Oprava nárazníku

Takový pokec na „úrovni" týkající se 205tek
Odpovědět
Uživatelský avatar
red.1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 477
Registrován: 26 kvě 2008 15:33
Rok narození: 1980
Skutečné jméno: Vaclav
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Oprava nárazníku

Příspěvek od red.1 »

Nemáte někdo TIP na kvalitní sprej na opravu nárazníku......?? Na trhu je toho vcelku dost. Příští týden budu kitovat a brousit a pak bych ho rád stříknul černou matnou barvou. Zatím ale nevím jakou.
předem díky...
:Merci:
Uživatelský avatar
WoMec
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 6592
Registrován: 05 led 2008 14:30
Rok narození: 1987
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 775037752
Bydliště: Vyškov

Re: Oprava nárazníku

Příspěvek od WoMec »

red.1 píše:Nemáte někdo TIP na kvalitní sprej na opravu nárazníku......?? Na trhu je toho vcelku dost. Příští týden budu kitovat a brousit a pak bych ho rád stříknul černou matnou barvou. Zatím ale nevím jakou.
předem díky...
:Merci:
ono je to vcelku jedno ... ja jsem to dělal colorlakem a vpoho ... jenom nezapomel na základovku ... jinak se ti to po pul roce oloupe ;)
Peugeot 205 Forever 1.9D 47kW '94 - Forever DIESEL :)

Jezdím za >>> Obrázek
Uživatelský avatar
red.1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 477
Registrován: 26 kvě 2008 15:33
Rok narození: 1980
Skutečné jméno: Vaclav
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava nárazníku

Příspěvek od red.1 »

WoMec píše:
red.1 píše:Nemáte někdo TIP na kvalitní sprej na opravu nárazníku......?? Na trhu je toho vcelku dost. Příští týden budu kitovat a brousit a pak bych ho rád stříknul černou matnou barvou. Zatím ale nevím jakou.
předem díky...
:Merci:
ono je to vcelku jedno ... ja jsem to dělal colorlakem a vpoho ... jenom nezapomel na základovku ... jinak se ti to po pul roce oloupe ;)

Ona už tam barva je a na některých místech se začíná loupat....
Uživatelský avatar
WoMec
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 6592
Registrován: 05 led 2008 14:30
Rok narození: 1987
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 775037752
Bydliště: Vyškov

Re: Oprava nárazníku

Příspěvek od WoMec »

no tak to si vezmi jemný smirek (tak 320ku) a obrus co pujde ... pak to pořádně odmasti ... nastříkej 2-3 vrstvy základu a pak tak 5 vrstev černé matovky ;)
Peugeot 205 Forever 1.9D 47kW '94 - Forever DIESEL :)

Jezdím za >>> Obrázek
Uživatelský avatar
red.1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 477
Registrován: 26 kvě 2008 15:33
Rok narození: 1980
Skutečné jméno: Vaclav
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava nárazníku

Příspěvek od red.1 »

WoMec píše:no tak to si vezmi jemný smirek (tak 320ku) a obrus co pujde ... pak to pořádně odmasti ... nastříkej 2-3 vrstvy základu a pak tak 5 vrstev černé matovky ;)

Existujou speciální barvy na nárazníky. Myslel jsem jestli s tím nemá někdo zkušenosti......
Uživatelský avatar
red.1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 477
Registrován: 26 kvě 2008 15:33
Rok narození: 1980
Skutečné jméno: Vaclav
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava nárazníku

Příspěvek od red.1 »

red.1 píše:
WoMec píše:no tak to si vezmi jemný smirek (tak 320ku) a obrus co pujde ... pak to pořádně odmasti ... nastříkej 2-3 vrstvy základu a pak tak 5 vrstev černé matovky ;)

Existujou speciální barvy na nárazníky. Myslel jsem jestli s tím nemá někdo zkušenosti.....??
Uživatelský avatar
chobot
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 233
Registrován: 11 říj 2008 21:43
Bydliště: Krkonoše | Praha

Re: Oprava nárazníku

Příspěvek od chobot »

Doporučil by někdo postup lakování originál laminátového názazníku? Opravil jsem pár prasklin - laminát a pak z pohledové strany překytování spár a teď bych mu chtěl dát trochu svěží barvu :fran: Zároveň bych nerad zničil tu původní strukturu povrchu, přijde mi, že k 205 patří... Bude fungovat třeba přebrousit jemným smirkem (800?), pak nějaký základ na plasty, kvůli přilnavosti a pak hned vrchní barva? A přelakovat ještě bezbarvým lakem? Nebo spíš nechat? :Merci:
Uživatelský avatar
chobot
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 233
Registrován: 11 říj 2008 21:43
Bydliště: Krkonoše | Praha

Re: Oprava nárazníku

Příspěvek od chobot »

Podělím se o pozitivní zkušenost. Nárazník jsme očistil a pak jemně přebrousil smirkem 2000. Případně hrubší jen kde byly škrábance. Pak jsem použil Dinitrol 820 Strukturu na plasty na obnovu struktury na broušených místech. Není to úplně přesné, ale u mě šlo jen o spáry po lepení, takže to vůbec nevadí. Nastříkal jsem to potom Dinitrolem 8020 Styling Lac na plasty. Originálně bych měl mít nárazníky šedé, ale přední mám černý, tak jsem to sjednotil do černé. Moc jsem od toho nečekal, ale výsledek je řekl bych docela dobrý – moc se to neleskne, zachovalo to strukturu, na živo to vypadá docela věrohodně :fran: Slibují i odolnost proti soli a automyčce, ale to stejně asi zkoušet nebudu :fran:
Přílohy
naraznik3.jpg
naraznik1.jpg
naraznik2.jpg
Odpovědět