ABS?

Vše pro to, aby auto brzdilo jak by mělo, upgrade brzd a identifikace problému
Uživatelský avatar
Hanz
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 3541
Registrován: 06 lis 2006 19:58
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hanz »

takze co vsechno k tomu potrebuju kam to namontuju a vejde se mi to tam vubec?
22. 11. 2006 zemřel ve své 205 MI16 Petr Mareš aka Jay, jeden z největších fandů 205Gti a nejlepší kámoš.
Uživatelský avatar
hugo boss
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 2702
Registrován: 19 zář 2006 22:35
Rok narození: 1985
Skutečné jméno: Tom
Bydliště: Kocbeře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo boss »

Hanz píše:takze co vsechno k tomu potrebuju kam to namontuju a vejde se mi to tam vubec?
stačí mi napsat na icq a vše ti vysvětlím, co a jak, co k tomu vše potřebuješ atd... :wink:
www.peugeotdilykocbere.cz
Peugeot 205GTi furgonette Dimma ; Peugeot 205 GTi 2.0Turbo ; Peugeot 205 CTi ; Peugeot 106 1.3 rallye S1 ; Peugeot 405 Mi16 S2 ; Peugeot 205 1.6CTi ; Peugeot 205 1.9 Rallye ; Peugeot 205 1.9D XAD
Uživatelský avatar
zoby
205 its my life
205 its my life
Příspěvky: 784
Registrován: 07 dub 2006 10:06
Rok narození: 1983
Skutečné jméno: Martin
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zoby »

brzdy s abs mají na suchu DELŠÍ brzdnou dráhu než brzdy bez abs.
to že jsou kola bloklý neprodlužuje na such brzdnou dráhu.
to že se přípdaně auto dostane při zablokovaných kolech do smyku není otázkou jestli jsou kola bloklá nebo ne ale to že auto není uplně v pořádku (souměrnost brzd, geometrie náprav atd...)


na mokru, ledu atd mají brzdy s abs kratší brzdnou dráhu, protože v těchto podmínkách se auto bez abs sune jako saně, ale abs auto udžuje na hranici prokluzu. samozřejmě pokud je silnice jako sklinka tak vám ani abs nepomůže zastavit na místě, protože při sebemenším dotknutí pedálu abs začne pracovat a ubírat brzdní tlak...

abs se montuje z důvodů zachování ovladatelnosti auta při prudkém brzdění.
prostě i když na to hamstneš tak jde s autem zatáčet, ale u auta bez abs se auto sune rovně i když jsou vytočená kola


co je potřeba:
brzdový válec se 2 vývody
vlastní těleso abs - je pod brzdovým válcem za baterkou
řídící jednotka s kabeláží (jednotka je v kufru a kabel vede pod kobercem až do motorového prostoru
poloosy s drážkama
snímače
trubičky na propojrní brzdového vedení
a nějaké ty drátky
Peugeot 205 1,9 GTD turbo ex

Peugeot 505 V6 Obrázek
.:OMAR:.
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 16 říj 2006 20:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .:OMAR:. »

tak to se mi zda jako pekna blbost, na SUCHU ma ABS KRATSi brzdnou drahu ! tata se o tom bavil s nejakym znamim ktery jezdi rallycko rekreacne, proc nemaj abs kdyz je tak dobry, jestli sem to dobre pochopil tak prej kdyby se jezdilo jenom po asfaltu tak by ho braly hned ale mimo asfalt je to prej nanic.
Teoreticky, jde o odpor kterej klade pneumatika asfaltu pri zablokovanych kolech, kdyz jsou zablokovany (na suchym povrchu - silnici) tak maji prece mensi odpor nez kdyz se hodne rychle odblokovavaji a zase zablokovavaji, dochazi k mnohem vetsimu treni tudiz i ke kratsi brzdne draze ? je to tak? me opravte :)
kdyby ne tak proc by tedy mely dnes vsechny moderni auta ABS kdyz snima jezdi 80% lidi po silnici...

To ze abs pomaha udrzet kontrolu nad vozem i pri bloklych kolech je urcite pravda...

- To zoby : je to tak, myslim si ze ses prepsal --- brzdy s abs mají na suchu DELŠÍ brzdnou dráhu než brzdy bez abs.
to že jsou kola bloklý neprodlužuje na such brzdnou dráhu.
ty vety si navzajem odporuji :) (ABS- anti block system...)
Naposledy upravil(a) .:OMAR:. dne 04 pro 2006 21:41, celkem upraveno 1 x.
Kunda proti vodě, utáhne tři lodě!
Uživatelský avatar
Hanz
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 3541
Registrován: 06 lis 2006 19:58
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hanz »

tak u rally to je neco jinyho protoze tam potrebuji jezdit smykem, coz by ti abs nemelo dovolit :wink:
22. 11. 2006 zemřel ve své 205 MI16 Petr Mareš aka Jay, jeden z největších fandů 205Gti a nejlepší kámoš.
Uživatelský avatar
Michal
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 320
Registrován: 20 zář 2006 20:22
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal »

zoby píše:brzdy s abs mají na suchu DELŠÍ brzdnou dráhu než brzdy bez abs.
to že jsou kola bloklý neprodlužuje na such brzdnou dráhu.
to že se přípdaně auto dostane při zablokovaných kolech do smyku není otázkou jestli jsou kola bloklá nebo ne ale to že auto není uplně v pořádku (souměrnost brzd, geometrie náprav atd...)


na mokru, ledu atd mají brzdy s abs kratší brzdnou dráhu, protože v těchto podmínkách se auto bez abs sune jako saně, ale abs auto udžuje na hranici prokluzu. samozřejmě pokud je silnice jako sklinka tak vám ani abs nepomůže zastavit na místě, protože při sebemenším dotknutí pedálu abs začne pracovat a ubírat brzdní tlak...

abs se montuje z důvodů zachování ovladatelnosti auta při prudkém brzdění.
prostě i když na to hamstneš tak jde s autem zatáčet, ale u auta bez abs se auto sune rovně i když jsou vytočená kola


a nějaké ty drátky
Přesně tak,souhlasím.
Michal 205 1.9 GTI
-------------------------------------------------------------------
Uživatelský avatar
zoby
205 its my life
205 its my life
Příspěvky: 784
Registrován: 07 dub 2006 10:06
Rok narození: 1983
Skutečné jméno: Martin
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zoby »

.:OMAR:. píše:tak to se mi zda jako pekna blbost, na SUCHU ma ABS KRATSi brzdnou drahu ! tata se o tom bavil s nejakym znamim ktery jezdi rallycko rekreacne, proc nemaj abs kdyz je tak dobry, jestli sem to dobre pochopil tak prej kdyby se jezdilo jenom po asfaltu tak by ho braly hned ale mimo asfalt je to prej nanic.
Teoreticky, jde o odpor kterej klade pneumatika asfaltu pri zablokovanych kolech, kdyz jsou zablokovany (na suchym povrchu - silnici) tak maji prece mensi odpor nez kdyz se hodne rychle odblokovavaji a zase zablokovavaji, dochazi k mnohem vetsimu treni tudiz i ke kratsi brzdne draze ? je to tak? me opravte :)
kdyby ne tak proc by tedy mely dnes vsechny moderni auta ABS kdyz snima jezdi 80% lidi po silnici...

To ze abs pomaha udrzet kontrolu nad vozem i pri bloklych kolech je urcite pravda...

- To zoby : je to tak, myslim si ze ses prepsal --- brzdy s abs mají na suchu DELŠÍ brzdnou dráhu než brzdy bez abs.
to že jsou kola bloklý neprodlužuje na such brzdnou dráhu.
ty vety si navzajem odporuji :) (ABS- anti block system...)

hele než začnete něco takového tvrdit, pusťte si instruktážní videa, kde vedle sebe jedou 2 stejé auta, jedno s abs a druhé bez. a na suchu to bez abs zastaví na kratší dráze.

ty dvě věty si neodporují.
první věta je jasná a druhou jsem myslel to že pokud budeš brzdit s autem bez abs na hranici zablokování kola nebo se zablokovanými koly, tak zablokovaná kola zastaví dřív než nezablokovaná kola na hranici blokování.


díky michale za podporu.


všechna tato bezpečnostní zařízení se do aut montují jen kvůli tomy, aby eliminovali nebezpečné chyby řidiče. pokud by řidič tyto chyby nedělal, vůbec by tyto zařízení nepotřeboval.
jenže někteří řidiči ani neví, že dělají něco špatně.


P.S.:
sledujete někdy na ČT ty krátké šoty od besipu?
hodně z nich žačíná slovy: Mezi řidiči panuje mnoho mýtů a omylů a mnoho podle nich jezdí....

myslel jsem si že je to věta jen tak do větru, ale po přečtení některých příspěvků (nemyslím tím nic na nikoho konkrétně) se občas rozmýšlím, jestli vyjet vůbec na cestu
Peugeot 205 1,9 GTD turbo ex

Peugeot 505 V6 Obrázek
Uživatelský avatar
Michal
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 320
Registrován: 20 zář 2006 20:22
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal »

zoby píše: díky michale za podporu.
Není zač, jsem stejného názoru a myslím,že to tak je. Jednou jsem ten test myslím někde viděl, jak jedou dvě auta vedle sebe s a bez abs.
Michal 205 1.9 GTI
-------------------------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Hanz
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 3541
Registrován: 06 lis 2006 19:58
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hanz »

no a neco bliz k tematu...vejde se mi to tam teda? protoze tam moc mista uz neni a ja si nedokazu tak nak predstavit kam bych to mohl dat...mohli byste mi sem hodit obrazek?
22. 11. 2006 zemřel ve své 205 MI16 Petr Mareš aka Jay, jeden z největších fandů 205Gti a nejlepší kámoš.
Uživatelský avatar
Crack
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 472
Registrován: 12 led 2006 19:18
Bydliště: Miletin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Crack »

[quote="zoby"]
vedle sebe jedou 2 stejé auta, jedno s abs a druhé bez. a na suchu to bez abs zastaví na kratší dráze.

pokud budeš brzdit s autem bez abs na hranici zablokování kola nebo se zablokovanými koly, tak zablokovaná kola zastaví dřív než nezablokovaná kola na hranici blokování

všechna tato bezpečnostní zařízení se do aut montují jen kvůli tomy, aby eliminovali nebezpečné chyby řidiče


Tohle co tady povídáš je pěkná blbost,právě že v tom besipu ukazovali o kolik to abs má kratší brzdnou dráhu
Citroen Saxo VTS 16V 2001
.:OMAR:.
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 16 říj 2006 20:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .:OMAR:. »

Tak to co sem psal je blbost, opravdu to tak je, auto s ABS ma na suchem povrchu sice o malo ale preci trochu delsi brzdnou drahu a na mokru o mnoho kratší.

Zpet k tematu. (Sry)
Kunda proti vodě, utáhne tři lodě!
Uživatelský avatar
hugo boss
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 2702
Registrován: 19 zář 2006 22:35
Rok narození: 1985
Skutečné jméno: Tom
Bydliště: Kocbeře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo boss »

Hanz píše:no a neco bliz k tematu...vejde se mi to tam teda? protoze tam moc mista uz neni a ja si nedokazu tak nak predstavit kam bych to mohl dat...mohli byste mi sem hodit obrazek?
když to mají i jiný a stejný GTíčka, proč by se ti to tam nemělo vejít... :wink:
äž půjdu kolem garáže s fotákem, tak ti to blejsknu a hodim přez icqčko...
www.peugeotdilykocbere.cz
Peugeot 205GTi furgonette Dimma ; Peugeot 205 GTi 2.0Turbo ; Peugeot 205 CTi ; Peugeot 106 1.3 rallye S1 ; Peugeot 405 Mi16 S2 ; Peugeot 205 1.6CTi ; Peugeot 205 1.9 Rallye ; Peugeot 205 1.9D XAD
Uživatelský avatar
zoby
205 its my life
205 its my life
Příspěvky: 784
Registrován: 07 dub 2006 10:06
Rok narození: 1983
Skutečné jméno: Martin
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zoby »

Hanz píše:no a neco bliz k tematu...vejde se mi to tam teda? protoze tam moc mista uz neni a ja si nedokazu tak nak predstavit kam bych to mohl dat...mohli byste mi sem hodit obrazek?
co máš za motor?
když se to do gti montovalo ve fabrice tak by se tom vejít mělo.
těleso abs je umístěné pod brzdovým válcem za baterkou (pohled zepředu do motoru) a tam je místa celkem dost.

jinak jednotka (elektronická) je malá černá krabička v kufru a tam se ti určitě vejde :-)
Peugeot 205 1,9 GTD turbo ex

Peugeot 505 V6 Obrázek
Uživatelský avatar
zoby
205 its my life
205 its my life
Příspěvky: 784
Registrován: 07 dub 2006 10:06
Rok narození: 1983
Skutečné jméno: Martin
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zoby »

Crack píše:
zoby píše: vedle sebe jedou 2 stejé auta, jedno s abs a druhé bez. a na suchu to bez abs zastaví na kratší dráze.

pokud budeš brzdit s autem bez abs na hranici zablokování kola nebo se zablokovanými koly, tak zablokovaná kola zastaví dřív než nezablokovaná kola na hranici blokování

všechna tato bezpečnostní zařízení se do aut montují jen kvůli tomy, aby eliminovali nebezpečné chyby řidiče


Tohle co tady povídáš je pěkná blbost,právě že v tom besipu ukazovali o kolik to abs má kratší brzdnou dráhu
jo, na MOKRU má abs KRATŠÍ brzdnou dráhu.
na suchu NE, na SUCHU má abs DELŠÍ, sice o kousek ale je delší
Peugeot 205 1,9 GTD turbo ex

Peugeot 505 V6 Obrázek
Uživatelský avatar
hugo boss
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 2702
Registrován: 19 zář 2006 22:35
Rok narození: 1985
Skutečné jméno: Tom
Bydliště: Kocbeře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo boss »

zoby píše:
Crack píše:
zoby píše: vedle sebe jedou 2 stejé auta, jedno s abs a druhé bez. a na suchu to bez abs zastaví na kratší dráze.

pokud budeš brzdit s autem bez abs na hranici zablokování kola nebo se zablokovanými koly, tak zablokovaná kola zastaví dřív než nezablokovaná kola na hranici blokování

všechna tato bezpečnostní zařízení se do aut montují jen kvůli tomy, aby eliminovali nebezpečné chyby řidiče


Tohle co tady povídáš je pěkná blbost,právě že v tom besipu ukazovali o kolik to abs má kratší brzdnou dráhu
jo, na MOKRU má abs KRATŠÍ brzdnou dráhu.
na suchu NE, na SUCHU má abs DELŠÍ, sice o kousek ale je delší
¨

jj přesně, a hlavně to má ještě pár výhod, neprobrzdíš gumy a při razantním brždění v zatáčce je lepší stabilita vozu..
www.peugeotdilykocbere.cz
Peugeot 205GTi furgonette Dimma ; Peugeot 205 GTi 2.0Turbo ; Peugeot 205 CTi ; Peugeot 106 1.3 rallye S1 ; Peugeot 405 Mi16 S2 ; Peugeot 205 1.6CTi ; Peugeot 205 1.9 Rallye ; Peugeot 205 1.9D XAD
Odpovědět