Padají rychlosti

Takový pokec na „úrovni" týkající se 205tek
Odpovědět
Pellyman
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 06 lis 2012 20:40

Padají rychlosti

Příspěvek od Pellyman »

Cauky chlapcí mám problém , ze dne na den my padaji kvalty na neutral nejcasteji 4 a 3 . a stavá se to nejcasteji pri nízkých otáčkach když mám nohu z plynu . A příjde my ze se tam tam ryhlost když chci zařadit nedosedne je to mozné ? V autech se moc nevyznam zatím se do toho nejak dostavam . Koukal jsem tady na foru a nemohl jsem najít nekoho kdo by mel stejny problem. Tak poradte dekuju.
Uživatelský avatar
Venkovak
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 1664
Registrován: 10 čer 2009 20:19
Rok narození: 1989
Skutečné jméno: Kamil
tel.:: 603302746
Bydliště: Plánice-Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Padají rychlosti

Příspěvek od Venkovak »

To budeš mít nejspíš ''unavenou'' převodovku,když to takhle amatérsky řeknu :m: že tam jdou blbě rychlosti může dělat spojka nebo synchrony,záleží jestli to jde na zuby.A to že vypadává,můžou dělat přešponovaný táhla(koukni zda to má trochu vůli,když zařadíš) a nebo vnitřnosti převodovky,kde máš různě pružiny,misky,ozubený kola a když to nebude dobře makat,tak ti to kolo neudrží kde má ..... ale převodovka stojí od 500 do 1000kč,takže bych něco sehnal a bude to.
Náhradní díly na většinu vozidel,i originál.
Peugeot 405 1.9TD-momentální přibližovadlo.
http://forum.205gti.org/viewtopic.php?f=10&t=6999..
Pellyman
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 06 lis 2012 20:40

Re: Padají rychlosti

Příspěvek od Pellyman »

Díky moc přes zuby to nejde. jde to normálně jen to ma trochu vuly jak jsi psal.
Uživatelský avatar
Venkovak
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 1664
Registrován: 10 čer 2009 20:19
Rok narození: 1989
Skutečné jméno: Kamil
tel.:: 603302746
Bydliště: Plánice-Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Padají rychlosti

Příspěvek od Venkovak »

Tak bych to viděl na opotřebovanej segment v převodovce a zuby nedrží tam kde maj.Tu vůli jsem zmínil protože když by si jel například na trojku,měl opřenou ruku o řadící páku a mírně jí tlačil na neutrál nebo čtyrku,tak po ubrání plynu,ti sama rychlost vyskočí.Proto,kdybys měl někde přepnuté táhla a tah na páky převodoovky,tak by to vyskakovalo ;-) .... vyměň jí a je to.
Náhradní díly na většinu vozidel,i originál.
Peugeot 405 1.9TD-momentální přibližovadlo.
http://forum.205gti.org/viewtopic.php?f=10&t=6999..
Uživatelský avatar
tomas1280
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 1441
Registrován: 23 kvě 2009 21:00
Skutečné jméno: Tomas
Bydliště: Topoľčany

Re: Padají rychlosti

Příspěvek od tomas1280 »

pred vymenou este mrkni na tiahla pod autom ci nie su narazene alebo inac poskodene.
mne sem tam vyskoci rychlost (2) a je to tiahlami.
http://forum.205gti.org/viewtopic.php?f=10&t=4501
Renault Megan Scenic 1.9 DT
Peugeot 205 1.1 rv96 3dvierko -žije v Senici :(
Peugeot 205 1.1 rv93 PEGY -padla v tom najlepsom
Škoda 105L rv1987 -už mŕtva

Obrázek

podle předpisů jezdíme všichni :)
addie
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 26 pro 2012 05:39
tel.:: 1000

Re: Padají rychlosti

Příspěvek od addie »

:car: pred vymenou este mrkni na tiahla pod autom ci nie su narazene alebo inac poskodene.
mne sem tam vyskoci rychlost (2) a je to tiahlami.
:bas: :toon:
marda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 05 pro 2011 14:30
Bydliště: Olomouc

Re: Padají rychlosti

Příspěvek od marda »

Moje závada byla: Vypadává rychlost za jízdy, zejména při ubrání plynu. Vypadávaly jen rychlosti řazené "dopředu" (1., 3., 5.) nebo naopak jen "dozadu" (2., 4.).

U 205ky, motoru TU s převodovkou MA5 mě tato "porucha" potkala při 100tkm a nyní při 200tkm, kdy už řešení té první bylo skoro zapomenuto. Poprvné ani nyní si nikdo z mechaniků nevěděl rady, ani v autosalonu PEU, všichni mudrovali nad nutnou výměnou převodové skříně, silentbloků ... Naštěstí příčina vypadávání rychlostí téměř nikdy nesouvisí s převodovkou (MA, u BE nevím), ale s kloubem nejdelšího táhla, tj. táhla vedoucího od řadící páky do motorového prostoru. Toto táhlo má na konci, který je v motorovém prostoru speciální kloub, který vytváří napružení a pomáhá vracení řadící páku do polohy neutrál. Zejména v zimě, kdy stříká slaná břečka, se tento kloub vyplachuje a vysychá, guma v něm se stahuje vytváří větší napružení, než by měla.

Oprava: Odstranit pojistnou závlačku a krycí kloubouček, gumu v kloubu promazat, hodně maziva WD ve spreji a řádně prohýbat. Nedoporučuji toto táhlo odpojovat, guma se patrně rozpadne a budete muset pořídit táhlo nové. Případně jsem ještě odpojil jen kratší táhlo, vedoucí k převodovce, odmontoval trojuhelníkový převodník táhel od nápravnice (jeden šroub v plastových pouzdrech, s aluminiovým krycím kloboučkem), vyčistit a promazat vazelínou, rozhýbat a s citem dotáhnut.

Nyní, opět řadím lehce, jako u nového auta :-)
Přílohy
peu-ma.jpg
peu-ma.jpg (102.77 KiB) Zobrazeno 7059 x
Odpovědět