Předělání motoru

Pokud máte rady a nápady na úpravu vaší 205ky, tak je napište sem
GTI 1,6
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 30 čer 2014 11:28

Předělání motoru

Příspěvek od GTI 1,6 »

Mám motor 2.0L 8V 123 PS (90 kW) I4 XSi.
Chtěl bych se zeptat zda má někdo zkušenosti s namontováním turba. Chci ho udělat na tuningové srazy.
Myslíte že je možné z něj vytáhnout přes 250 kW?
A ještě jedna trochu blbá otázka (myslím že to nejde ale v dnešní době je možný všechno) šel by předělat na 16 ventil? :?: :?: :?:
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Předělání motoru

Příspěvek od vinorak »

pokud máš opravdu hafo peněz, tak se dá ledasco :fran:
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
GTI 1,6
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 30 čer 2014 11:28

Re: Předělání motoru

Příspěvek od GTI 1,6 »

No peníze na takovíhle věci se vždycky seženou... Když ti v žilách proudí vysokooktanovej benzín tak jako mě ... :car:
Spíš by mě zajímalo jestli má někdo zkušenosti... a mohl by poradit
Uživatelský avatar
1905cc
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 28 zář 2012 12:09

Re: Předělání motoru

Příspěvek od 1905cc »

GTI 1,6 píše:No peníze na takovíhle věci se vždycky seženou... Když ti v žilách proudí vysokooktanovej benzín tak jako mě ... :car:
Spíš by mě zajímalo jestli má někdo zkušenosti... a mohl by poradit
kdyz chces 16v hlavu, proc resis 8v motor? zda se mi to jako zbytecna prace, cas a penize, ktery se daji na motoru investovt lip.
ex 309 GTI
GTI 1,6
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 30 čer 2014 11:28

Re: Předělání motoru

Příspěvek od GTI 1,6 »

1905cc píše:
GTI 1,6 píše:No peníze na takovíhle věci se vždycky seženou... Když ti v žilách proudí vysokooktanovej benzín tak jako mě ... :car:
Spíš by mě zajímalo jestli má někdo zkušenosti... a mohl by poradit
kdyz chces 16v hlavu, proc resis 8v motor? zda se mi to jako zbytecna prace, cas a penize, ktery se daji na motoru investovt lip.
proto že tam je 8 já se ptám jestli tam nejde nějak dát 16 ..
ale si vyjde levnějc koupit celej motor,...
Uživatelský avatar
1905cc
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 28 zář 2012 12:09

Re: Předělání motoru

Příspěvek od 1905cc »

drzet se 8v jen protoze tam je, je zbytecny sentiment:) pokud to myslis cele vazne, potrebujes neco jako toto:
http://www.youtube.com/watch?v=tkr2LjSnhV0

pripadne toto:
http://www.youtube.com/watch?v=EZVOyDpzLjs

jestli umis anglicky, je toho plny internet
GTI 1,6 píše:
1905cc píše:
GTI 1,6 píše:No peníze na takovíhle věci se vždycky seženou... Když ti v žilách proudí vysokooktanovej benzín tak jako mě ... :car:
Spíš by mě zajímalo jestli má někdo zkušenosti... a mohl by poradit
kdyz chces 16v hlavu, proc resis 8v motor? zda se mi to jako zbytecna prace, cas a penize, ktery se daji na motoru investovt lip.
proto že tam je 8 já se ptám jestli tam nejde nějak dát 16 ..
ale si vyjde levnějc koupit celej motor,...
ex 309 GTI
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: Předělání motoru

Příspěvek od draken »

tenhle osmiventil má naprosto stejnej spodek jako S16, takže stačí sehnat celej vršek a je to. akorát s tim turbem to není jen tak, jestli chceš 16V turbo, tak sežeň spodek 2.0 HDi a hlavu S16 :up:
Uživatelský avatar
1905cc
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 28 zář 2012 12:09

Re: Předělání motoru

Příspěvek od 1905cc »

draken píše:tenhle osmiventil má naprosto stejnej spodek jako S16, takže stačí sehnat celej vršek a je to. akorát s tim turbem to není jen tak, jestli chceš 16V turbo, tak sežeň spodek 2.0 HDi a hlavu S16 :up:
reseni to je, ale to je jen zacatek. a to uplnej. jenom z tohodle 250kW nebude ani nahodou.
ex 309 GTI
GTI 1,6
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 30 čer 2014 11:28

Re: Předělání motoru

Příspěvek od GTI 1,6 »

1905cc píše:
draken píše:tenhle osmiventil má naprosto stejnej spodek jako S16, takže stačí sehnat celej vršek a je to. akorát s tim turbem to není jen tak, jestli chceš 16V turbo, tak sežeň spodek 2.0 HDi a hlavu S16 :up:
reseni to je, ale to je jen zacatek. a to uplnej. jenom z tohodle 250kW nebude ani nahodou.

hořejškem myslíte co všechno... vím o chlápkovy kterej prodá 2.0 16v za 4 tis i s převodovkou a o jednom 2.0 hdi taky vím...
Uživatelský avatar
1905cc
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 28 zář 2012 12:09

Re: Předělání motoru

Příspěvek od 1905cc »

hořejškem myslíte co všechno... vím o chlápkovy kterej prodá 2.0 16v za 4 tis i s převodovkou a o jednom 2.0 hdi taky vím...
mas nejakou zkusenou se stavbou vykonnych motoru?
ex 309 GTI
GTI 1,6
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 30 čer 2014 11:28

Re: Předělání motoru

Příspěvek od GTI 1,6 »

no zas tak moc ne ale mám 4 automechaniky za sousedy... jeden jezdí dokonce rally takže celkem poradí...
každej to někdy dělá poprvé..
dělali jsme janý auta le peugeoty zatim ne. jsou na to aspoň celkem levný díly takže když se něco zkurv* tak...
Uživatelský avatar
1905cc
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 28 zář 2012 12:09

Re: Předělání motoru

Příspěvek od 1905cc »

GTI 1,6 píše:no zas tak moc ne ale mám 4 automechaniky za sousedy... jeden jezdí dokonce rally takže celkem poradí...
každej to někdy dělá poprvé..
dělali jsme janý auta le peugeoty zatim ne. jsou na to aspoň celkem levný díly takže když se něco zkurv* tak...
mno ptam se protoze tyhle motory (mimo ostatni veci), uz nebezej na standartnich seriovejch vstrikovacich systemech ale na megasqirtech a podobnejch aftermarketech a to samo o sobe je dost draha stranda na nejaky zkouseni po garazich. know how si vetsinou kazdej necha pro sebe, to je totiz to nejcenejsi a kazdy si na to musi prijit +/- sam. kdo nekdy stavel motory o tehle vykonech rady z klubovych for nepotrebuje. maximalne google apod.
ex 309 GTI
Uživatelský avatar
Kenny
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 3474
Registrován: 01 črc 2008 21:41
Rok narození: 1979
Skutečné jméno: Petr
tel.:: 773557950
Bydliště: Unkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Předělání motoru

Příspěvek od Kenny »

nevím jak moc sem ještě Ludvík chodí ale něco drobnýho co by ti mohlo pomoct je tady

http://forum.205gti.org/viewtopic.php?f=10&t=3650
Nissan Terrano 2.7TDI Dříč a mezek pro stavbu a les
Citroen C5X7 Tourer 2.0HDi daily car ženy
F.I.K
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 165
Registrován: 09 led 2011 15:11
tel.:: 728258673

Re: Předělání motoru

Příspěvek od F.I.K »

Drakene tim spodkem Hdi nemyslíš písty ojnice atp. že ne. :m: S timhle nemám zkušenost, ale na kompletní spodek z 8V bys si netroufl dát 16V hlavu. Měl bych strach, že mě časem nemile překvapí jinak umístěné vybrání na pístech...

Jestli chceš dělat takovou stavbu a přemýšlíš jestli vážně použít komplet 16V nebo ne protože to je o trochu dražší, tak na to rovnou zapomeň...
GTI 1,6
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 30 čer 2014 11:28

Re: Předělání motoru

Příspěvek od GTI 1,6 »

F.I.K píše:Drakene tim spodkem Hdi nemyslíš písty ojnice atp. že ne. :m: S timhle nemám zkušenost, ale na kompletní spodek z 8V bys si netroufl dát 16V hlavu. Měl bych strach, že mě časem nemile překvapí jinak umístěné vybrání na pístech...

Jestli chceš dělat takovou stavbu a přemýšlíš jestli vážně použít komplet 16V nebo ne protože to je o trochu dražší, tak na to rovnou zapomeň...
já komplet motor i s převodovkou sehnal za 4000 tak přemýšlím jestli ho koupit a asi ho vemu no
Odpovědět