prefarbenie plastu

Pro ty, co upravují karoserii, interiér a hlavně po vzhledové stránce svůj vůz
Uživatelský avatar
Milhaus
Club admin
Club admin
Příspěvky: 10058
Registrován: 19 bře 2007 09:55
Rok narození: 1984
Skutečné jméno: Milan
Bydliště: Býškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: prefarbenie plastu

Příspěvek od Milhaus »

základ na plasty = předražený aceton, věř mi že aceton ti naleptá plast stejně jak ten "rádoby" základ na plasty co se prodává.
Technologie stříkání plastů je strašně složitá, není plast jako plast a pokud se to dělá profi, tak na každý plast je jiný základ.
Já stříkal hodně plastů a všechno drží za použití acetonu
________
Peugeot 205 | GT | | v rytmu 90. let |
Fabia 1,9 | SDI |
Uživatelský avatar
iceTOMAS
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 18 bře 2010 19:26
Skutečné jméno: Tomas
Bydliště: Galanta Slovakia

Re: prefarbenie plastu

Příspěvek od iceTOMAS »

zatial nejako nemam cas nato, ale ked sa najde, tak sa do toho pustim, dam na vase rady a postnem foto
Indy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 03 úno 2011 12:21
tel.:: 732313565

Re: prefarbenie plastu

Příspěvek od Indy »

ahoj kluci, stříkání plastů sprejem je na prd, v létě se to loupe a je to náchylný na poškrábání, když chcete přebarvit plast, aby byl opravdu černej jak z výroby, kdy ho právě vystříkli do formy, tak ho povařte ve vodní lázni s barvama na oblečení...
používam to u rc autíček uplně běžně http://www.youtube.com/watch?v=wFif1YXe ... re=related
mraaza
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 16 čer 2010 19:46
Skutečné jméno: Jan
Bydliště: Jeseník

Re: prefarbenie plastu

Příspěvek od mraaza »

Podělím se o moje zkušenosti, před zimou, někdy koncem října sem totiž šprycnul do barvy zadní GTI spojler. Spojler jsem nejdřív pořádně obrousil, dobrousil do hladka jemným smirkem pod vodou, umyl, naleptal acetonem a šprycnul obyč barvou ve spreji za 100 Kč. Auto za tu dobu ještě v garáži nebylo a spojler vypadá pořád stejně, suprově :up: Takže zatím, musím zaklepat, ten aceton je fajn. :urg:
Peugeot 205 / 1992 - 47kW-1.9 diesel - červený pochoďák pendlující mezi severem a jihem moravy
http://forum.205gti.org/viewtopic.php?f=10&t=9684
Uživatelský avatar
Milhaus
Club admin
Club admin
Příspěvky: 10058
Registrován: 19 bře 2007 09:55
Rok narození: 1984
Skutečné jméno: Milan
Bydliště: Býškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: prefarbenie plastu

Příspěvek od Milhaus »

Indy píše:ahoj kluci, stříkání plastů sprejem je na prd, v létě se to loupe a je to náchylný na poškrábání, když chcete přebarvit plast, aby byl opravdu černej jak z výroby, kdy ho právě vystříkli do formy, tak ho povařte ve vodní lázni s barvama na oblečení...
používam to u rc autíček uplně běžně http://www.youtube.com/watch?v=wFif1YXe ... re=related
mě se neloupe ani v zimě ani v létě jak v interiéru tak exteriéru, ten fígl s barvama dobrý, ale ne na všechno, vařit třeba spoiler je docela složitý a nebo když ho chceš třeba na bílo :fran: ale na nějaké drobné blbosti asi dobrý
________
Peugeot 205 | GT | | v rytmu 90. let |
Fabia 1,9 | SDI |
Odpovědět