Vše kolem laminování

Pro ty, co upravují karoserii, interiér a hlavně po vzhledové stránce svůj vůz
Uživatelský avatar
vztekloun
309kář
309kář
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2009 19:20
Rok narození: 1989
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Vše kolem laminování

Příspěvek od vztekloun »

hele lidicky sim Vas ja vim ze to sem asi nepatri ale jak to tu procitam tak Jepik uz to tu asi zabalil a nevim jestli to Gordy po nem prevzal nebo ne. kazdopadne to co bych si chtel vykutit by me stejne prislo na pekne draho. hlavne kvuli praci. material ani zas tak ne..... jde o to ze bych chtel zkusit vyrobit temer celou palubku + stredovej tunel :m: :zin: stredovej tunel jeste realnej je ale me by hlavne zajimalo kolik asi tak stoji material, narocnost prace a hlavne jestli by se to dalo delat v bytovych podminkach :zin: :m: sorry za tak blby otazky ale vazne o vyrobe laminatovych dilu slysim po prve a vubec ani netusim jak se to asi tak vyrabi tak me prosim neukamenujte :D prip. kdyby tu nekdo mooc hodnej napsal strucne jak se to vyrabi..... tak si ziska mou nehynouci lasku :D ThX :fran:
Uživatelský avatar
Gordy
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 2641
Registrován: 10 dub 2007 19:43
Skutečné jméno: Jirka
Bydliště: Hradec Králové

Re: Co by jste si přáli vyrobit?

Příspěvek od Gordy »

Jepík sem nechodí,všechno s ním řeším já.
A na Tvou otázku je stručná odpověď, sám na to zapomeň!

Dej to udělat někomu kdo to umí,nebo nějaké specializované firmě,ale určitě si připrav raketu.
205 GTi (Mi 16) Gekon
205 Roland Garros
205 Winner
Uživatelský avatar
Shotgun
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 435
Registrován: 07 črc 2006 16:24
Skutečné jméno: Lada
Bydliště: Praha

Re: Co by jste si přáli vyrobit?

Příspěvek od Shotgun »

superiorus: http://www.tuning.cz/a0201:tuneruv-pritel-laminat-1/
Tady maš pro představu jak se vyrábí nádech.
P205MI16 Weber 45 DCOE
Uživatelský avatar
vztekloun
309kář
309kář
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2009 19:20
Rok narození: 1989
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Co by jste si přáli vyrobit?

Příspěvek od vztekloun »

Gordy píše:Jepík sem nechodí,všechno s ním řeším já.
A na Tvou otázku je stručná odpověď, sám na to zapomeň!

Dej to udělat někomu kdo to umí,nebo nějaké specializované firmě,ale určitě si připrav raketu.
no prave proto jsem se do toho chtel pustit sam :D rakety doma totiz bezne neskladuju :smich: ani po kapsach nemam rakety :smich: ( neboj se :D byl jsi pochopen :D zalezi na tom jestli jsi pochopil Ty me :m: )
stejne se to jednoho pekneho dne chci naucit a tak bych zatim zacal lehkyma vecma jako je treba kus tunelu...... :D paluba az na konec az budu mit neco vyrobenyho. nakonec stejne budu delat jen kus palubky a to jeste chci rozdelit na dva kusy. no uvidime :) az budou prasule tak zkusim nekde koupit tkaninu...... :)
Shotgun píše:superiorus :http://www.tuning.cz/a0201:tuneruv-pritel-laminat-1/
Tady maš pro představu jak se vyrábí nádech.
chlape diky moc za peknej navod :) to s tou penou je docela fajn napad :) malinko je odrazujici uz jen to ze tu skelnou tkaninu budu mit po neopatrnem rezani vsude. :( a to jeste nedej buh abych se v tom aute rozstipal a vlitnul do ty palubky celej :smich: :smich:
Uživatelský avatar
Milhaus
Club admin
Club admin
Příspěvky: 10058
Registrován: 19 bře 2007 09:55
Rok narození: 1984
Skutečné jméno: Milan
Bydliště: Býškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co by jste si přáli vyrobit?

Příspěvek od Milhaus »

jak píše Gordy tak na to bez zkušeností zapomeň, a to že začneš tunelem tak taky...napřed si zkus vylaminovat rovnou - opravdu rovnou desku ať pochopíš o čem práce je...
PS: A na práci v bytu zapomeň, jednak ohromnej smrad...mě se drží v garáži tak dva - tři týdny po laminování + nehorázný bordel z tkaniny kterej snad uklidit ani nejde :fran: No a zapíchané kousíčky tkaniny v celém těle už jsou drobnosti ;-)
________
Peugeot 205 | GT | | v rytmu 90. let |
Fabia 1,9 | SDI |
Uživatelský avatar
vztekloun
309kář
309kář
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2009 19:20
Rok narození: 1989
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Co by jste si přáli vyrobit?

Příspěvek od vztekloun »

Milhaus píše:jak píše Gordy tak na to bez zkušeností zapomeň, a to že začneš tunelem tak taky...napřed si zkus vylaminovat rovnou - opravdu rovnou desku ať pochopíš o čem práce je...
PS: A na práci v bytu zapomeň, jednak ohromnej smrad...mě se drží v garáži tak dva - tři týdny po laminování + nehorázný bordel z tkaniny kterej snad uklidit ani nejde :fran: No a zapíchané kousíčky tkaniny v celém těle už jsou drobnosti ;-)
ty jo lidi mi rikaj ze z toho moc smradu neni a nekdo zas ze z toho je smradu jak hovado :D neni to tim co si vyberu? jestli pryskyrici a nebo epoxid?
kazdopadne diky mockrat za radu :) zkusim zacit teda tou deskou. :) nebyly by jeste nejaky rady jak zacit? :)
no ja to nakonec cely asi budu delat mimo byt. v byte mi to mozna akorat bude tvrdnout. bych to tady totiz nechtel uklizet. to musi bejt fakt hruza :D
Uživatelský avatar
Milhaus
Club admin
Club admin
Příspěvky: 10058
Registrován: 19 bře 2007 09:55
Rok narození: 1984
Skutečné jméno: Milan
Bydliště: Býškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co by jste si přáli vyrobit?

Příspěvek od Milhaus »

ano, epoxyd nesmrdí prakticky vůbec, ale polyesterová pryskyřice má docela slušný smrad. Jak začít? Nejlepší rovnou něco opravit laminátem... Kup si pro začátek v drogérce opravnou laminovací sadu (tam máš pryskyřici i tkaninu), vem si něco zlomenýho, třeba nějakou židli a zkus to spravit ať už z těch pokusů je něco užitečného :fran:
PS: kup si aceton protože ničím jiným ze sebe a pracovních pomůcek tu pryskyřici nesundáš ;-)
________
Peugeot 205 | GT | | v rytmu 90. let |
Fabia 1,9 | SDI |
Uživatelský avatar
vztekloun
309kář
309kář
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2009 19:20
Rok narození: 1989
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Co by jste si přáli vyrobit?

Příspěvek od vztekloun »

Milhaus píše:ano, epoxyd nesmrdí prakticky vůbec, ale polyesterová pryskyřice má docela slušný smrad. Jak začít? Nejlepší rovnou něco opravit laminátem... Kup si pro začátek v drogérce opravnou laminovací sadu (tam máš pryskyřici i tkaninu), vem si něco zlomenýho, třeba nějakou židli a zkus to spravit ať už z těch pokusů je něco užitečného :fran:
PS: kup si aceton protože ničím jiným ze sebe a pracovních pomůcek tu pryskyřici nesundáš ;-)
no vida :) a je nejaky rozdil mezi epoxydem a pryskyrici? myslim jako pevnostne, cenove.... pripadne i jinak?
nejsou nahodou tyhle opravny sady i s epoxydem misto pryskyrice? i kdybych to delal kdesi venku tak stale bych nerad padal na drzku od smradu :D
ale jinak beru na vedomi :) diky moc za rady :) jeste by tu bylo neco pro zacatek? :P
Uživatelský avatar
Milhaus
Club admin
Club admin
Příspěvky: 10058
Registrován: 19 bře 2007 09:55
Rok narození: 1984
Skutečné jméno: Milan
Bydliště: Býškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co by jste si přáli vyrobit?

Příspěvek od Milhaus »

Epoxyd je cenově na tom prakticky stejně, ovšem nehodí se na nějaké větší věci, na nějaké drobné opravy jo, ale na větší plochy není vhodný, blbě se s ním pracuje protože má moc hustou konzistenci (sice se dá ředit acetonem ale není to ono), špatně se roztírá, pomalu vsakuje a ještě pomaleji tvrdne...polyester. pryskyřice ti vytvrdne za půl hodiny, epoxy za 24 hodin, další věc je že kytovat bys měl tím samým čím laminuješ, tudíž zase "plus" pro polyester, jelikož dostupné kyty jsou polyesterové... Je toho plno...Další kapitolou je tkanina...
Nevím jak si představuješ výrobu přístrojovky - na každý díl chceš dělat kopyto? Tak na to se rovnou vykašli, za tu námahu to nestojí a za výsledek a praktičnost a bezpečnost už vůbec ne, ale nepředpokládám že bys to někdy dokázal vyrobit...než se za pár let naučíš laminovat tak na to sám přijdeš a zavrhneš to :up:
________
Peugeot 205 | GT | | v rytmu 90. let |
Fabia 1,9 | SDI |
Uživatelský avatar
vztekloun
309kář
309kář
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2009 19:20
Rok narození: 1989
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Co by jste si přáli vyrobit?

Příspěvek od vztekloun »

uz stejne koncim snit, zkusim to tak jak jsi rikal a vyuziju techto informaci ;) to by melo stacit ;)

ten rozdil mezi epoxydem a pryskyrici jsi napsal fakt paradne :) uz vim proc lidi vybiraj radsi tu smradlavejsi variantu :D:D no hele ze zacatku jsem chtel celou palubu ale uz pomalu zacinam slevovat :D tu palubku bych si tam nechal ale zkusil bych spise jen to predni celo ( old model ). to uz by bylo mozna realnejsi, ne? i kdyz tam jsou stale moc slozity tvary. :( mno zacinam slevovat a poradne. asi z toho nakonec bude jen ten tunel a pokud by to bylo mozny tak i to celo :(

EDIT: Milo skvely! :up: :uct: :uct: Diky chlape :)
Uživatelský avatar
Milhaus
Club admin
Club admin
Příspěvky: 10058
Registrován: 19 bře 2007 09:55
Rok narození: 1984
Skutečné jméno: Milan
Bydliště: Býškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše kolem laminování

Příspěvek od Milhaus »

vykašli se opravdu na výrobu palubky z laminátu když si to můžeš za hubičku pořídit plastový, vyjde tě to fakt levnějí, pak si to můžeš celý přelaminovat a nastříkat třeba airbrushem, ale komplet výroba je cenově a časově drahá blbost
________
Peugeot 205 | GT | | v rytmu 90. let |
Fabia 1,9 | SDI |
Uživatelský avatar
Milhaus
Club admin
Club admin
Příspěvky: 10058
Registrován: 19 bře 2007 09:55
Rok narození: 1984
Skutečné jméno: Milan
Bydliště: Býškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše kolem laminování

Příspěvek od Milhaus »

Na TF jsem ve zkratce vysvětloval jednomu členovi jak se s tím pracuje, pro ty co něco ví o laminování je to asi směšný, ale třeba to někomu pomůže :fran:

Zde otázka
blázen píše:já bych se zase rád zeptal jak na ty opravy laminátem.. koupil sem si nějakou opravnou sadu.. tak bych byl vděčný za dobrý postup k této práci .děkuji (v životě jsem s tím nepracoval)
A má odpověď

1. otevřeš tu sadu a uvidíš plechovku s polyester. pryskyřicí, pak malou lahvičku s iniciátorem - bacha žíravina (opravdu se tím nepolívej) a pak tam najdeš skelné vlákno (tkané!) většinou o velké hrubosti - pokud nebudeš zadělávat díru v kanoi o průměru 15 cm tak ho odlož a kup jemnější gramáž, popřípadě netkané rouno, příp. střiž. Nebo použij jinou vhodnou tkaninu - nevím co budeš laminovat takže se těžko radí ohledně výběru tkaniny.
2. zdrsni si podklad/případně jestli budeš dělat kopyto tak to naseparuj aby to šlo pak oddělit
3. nastříhej si tkaninu na menší kousky aby se ti s ní líp pracovalo
4.otevři plechovku a odeber množství které jsi schopen do 20 min. zpracovat, osobně se mi osvědčila lžička na polívku...nezaprasíš tím do budoucna plechovku :lol:
5. kápni dle návodu iniciátor a dobře promíchej
6. vem štětec, váleček, špachtli...záleží co děláš a natři tím podklad
7. přilož tkaninu a znova přetři a přitlač aby se přizpůsobila reliéfu
8. opakuj bod 4-7 dokud nedosáhneš toho cos chtěl
9. všechno umyj acetonem (napřed nářadí pak ruky :lol: )
10. ukliď bordel po tkanině
11. za hodinu zkus jestli je to tvrdý, jestli ne tak jsi dal málo iniciátoru
12. povrch zdrsni a překytuj
________
Peugeot 205 | GT | | v rytmu 90. let |
Fabia 1,9 | SDI |
Uživatelský avatar
vztekloun
309kář
309kář
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2009 19:20
Rok narození: 1989
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Vše kolem laminování

Příspěvek od vztekloun »

Milhaus píše:vykašli se opravdu na výrobu palubky z laminátu když si to můžeš za hubičku pořídit plastový, vyjde tě to fakt levnějí, pak si to můžeš celý přelaminovat a nastříkat třeba airbrushem, ale komplet výroba je cenově a časově drahá blbost
ja Te teda beru za slovo. palubu poustim z hlavy ale ten tunel mi nevezmes :D do toho jdu za kazdou cenu :D ja si to nejdriv tak nejak vyzkousim a uvidime jak mi to pujde. pokud me to nebude bavit a nepujde mi to tak se nakonec asi vykaslu i na to ale to potom bude docela pruser pac nebudu mit kam dat ovladace :(
ale mozna casem bych si chtel udelat novy tapecy dveri :D
hele rekni mi prosim - co nejslozitejsiho jsi uz vyrabel z laminatu?
Uživatelský avatar
Milhaus
Club admin
Club admin
Příspěvky: 10058
Registrován: 19 bře 2007 09:55
Rok narození: 1984
Skutečné jméno: Milan
Bydliště: Býškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše kolem laminování

Příspěvek od Milhaus »

nejsložitějšího asi lemy rally, zatím mám jen kopyta, nemám na to čas, jinak s tím spíš opravuju a upravuju téměř cokoliv. Tapecy jsou vcelku jednoduché, ty mám taky rozpracované, klidně se do nich pusť jako první a na nich zkoušej, jako základ si vem tu dřevotřísku co tvoří origo tapecy
________
Peugeot 205 | GT | | v rytmu 90. let |
Fabia 1,9 | SDI |
Uživatelský avatar
mikee
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 1787
Registrován: 07 kvě 2008 13:57
Bydliště: Olomouc

Re: Vše kolem laminování

Příspěvek od mikee »

Milhaus píše:nejsložitějšího asi lemy rally, zatím mám jen kopyta, nemám na to čas, jinak s tím spíš opravuju a upravuju téměř cokoliv. Tapecy jsou vcelku jednoduché, ty mám taky rozpracované, klidně se do nich pusť jako první a na nich zkoušej, jako základ si vem tu dřevotřísku co tvoří origo tapecy
tapeci jsou z drevotrisky? me to vzdycky prislo jak lisovanej papir? na zimu planuju jine tapeci tak me to zajima
:myslim:
Peugeot 205 CJ- můj mazel - leto je tady a tim cas na kabrio
Peugeot 205 GTI 1,6 - šedá myska co jezdí hodne rychle, prodáno
Peugeot 205 GTI 1,9 MI16 - black, pekelný to stroj
Peugeot 205 CTI 1,9 - čeká na reinkarnaci
všechny typy ložisek za nízké ceny
Odpovědět