...
Peugeot 205 1,9 CTI
Peugeot 205 1,9 CTI
Peugeot 205 1,8 D
Peugeot 306 HDi
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Tlak palivového čerpadla 1,6 jednobod BDY

Příspěvek od vinorak »

taky jsem jednou nechal udělat komplet hlavu a byly tam jenom nový gufera a ventily při zalití benzínem protejkaly.... tím že to je starý vstřikování, tak je možný že ekologii a přesný poměr to začně dodržovat až při dokonale ohřátym motoru... Sundej víko a zkontroluj vůle ventilů, to je nejmenší operace....
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Uživatelský avatar
Davo
205 its my life
205 its my life
Příspěvky: 552
Registrován: 03 kvě 2010 21:09
Skutečné jméno: David
Bydliště: Ostrava

Re: Tlak palivového čerpadla 1,6 jednobod BDY

Příspěvek od Davo »

:up:
Peugeot 205 1,9 CTI
Peugeot 205 1,9 CTI
Peugeot 205 1,8 D
Peugeot 306 HDi
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Tlak palivového čerpadla 1,6 jednobod BDY

Příspěvek od vinorak »

tak jsem našel haynesse pro BX a u 1.6ky je fakt 0.8 bar....
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Uživatelský avatar
Davo
205 its my life
205 its my life
Příspěvky: 552
Registrován: 03 kvě 2010 21:09
Skutečné jméno: David
Bydliště: Ostrava

Re: Tlak palivového čerpadla 1,6 jednobod BDY

Příspěvek od Davo »

Dekuji ti...No a ted babo rad :) je to chude...falesny vzduch to asi nebere,vystrikal jsem na vsechno skoro cely cistic..asi tam bude neco opravdu s tema ventilama...jeste nez ty vule,zmerim tlaky za studena a za tepla...pochopil bych ale,ze by tam bylo neco spatne, treba jeden nebo dva valce by byli horsi,ale svicky jsou totozne vsechny, chuda smes
Vim no, je to tezke, takhle se na dalku bavit a radit, ale dekuji za ochotu ;) jsem myslel,ze uz jsou vsichni zdejsi jenom na fcb
Peugeot 205 1,9 CTI
Peugeot 205 1,9 CTI
Peugeot 205 1,8 D
Peugeot 306 HDi
Donovan69
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 14 pro 2020 17:40

Re: Tlak palivového čerpadla 1,6 jednobod BDY

Příspěvek od Donovan69 »

Davo píše: 22 lis 2019 21:15 Transfers Orly
Dekuji ti...No a ted babo rad :) je to chude...falesny vzduch to asi nebere,vystrikal jsem na vsechno skoro cely cistic..asi tam bude neco opravdu s tema ventilama...jeste nez ty vule,zmerim tlaky za studena a za tepla...pochopil bych ale,ze by tam bylo neco spatne, treba jeden nebo dva valce by byli horsi,ale svicky jsou totozne vsechny, chuda smes
Vim no, je to tezke, takhle se na dalku bavit a radit, ale dekuji za ochotu ;) jsem myslel,ze uz jsou vsichni zdejsi jenom na fcb
Dnes fcb již nemá soupeření, protože se jedná o nejpoužívanější sociální síť na světě
Odpovědět