ABS?

Vše pro to, aby auto brzdilo jak by mělo, upgrade brzd a identifikace problému
Uživatelský avatar
Michal
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 320
Registrován: 20 zář 2006 20:22
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal »

Crack píše:Já co sem se takhle bavil z GTičkářema,tak to většina odpojila :shock: ted mě nikdo nenapadá,možná Jehlik to měl taky odpojedný
A nebude to spíš posilovač řízení? :roll:
Michal 205 1.9 GTI
-------------------------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Hanz
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 3541
Registrován: 06 lis 2006 19:58
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hanz »

Michal píše:
Crack píše:Já co sem se takhle bavil z GTičkářema,tak to většina odpojila :shock: ted mě nikdo nenapadá,možná Jehlik to měl taky odpojedný
A nebude to spíš posilovač řízení? :roll:
to asi ne ... ja si nedokazu predstavit jizdu bez posilovace...kamarad me nechal ridit jeho skucku a malem sem umrel kdyz sem tim volantem tocil (:
22. 11. 2006 zemřel ve své 205 MI16 Petr Mareš aka Jay, jeden z největších fandů 205Gti a nejlepší kámoš.
Uživatelský avatar
Michal
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 320
Registrován: 20 zář 2006 20:22
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal »

Hanz píše:
Michal píše:
Crack píše:Já co sem se takhle bavil z GTičkářema,tak to většina odpojila :shock: ted mě nikdo nenapadá,možná Jehlik to měl taky odpojedný
A nebude to spíš posilovač řízení? :roll:
to asi ne ... ja si nedokazu predstavit jizdu bez posilovace...kamarad me nechal ridit jeho skucku a malem sem umrel kdyz sem tim volantem tocil (:
Já ale myslím,že ho taky někdo odpojoval,protože to bylo prej ve vysokých rychlostech moc citlivy.No já ho tam teda nemám a vůbec mi to nevadí,při parkování můžu točit jednou rukou i bez něho. :)
Michal 205 1.9 GTI
-------------------------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Hanz
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 3541
Registrován: 06 lis 2006 19:58
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hanz »

tak jasny je to jen o zvyku (:
22. 11. 2006 zemřel ve své 205 MI16 Petr Mareš aka Jay, jeden z největších fandů 205Gti a nejlepší kámoš.
Uživatelský avatar
Vertex
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 128
Registrován: 13 led 2006 10:17
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vertex »

ABS je ok, mám ho a odpojovat ho rozhodně nebudu. Už zachránilo i pár prasátek běžících přes cestu :shock:
Peugeot 205 - jízda mého života
Uživatelský avatar
Hanz
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 3541
Registrován: 06 lis 2006 19:58
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hanz »

mno nejradsi bych ho tam taky soupl...na kolik by me to asi tak vyslo..matros + prace? na abs si netroufnu abych si ho montoval sam
22. 11. 2006 zemřel ve své 205 MI16 Petr Mareš aka Jay, jeden z největších fandů 205Gti a nejlepší kámoš.
Uživatelský avatar
zoby
205 its my life
205 its my life
Příspěvky: 784
Registrován: 07 dub 2006 10:06
Rok narození: 1983
Skutečné jméno: Martin
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zoby »

no na tu těhlici se ještě podívám.
a jsi ji sitý že to jde skrz těhlici? se mi zdá že ne, ale kouknu se.
ale na 100 % vím že starší model 205 mají všechny stejnou těhlici.


jinak matroš bych nechal bratru za 4000 kč.
není to složité to namontovat, ve fabrice to taky nemontovali inženýři ale dělníci, nejvetší otrava asi bude vyndat koberec aby se pod něj uložil kabel od jednotky v kufru k abs

jehlik odpojoval posilovač řízení.
jsem měl možnost si dát i servo i abs, nakonec jsem to nedával, protože servo jsem nechtěl a abs jsem nakonec taky zavrhl, protože by se mi kvůli jinému motoru nevešlo a na suchu jsou brzdy bez abs lepší
Peugeot 205 1,9 GTD turbo ex

Peugeot 505 V6 Obrázek
Uživatelský avatar
Hanz
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 3541
Registrován: 06 lis 2006 19:58
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hanz »

mohl bys mi to podrzet do obdobi po vanocich? pred vanocema sem v jednom kole a potrebuju auto
22. 11. 2006 zemřel ve své 205 MI16 Petr Mareš aka Jay, jeden z největších fandů 205Gti a nejlepší kámoš.
Uživatelský avatar
Vertex
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 128
Registrován: 13 led 2006 10:17
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vertex »

Tak podle slov Bohumila Kebrta z Prahee, je vyndání koberce to nejjednodušší. Já bych řekl, že musíš ještě namontovat ABS do motoru někam za baterku
Peugeot 205 - jízda mého života
Uživatelský avatar
Crack
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 472
Registrován: 12 led 2006 19:18
Bydliště: Miletin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Crack »

zoby píše:na suchu jsou brzdy bez abs lepší
to bude nákej nesmysl,věřil bych spíš na mokru a na štěrku než na suchu
Citroen Saxo VTS 16V 2001
Uživatelský avatar
Michal
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 320
Registrován: 20 zář 2006 20:22
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal »

Crack píše:
zoby píše:na suchu jsou brzdy bez abs lepší
to bude nákej nesmysl,věřil bych spíš na mokru a na štěrku než na suchu
Na suchu mají brzdy bez abs o trochu kratší brzdnou dráhu,ne.Na mokru,sněhu...už je na tom líp abs.
Michal 205 1.9 GTI
-------------------------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Crack
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 472
Registrován: 12 led 2006 19:18
Bydliště: Miletin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Crack »

Michal píše:
Crack píše:
zoby píše:na suchu jsou brzdy bez abs lepší
to bude nákej nesmysl,věřil bych spíš na mokru a na štěrku než na suchu
Na suchu mají brzdy bez abs o trochu kratší brzdnou dráhu,ne.Na mokru,sněhu...už je na tom líp abs.
to bych řek že je přesně naopak,když na to hamstneš na suchu,tak se ti bloknou kola a auto jede jako poledě,dežto abs kola drží na hranici prokluzu a auto nejede jako po ledě,nýbrž má kratší brzdnou dráhu :D někde na netu je to ukázaný jak jedou dvě auta a jak to vypada,nevím jak to vysvětlit.Dežto na sněhu jak drží abs kola na hranici prokluzu a je kluzkej povrch tak auto jede furt.Ono to tam není jen tak ze srandy,to brzdná dráha je určitě kratší,ale s tím prachem a sněhem si nejsem moc jistej
Citroen Saxo VTS 16V 2001
Uživatelský avatar
Michal
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 320
Registrován: 20 zář 2006 20:22
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal »

No nevím nevím,počkáme na vyjádření ještě někoho.Já bych ale řekl,že když na to třeba na sněhu šlápneš a máš abs,tak právě tím,že se kola nezablokují,tak si udržují s povrchem lepší adhezi.Kdežto bez abs to jede jak sáňky.
Michal 205 1.9 GTI
-------------------------------------------------------------------
Uživatelský avatar
hugo boss
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 2702
Registrován: 19 zář 2006 22:35
Rok narození: 1985
Skutečné jméno: Tom
Bydliště: Kocbeře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo boss »

ABS zabraňuje zablokování kol při brzdění plnou silou. Nedochází k nekontrolovanému klouzání vozidla, naopak lze vůz řídit. Systém elektronického rozdělování brzdné síly provádí regulaci brzdného tlaku mezi předními a zadními koly. Na zadní nápravě je tak umožněn maximální brzdný výkon, aniž by se riskovalo přebrzdění a v důsledku toho vybočení zádi vozidla.
Systém ABS spolehlivě zabraňuje zablokování kol při intenzivním brždění. Dokud se kola nezablokují, mohou vedle brzdných sil přenášet také dostatečné postranní síly, takže vozidlo zůstává řiditelné a stabilní při jízdě. ABS pracuje na nezpevněném povrchu, při mokru nebo náledí s téměř stejnou účinností jako u suché vozovky. To pro řidiče znamená důležitou výhodu v oblasti bezpečnosti. Při brzdění je tak možné se případné překážce vyhnout a objet ji.
Podle pulzování pedálu brzdy řidič pozná, kdy ABS pracuje. Tím je včas varován a může uzpůsobit svou jízdu kritické situaci.
www.peugeotdilykocbere.cz
Peugeot 205GTi furgonette Dimma ; Peugeot 205 GTi 2.0Turbo ; Peugeot 205 CTi ; Peugeot 106 1.3 rallye S1 ; Peugeot 405 Mi16 S2 ; Peugeot 205 1.6CTi ; Peugeot 205 1.9 Rallye ; Peugeot 205 1.9D XAD
Uživatelský avatar
hugo boss
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 2702
Registrován: 19 zář 2006 22:35
Rok narození: 1985
Skutečné jméno: Tom
Bydliště: Kocbeře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo boss »

Každopádně ABS musí mít lepší výsledky při brždění a stabilitě vozu na každém povrchu... Jinak by to samozřejmě nemontovali a zůstali by u standartního brzdového systému...
www.peugeotdilykocbere.cz
Peugeot 205GTi furgonette Dimma ; Peugeot 205 GTi 2.0Turbo ; Peugeot 205 CTi ; Peugeot 106 1.3 rallye S1 ; Peugeot 405 Mi16 S2 ; Peugeot 205 1.6CTi ; Peugeot 205 1.9 Rallye ; Peugeot 205 1.9D XAD
Odpovědět