205 GTi a ostrá vačka

Pokud máte rady a nápady na úpravu vaší 205ky, tak je napište sem
Uživatelský avatar
TomGTI
205club je můj domov
205club je můj domov
Příspěvky: 1043
Registrován: 17 led 2006 15:58
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

205 GTi a ostrá vačka

Příspěvek od TomGTI »

Jak už tu bylo před nedávnem řešeno scháněl jsem vačku do svého Peugeota a nakonec jsem ji po dlouhé době konečně mohl vyzvednout.Vačku jsem ale nechal udělat protože jsem žádnou "rozumnou" nesehnal.Vačka má 286 stupňů,Po tom co jsem si tady přečetl co psal Ajsik jaké měl problémy po této úpravě jsem měl docela obavu co se bude dít po nastartování.Po nějáké době jsem se ale bavil s člověkem který má také ve své závodní 205 vačku a v té době ještě neměl ani stavitelné roz.kolo ani upravenou jednotku a ujistil mě že se nemusím ničeho bát že to auto poběží normálně.Vačka se tedy namontovala a nastartovalo se auto a opravdu se nic nedělo volnoběh držel auto jelo velice pěkně.Jediný problém který nastal se projevil při zatížení a to tím že se motor začal docela hřát.Přikládám to vačce s odlišným časováním.JEŠTĚ MUSÍM DODAT ŽE AUTO JE BEZ LAMBDA SONDY ,NENÍ UPRAVENÁ ŘÍDÍCÍ JEDNOTKA,A NEMÁM ANI STAVITELNÉ ROZVODOVÉ KOLO.TAKY NEMÁM TUŠENÍ KOLIK TO MÁ KONÍ ALE SNAD TO BRZY ZJISTÍM NA BRZDĚ.AUTO JE OPRAVDU V NÍZKÝCH OTÁČKÁCH LÍNÉ A TEPRVE OD VYŠŠÍCH OTÁČEK TO ZAČÍNÁ JET.Ale každopádně to zkusím ze zapojenou lambdou a taky je v plánu rozvodové kolo a úprava jednotky.Na závěr bych chtěl říct toto: JAK JE AJSIKU MOŽNÉ ŽE TOBĚ AUTO NEDRŽELO VOLNOBĚH A KDYŽ UŽ TAK ŠÍLENĚ VYSOKÝ,NECHTĚL JSEM TOHLE PSÁT DŘÍVE DOKUĎ TO NEVYZKOUŠÍM SÁM ŽE TO AUTO OPRAVDU FUNGUJE.DÁLE BY MNĚ ZAJÍMALO JAK JE MOŽNÉ SEHNAT ORIGINÁL VAČKU GUTMANN A SOFTWARE?POKUD JE NĚCO GUTMANN TAK JE TO JENOM OKOPÍROVANÉ ALE POKUD MÁŠ ŠTÍTEK NA JEDNOTCE TAK MY PROSÍM POŠLI FOTO RÁD UVĚŘÍM.MŮJ NÁZOR JE TAKOVÝ ŽE POKUD TO AUTO NEFUNGOVALO TAK BYL PROBLÉM NĚKDE JINDE A NÉ V AUTĚ ALE V TOM KDO ÚPRAVU PROVÁDĚL A BYLO TO TOTÁLNĚ ROZHÁDANÉ A DOKONCE SI MYSLÍM ŽE I TÍM RÁDOBY "GUTMANN" ČIPEM.BUDU MOC RÁD ZA TVOU ODPOVĚĎ A ODPOVĚĎ VŠECH.sNAD JSEM NAPSAL VŠECHNO KDYŽTAK TO BUDU POSTUPNĚ DOPLŇOVAT CO MĚ JEŠTĚ NAPADNE PROTOŽE JE TOHO HODNĚ A KONEČNĚ JSEM SE K TOMU DOSTAL TO NAPSAT.
Uživatelský avatar
TomGTI
205club je můj domov
205club je můj domov
Příspěvky: 1043
Registrován: 17 led 2006 15:58
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomGTI »

Pro dopnění jedná se o motor XU9JAZ jednotka Motronic M1.3
Uživatelský avatar
Marda106
205club je můj domov
205club je můj domov
Příspěvky: 1097
Registrován: 10 led 2006 00:43
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Marek
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marda106 »

Ajsik ti asi neodpovi ale jako novej majitel jeho auta ti povim jednu vec a sem za to na sebe nasranej...
Nebylo to ostrou vackou ty jeho problemy ale totalne sprasenym motorem az jsem po nekolika mesicich laborovani a shaneni sehnal cloveka co se do toho poradne obul tak mi pak rekl jednu jedinou vec na to a to cituji: "ktere prase ten motor delalo" tudiz z toho vychazi vsechno bylo doprasene spatne tesneni pod hlavou, kriva hlava, spatne simerinky (nebo jak se to pise nejsem odbornik :oops: ) i kolem vacky atd proste bylo v haji hodne veci cela tahle oprava me stala nehorazne penize a sem rad ze si se na tohle zeptal alespon poznate proc mival tyto problemy.....

Ted po 4 mesicich co auto vlastnim ja.. Volnobeh drzi neni problem at je motor studeny a nebo zahraty, normalne uz chladi predtim se dost rad prehrival, byla udelana GO hlavy a vymeneny vsechny mozne tesneni, a mnoho a mnoho dalsiho....

A ted jeste par drobnych detailu a auto bude OK tudiz kazdy si to preberte jak chcete ale ja uz vim ze nemam verit protoze sem byl dost naivni a zbytecne utratil spoustu penez a malem jsem stratil chut k tomu a zdal se legendy GTi ale dost lidi me drzelo nad vodou a u legendy jsem zustal a jezdi rekl bych ze dost solidne....
<p style="text-align:center"><a href="http://cz.iq-test.eu/#206553" target="_blank">IQ Test českého národa 2009</a></p>
http://cz.iq-test.eu/#206553
Peugeot 206 1,1i - social edition na ježdění do prace
Peugeot 205 GTI Griffe - teď už není
Opel Vectra B 1,6 16V - fialova bestie idealni na zimu
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Marda106
205club je můj domov
205club je můj domov
Příspěvky: 1097
Registrován: 10 led 2006 00:43
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Marek
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marda106 »

jinak btw... Nemam tam ani ostrou vacku ani radoby gutmann ridici jednotku koupil jsem to od ajsika se seriovou jednotkou a vackou
<p style="text-align:center"><a href="http://cz.iq-test.eu/#206553" target="_blank">IQ Test českého národa 2009</a></p>
http://cz.iq-test.eu/#206553
Peugeot 206 1,1i - social edition na ježdění do prace
Peugeot 205 GTI Griffe - teď už není
Opel Vectra B 1,6 16V - fialova bestie idealni na zimu
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
TomGTI
205club je můj domov
205club je můj domov
Příspěvky: 1043
Registrován: 17 led 2006 15:58
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomGTI »

To je škoda že Ajsik neodpoví.Jak už jsme psal tak až poté co jsem sám vyzkoušel že motor z vačkou funguje jsem se rozhodl sem konečně napsat a dovolím si tvrdit že z autem byli problémy jen proto že úprava byla slušně řečeno neodborně provedena a všechno se navzájem hádalo tak že ve výsledku auto nedrželo ani volnoběh.A přesně jak jsi Mardo napsal které prase dělalo ten motor.Myslím že jsi udělal dobře že jsi nevzal to auto po takto neodborně provedené úpravě ale v serii i když jak jsem četl taky s tím byly ještě nějáké problémy.Pokud vím tak úpravu prováděla firma GX Tuning a tady je jeden z jejich povedených výsledků.Když tedy neodpoví Ajsik byl bych rád kdyby se zde vyjádřil Pan Dušan Tupý.
Naposledy upravil(a) TomGTI dne 17 čer 2007 17:55, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
hugo boss
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 2702
Registrován: 19 zář 2006 22:35
Rok narození: 1985
Skutečné jméno: Tom
Bydliště: Kocbeře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo boss »

no vidiš Mardo, já ti říkal že když koupíš PŘEDRAŽENÝ GTi tak to neznamená že do něj nic nenacpeš... a kor do toho co máš...
¨
¨njn chybama se člověk učí....
www.peugeotdilykocbere.cz
Peugeot 205GTi furgonette Dimma ; Peugeot 205 GTi 2.0Turbo ; Peugeot 205 CTi ; Peugeot 106 1.3 rallye S1 ; Peugeot 405 Mi16 S2 ; Peugeot 205 1.6CTi ; Peugeot 205 1.9 Rallye ; Peugeot 205 1.9D XAD
Uživatelský avatar
TomGTI
205club je můj domov
205club je můj domov
Příspěvky: 1043
Registrován: 17 led 2006 15:58
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomGTI »

To je škoda že Ajsik neodpoví.Jak už jsme psal tak až poté co jsem sám vyzkoušel že motor z vačkou funguje jsem se rozhodl sem konečně napsat a dovolím si tvrdit že z autem byli problémy jen proto že úprava byla slušně řečeno neodborně provedena a všechno se navzájem hádalo tak že ve výsledku auto nedrželo ani volnoběh.A přesně jak jsi Mardo napsal které prase dělalo ten motor.Myslím že jsi udělal dobře že jsi nevzal to auto po takto neodborně provedené úpravě ale v serii i když jak jsem četl taky s tím byly ještě nějáké problémy.Pokud vím tak úpravu prováděla firma GX Tuning a tady je jeden z jejich povedených výsledků.Když tedy neodpoví Ajsik byl bych rád kdyby se zde vyjádřil Pan Dušan Tupý.
ajsikcz

Příspěvek od ajsikcz »

to ze byl motor v takovem stavu jsem nevedel a u montaze motoru do auta sem nebyl, motor byl z jineho GTi. ten puvodni byl KO ale mel nove rozvody, pumpu, kladky, olej cerpadlo apod.

motor z darce mel najeto 160tkm, udelaly se rozvody a hodil se do auta, ja ho nikdy nevidel zevnitr abych mohl posoudit jestli bylo tesneni spatny a nebo ne. Vodu to nezralo, olej klasicky na takove stare auto.

a k cene, cena je veci dohody dvou lidi.

k autu byly prilozeny faktury dokazujici vymenu snad vsech blbosti, od komplet vyfuku pres vsechny kotouce desky, (rozpera OMP, kotouce OMP, brembo , desky brembo, toyo proxes gumy v dobrem stavu) komplet precalouneny interier (alacantara), novy lak , tlumice ... , ramena, stabiky, poloosy, chladic, termostat, lambdu ...

spatny volnobeh jsem netajil, a neumel ho vyresit, jedine zvysenim otacek. Auto jsem si stavel pro sebe ale nakonec jsem resil jine veci a nemel na nej cas. nahazel jsem do nej kupu penez, takze kdybych vedel ze ten motor nedrzi volnobeh kvuli toho ze ma krivou hlavu a tesneni tak to asi necham opravit v celkove cene by to byla kapka ... resil jsem dusledek a ne pricinu.

co se tyce gutmann veci, tak se to bralo primo z gutmann auta (bodykit + upraveny motor) a eprom se okopirovala a vacka se sjela na kopirovacim stroji, coz je bezny postup.
ajsikcz

Příspěvek od ajsikcz »

jinak nemam duvod se neozvat, ale vzhledem k tomu ze 205 tku aktualne nevlastnim sem nechodim
Uživatelský avatar
TomGTI
205club je můj domov
205club je můj domov
Příspěvky: 1043
Registrován: 17 led 2006 15:58
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomGTI »

Ale co je Gutmann auto?Auto které má plasty podle vzoru Gutmann ho ještě nedělá Gutmannem pokud to nemá originál doklad.Jasně že vačka se upravuje na kopírovací brusce ale já jsem se chtěl zeptat jestli jsi viděl někdy tu okopírovanou Gutmann eprom.Podle mně to nebyla žádná Gutmann ale nějáký zmetek Powerchip.Já mám taky vačku jako máš ty ale nepíšu si nikde že mám vačku originál Gutmann když mám stejné časování jako mněl Gutmann.Schválně mi pošli jestli máš nějákou fotku té eprom nebo napiš jestli jsi jí viděl nebo jsi viděl jaké jsou tam data nebo jak se tam nahrávali.Děkuji
Uživatelský avatar
Marda106
205club je můj domov
205club je můj domov
Příspěvky: 1097
Registrován: 10 led 2006 00:43
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Marek
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marda106 »

No asi takhle proste sem koupil to bych neresil. Kazdopadne nevedel jsem co me ceka ale to bych taky ozelel a ze to stalo furu penez a nebylo to jen to co jsem tu vypsal chudak mechanik si na tim vylamal zuby a delal na tom mesic nez to vsechno slozil do ninejsiho pojizdneho stavu.

jinak Ajsiku ja nerikal ze se neozves protoze by ses treba schovaval ale protoze jsem te tu nevydel aktivniho uz strasne moc dlouho tak jsem predpokladal ze uz protoze si prodal GTi sem nechodis a ze si prisel a vysvetlil co tam bylo za gutmana tak je dobre ja bych takove info podat nemohl...
<p style="text-align:center"><a href="http://cz.iq-test.eu/#206553" target="_blank">IQ Test českého národa 2009</a></p>
http://cz.iq-test.eu/#206553
Peugeot 206 1,1i - social edition na ježdění do prace
Peugeot 205 GTI Griffe - teď už není
Opel Vectra B 1,6 16V - fialova bestie idealni na zimu
Obrázek
Obrázek
ajsikcz

Příspěvek od ajsikcz »

mam stazeny obsah EPROM na disku.

nebudu se tady s Tebou prit o vecech ktere nemaji smysl. Pokud si tim chces neco dokazat, treba to ze jsi to zvladl tak ja s tim problem nemam, jsem rad ze se ti to podarilo. Ja mel proste spatny motor a to byl cely problem, o kterem sem nevedel.
Dusan

Příspěvek od Dusan »

TomGTI píše:To je škoda že Ajsik neodpoví.Jak už jsme psal tak až poté co jsem sám vyzkoušel že motor z vačkou funguje jsem se rozhodl sem konečně napsat a dovolím si tvrdit že z autem byli problémy jen proto že úprava byla slušně řečeno neodborně provedena a všechno se navzájem hádalo tak že ve výsledku auto nedrželo ani volnoběh.A přesně jak jsi Mardo napsal které prase dělalo ten motor.Myslím že jsi udělal dobře že jsi nevzal to auto po takto neodborně provedené úpravě ale v serii i když jak jsem četl taky s tím byly ještě nějáké problémy.Pokud vím tak úpravu prováděla firma GX Tuning a tady je jeden z jejich povedených výsledků.Když tedy neodpoví Ajsik byl bych rád kdyby se zde vyjádřil Pan Dušan Tupý.
Tak to pocujem prvy krat,ze auto bolo sfusovane resp motor.Robilo sa nie jedno GTi a nebol problem,a ze bola kriva hlava,ked sa nahadzuje hlava,tak sa vzdy,opakujem vzdy zrovna,nikdy by sa nedala kriva hlava na motor.
Uživatelský avatar
Marda106
205club je můj domov
205club je můj domov
Příspěvky: 1097
Registrován: 10 led 2006 00:43
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Marek
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marda106 »

Ja se tu nechci hadat jen jsem napsal co mi rekl automechanik ja motory neopravuju. Tudiz koncim timhle dohadovani a uz se k nicemu nevyjadruju.
<p style="text-align:center"><a href="http://cz.iq-test.eu/#206553" target="_blank">IQ Test českého národa 2009</a></p>
http://cz.iq-test.eu/#206553
Peugeot 206 1,1i - social edition na ježdění do prace
Peugeot 205 GTI Griffe - teď už není
Opel Vectra B 1,6 16V - fialova bestie idealni na zimu
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Jepík
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 376
Registrován: 16 led 2006 13:22
Skutečné jméno: Petr
Bydliště: PILNÍKOV u TRUTNOVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jepík »

ajsikcz píše:mam stazeny obsah EPROM na disku.

nebudu se tady s Tebou prit o vecech ktere nemaji smysl. Pokud si tim chces neco dokazat, treba to ze jsi to zvladl tak ja s tim problem nemam, jsem rad ze se ti to podarilo. Ja mel proste spatny motor a to byl cely problem, o kterem sem nevedel.
No prodávat auto s motorem o kterým nic nevím,jak tvrdíš a ještě za takoví hříšný peníze je prostě sviňárna,a navíc když ses k tomu nechtěl hlásit.Já být Mardou tak bych Ti to auto vrátil-ze zákona je na to nárok a nebo bych ti to dal optavit na Tvoje náklady.Je evidentní že ses chtěl auta rychle zbavil,moc dobře si o tom motoru věděl to mi nevykládej a Mardu lituji že se nechal takhle napálit.
Jedině Peugeot 205
Zamčeno