cuka a cuka

Motor, spojka, převodovka - identifikace, opravy, seřízení, výměna
trychtyr
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 03 lis 2008 21:48

cuka a cuka...

Příspěvek od trychtyr »

dobry den,mam takovy problem,205 r.v1992 look 1,1 motor TU1M, behem jizdy si najednou vzpomene a zacne cukat, nevim v te rychlosti jestli nedoda benzin nebo nezapali elektrika?Kontrolky nic, tester take nic.trva to jiz dlouho cca par let ale jednou treba za par dni,nyni jiz huste kazdou jizdu a vylepsilo se to tak ze se neda nekdy ani rozjet motor chcipa, ale potom treba zase chvilku jako za mlada normalne...uz silim..., svicky , kabely nove,kontakty ve vicku rozdelovace ciste.Problem ale take je. ze nechci jine auto mam ho rad.Prosim poradte. :Merci:
Uživatelský avatar
WoMec
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 6592
Registrován: 05 led 2008 14:30
Rok narození: 1987
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 775037752
Bydliště: Vyškov

Re: cuka a cuka...

Příspěvek od WoMec »

napadá me třeba špatná lambda (pokud tam je) nebo váha vzhuchu ...
Peugeot 205 Forever 1.9D 47kW '94 - Forever DIESEL :)

Jezdím za >>> Obrázek
trychtyr
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 03 lis 2008 21:48

cuka a cuka

Příspěvek od trychtyr »

dobry den,mam takovy problem,205 r.v1992 look 1,1 motor TU1M, vstrikovani Monojetronic ,behem jizdy si najednou vzpomene a zacne cukat, nevim v te rychlosti jestli nedoda benzin nebo nezapali elektrika?Kontrolky nic, tester take nic.trva to jiz dlouho cca par let ale drive jednou treba za par dni,nyni jiz huste kazdou jizdu a vylepsilo se to tak ze se neda nekdy ani rozjet motor chcipa, ale potom treba zase chvilku jako za mlada normalne...uz silim..., svicky , kabely ke svickam mam nove,kontakty ve vicku rozdelovace vycistene.Je pravdou, ze po tomto co jsem toto vymenil, auticko bez sebemensiho problemu jezdilo skoro 2 mesice a ujelo 1200km. Coz nikdy tak dlouho nebylo.Take jsem si vsiml, ze nyni po delsi jizde kdyz zastavim ,motor ma vysoke otacky .Neco jako pri studenem startu .Coz nikdy tak dlouho nebylo.Zdravim a dik za pripadnou radu.
Uživatelský avatar
laccko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 50
Registrován: 17 říj 2008 15:11
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: cuka a cuka

Příspěvek od laccko »

pHIhi no tak to máme uplně stejný problém akorát že já už vyměnil kable a rozdělovač za nove a pořád to samé tak jsem měnil dal palivový filt vzduchový za sportovní no nakonec za origo a pořát to dělá takže ted je na řadě snímač polohy škrtící klapky(myslím že by to mohlo být tím protože ty kartáčky jsou celé roztřepené a snímač je naprasknutý takže se tam dostává vlhkost což by asi neměla),krokovací motorek no a v neposlední řadě snímáč teploty vody a jak ani to nepomůže tak to přítelkini vemu a spustím do macochy. Ted mám ale docela štestí protože má 206 se opravuje a já mám pučené clio r.v.92 a vštřikovaní vypadá uplně stejně takže to chci přehodit a zkusit co bude dělat peugeot a jestli clio bude cukat pokud ne tak to je asi někde v elektronice :car: :lol: Nee už jsem z toho docela na prášky

Jo jenom pokud jste tu někdo zkoušely vyblikávat chyby tak mi prosím poradte mě totiž vubec nic neblika at to zkouším jak zkouším :cry:
Předem :Merci:
driver
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 89
Registrován: 10 srp 2008 22:21
Bydliště: Kutna Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: cuka a cuka...

Příspěvek od driver »

lambdu bych netvrdil....ta neovlivnuje start motoru nebot za studena je mimo provoz.priklanim se k ty vaze vzduchu....to je pravdepodobny
jedine P 205 1.9GTI
Uživatelský avatar
WoMec
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 6592
Registrován: 05 led 2008 14:30
Rok narození: 1987
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 775037752
Bydliště: Vyškov

Re: cuka a cuka...

Příspěvek od WoMec »

driver píše:lambdu bych netvrdil....ta neovlivnuje start motoru nebot za studena je mimo provoz.priklanim se k ty vaze vzduchu....to je pravdepodobny
však on píše že mu to dělá za provozu ... určitě bych na to taky koukl ... ale jak říkaš viděl bych to na vychozenou vahu vzduchu .... asi :myslim:
Peugeot 205 Forever 1.9D 47kW '94 - Forever DIESEL :)

Jezdím za >>> Obrázek
Uživatelský avatar
WoMec
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 6592
Registrován: 05 led 2008 14:30
Rok narození: 1987
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 775037752
Bydliště: Vyškov

Re: cuka a cuka

Příspěvek od WoMec »

Trychtyr: Nezakládej zbytečně 2 témata o stejném problému ;) Řešit to budeme tady v servise okej? ;) at si tady z toho neděláme holubník :Merci:
Peugeot 205 Forever 1.9D 47kW '94 - Forever DIESEL :)

Jezdím za >>> Obrázek
Uživatelský avatar
laccko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 50
Registrován: 17 říj 2008 15:11
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: cuka a cuka

Příspěvek od laccko »

WoMec:Moc se v autech nevyznám ale protože jsem vystudoval automechanika tak myslím že u jednobodového vstřiku není váha vzduchu no a u tohoto motoru který se tu probíra není na 99,99% :myslim:
pampalini
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 26 črc 2008 16:39

Re: cuka a cuka

Příspěvek od pampalini »

laccko píše:WoMec:Moc se v autech nevyznám ale protože jsem vystudoval automechanika tak myslím že u jednobodového vstřiku není váha vzduchu no a u tohoto motoru který se tu probíra není na 99,99% :myslim:
tipnem si: robis v nejakom autorizovanom servise ako menic ND :lol:


daj auto na "osciloskop" - je to 100%na diagnostika problemov...
allroad c7
Uživatelský avatar
WoMec
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 6592
Registrován: 05 led 2008 14:30
Rok narození: 1987
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 775037752
Bydliště: Vyškov

Re: cuka a cuka

Příspěvek od WoMec »

ja se v tom taky jako nevyznám .. jenom jsem myslel ze to bude tím ... jinak se vic orientuju v dieslech ;)
Peugeot 205 Forever 1.9D 47kW '94 - Forever DIESEL :)

Jezdím za >>> Obrázek
Uživatelský avatar
laccko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 50
Registrován: 17 říj 2008 15:11
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: cuka a cuka

Příspěvek od laccko »

Hihi no to je jedno v čem dělám ale s auty tak maximálně na garaži stare nebo sobě tzn. jak jsi správně postřehl vyměna dilu starých za nove :fran:
trychtyr
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 03 lis 2008 21:48

Re: cuka a cuka

Příspěvek od trychtyr »

No zatim dik, za dobre minene rady.Zitra asi dojde na tu lmb. sondu. Kamos ma jednu nejakou fungujici rezervni doma....tak uvidime.Ale moje 205tecka je pekna jizlivka...nekdy se neprojevi ani po desitkach km ( rekord ma 1200km!!) a nekdy, kdyz ji den nesedi, tak se sprajcuje na kazdym km. Nemuze to byt treba spatnym benzinem? V ramci lepsi ceny, tankuju v kdejake byvale JZDatske spelunce.
trychtyr
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 03 lis 2008 21:48

Re: cuka a cuka

Příspěvek od trychtyr »

WoMec píše:Trychtyr: Nezakládej zbytečně 2 témata o stejném problému ;) Řešit to budeme tady v servise okej? ;) at si tady z toho neděláme holubník :Merci:

Ok, rozumim, to se jenom nejak hure orientuju v rubrikach.Sory.
trychtyr
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 03 lis 2008 21:48

Re: cuka a cuka

Příspěvek od trychtyr »

laccko píše:pHIhi no tak to máme uplně stejný problém akorát že já už vyměnil kable a rozdělovač za nove a pořád to samé tak jsem měnil dal palivový filt vzduchový za sportovní no nakonec za origo a pořát to dělá takže ted je na řadě snímač polohy škrtící klapky(myslím že by to mohlo být tím protože ty kartáčky jsou celé roztřepené a snímač je naprasknutý takže se tam dostává vlhkost což by asi neměla),krokovací motorek no a v neposlední řadě snímáč teploty vody a jak ani to nepomůže tak to přítelkini vemu a spustím do macochy. Ted mám ale docela štestí protože má 206 se opravuje a já mám pučené clio r.v.92 a vštřikovaní vypadá uplně stejně takže to chci přehodit a zkusit co bude dělat peugeot a jestli clio bude cukat pokud ne tak to je asi někde v elektronice :car: :lol: Nee už jsem z toho docela na prášky

Jo jenom pokud jste tu někdo zkoušely vyblikávat chyby tak mi prosím poradte mě totiž vubec nic neblika at to zkouším jak zkouším :cry:
Předem :Merci:

Hm,tak tedy ten paliv.filtr preskocim, zrovna jsem mel na nej naprazeno... prosim te, jak a odkud vybagruju ten snimac polohy skr.kl. ?? chyby vyblikavat jsem zkousel, fachci to, ale nic se nenaslo, jenom 11 a 12 tj. zacatek a konec
jed presne podle navodu a instr. videa, (jinak abychom jsme se nesesli s autickama u Macochy!Dobrej napad!)
Uživatelský avatar
laccko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 50
Registrován: 17 říj 2008 15:11
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: cuka a cuka

Příspěvek od laccko »

ten snímáč najdeš na vstřikováni z pravé strany přikládám foto
Odpovědět