309 GTI Kolísání otáček, motor se dusí

Takový pokec na „úrovni" týkající se 309tek
Uživatelský avatar
Jabqooo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 14 úno 2011 15:59
Rok narození: 1985
Skutečné jméno: Jirka
Bydliště: Teplice

Re: 309 GTI Kolísání otáček, motor se dusí

Příspěvek od Jabqooo »

Jabqooo píše:Omlouvám se že to tak trvalo, ale byl jsem na dovolené, tak jsem auto chvíli neřešil.
Někdo mi poradil ať nechám zadělat dírku na výfuku a v servisu mi kus odřízli a dal tam trubku. Chvilku to bylo o něco lepší, ale potom to začalo být horší. Známej mi říkal, že slyší cvakat ventily, a začala se mi ztrácet voda a objevil se olej ve vodě. Takže jsem na středu objednanej do servisu. Tam mi udělaj rozvody (už je na čase), vymění těsnění a kouknou se na ventily. A uvidí co tam ještě najdou.
Náhodou nevíte někdo okolo jaké částky se může pohybovat cena výměny rozvodů (i s vodní pumpou), výměna těsnění a něco s těma ventilama? Aby mě nenatáhli ;-). A nevíte náhodou jak dlouho jim to asi bude trvat? Když jsem bez auta, jako bych byl bez nohou :-D.
Díky ;-)
Jinak když už se mi v tom budou takhle šťourat, mám jim říct, aby se mrkli ještě na něco? Když už v tom budou, tak ať se udělá vše co je potřeba ;-)
Uživatelský avatar
riderRLM
205 its my life
205 its my life
Příspěvky: 617
Registrován: 16 úno 2009 19:13
Rok narození: 1990
Skutečné jméno: Vlado
tel.:: 918363947
Bydliště: Lipt.Mikuláš(my birth place) , Bratislava(my today life)
Kontaktovat uživatele:

Re: 309 GTI Kolísání otáček, motor se dusí

Příspěvek od riderRLM »

Jabqooo píše:
Jabqooo píše:Omlouvám se že to tak trvalo, ale byl jsem na dovolené, tak jsem auto chvíli neřešil.
Někdo mi poradil ať nechám zadělat dírku na výfuku a v servisu mi kus odřízli a dal tam trubku. Chvilku to bylo o něco lepší, ale potom to začalo být horší. Známej mi říkal, že slyší cvakat ventily, a začala se mi ztrácet voda a objevil se olej ve vodě. Takže jsem na středu objednanej do servisu. Tam mi udělaj rozvody (už je na čase), vymění těsnění a kouknou se na ventily. A uvidí co tam ještě najdou.
Náhodou nevíte někdo okolo jaké částky se může pohybovat cena výměny rozvodů (i s vodní pumpou), výměna těsnění a něco s těma ventilama? Aby mě nenatáhli ;-). A nevíte náhodou jak dlouho jim to asi bude trvat? Když jsem bez auta, jako bych byl bez nohou :-D.
Díky ;-)
Jinak když už se mi v tom budou takhle šťourat, mám jim říct, aby se mrkli ještě na něco? Když už v tom budou, tak ať se udělá vše co je potřeba ;-)
ak ti to pomoze v eurach ,tak vodna pumpa dakych 25e ,kladka 44,a remen 10-15e.. tesnenie neviem presne ale neni drahe... a zalezi co ti budu robit s tymi ventilmi.. ja som dal napr. za komplet repas hlavy 130e.. a robotu neviem kolko budu pytat lebo vsetko robim sam alebo za pomoci kamosov :) :up:
Obrázek
Peugeot 307 1.6 HDi' 05
Peugeot 309 2.0 GTi Turbo' 90
Peugeot 309 1.9 SRD' 89/90
Suzuki GSX-R 1000 K3 '03
------------------------------
Peugeot 607 2.2 16v' 01 -predaná
Peugeot 309 1.9 GRD' 93, zlatúšik - prvá láska,predaná
Peugeot 405 2.0 Mi16' 93 - skončila na ND.. :-/
Uživatelský avatar
Jabqooo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 14 úno 2011 15:59
Rok narození: 1985
Skutečné jméno: Jirka
Bydliště: Teplice

Re: 309 GTI Kolísání otáček, motor se dusí

Příspěvek od Jabqooo »

Zítra bych si konečně měl vyzvednout auto a prý to bude cca. 11 000,-. Prej to zdržel dodavatel náhradních dílů, jelikož správní vodní pumpa dorazila až na třetí pokus.
Uživatelský avatar
Jabqooo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 14 úno 2011 15:59
Rok narození: 1985
Skutečné jméno: Jirka
Bydliště: Teplice

Re: 309 GTI Kolísání otáček, motor se dusí

Příspěvek od Jabqooo »

Tak se už mám konečně mého Pažouta. Prý mi tam přebrousili, hlavu ventily, vyměnili těsnění,... , dále mi vyměnili rozvody a dali novou vodní pumpu.
A jede to líp a už nesvítí kontrolka diagnostiky, když jedu. Když už jsem do toho tolik investoval (10 500), tak jsem si koupil ten flash lube, když to mám na LPG. Jen si nejsem jistej s instalací. Proto se chci zeptat, má to být 5 - to cm před škrtící klapkou, nebo až za ní? Tady je odkaz na návod:
http://www.ochranamotoru.cz/stahni/flas ... er-kit.pdf
Jo a nějak se mi to hřeje, takže jsem koupil nové čidlo teploty vody v chladiči. Asi se pozdě spouští ventilátor.
Díky moc za radu ;-)
Uživatelský avatar
Jabqooo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 14 úno 2011 15:59
Rok narození: 1985
Skutečné jméno: Jirka
Bydliště: Teplice

Re: 309 GTI Kolísání otáček, motor se dusí

Příspěvek od Jabqooo »

S autem jsem nadmíru spokojen, jede to líp a konečne už se nerozsvětsuje kontrolka diagnostiky když jedu. Ale mám jiný problém. Večer když jsem jel z práce, tak jsem si všiml, že mi hodně z lehka svítí na přístrojovce baterka. Než nastartuju svítí klasicky normálně, ale když nastartuju nezhasne úplně a svítí jen tak z lehoučka. Tak, že jsem si toho přes den ani nevšiml.
Náhodou nevíte někdo, co by to mohlo být? Mám podezžení na alternátor. Díky moc za radu ;-)
Uživatelský avatar
Jabqooo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 14 úno 2011 15:59
Rok narození: 1985
Skutečné jméno: Jirka
Bydliště: Teplice

Re: 309 GTI Kolísání otáček, motor se dusí

Příspěvek od Jabqooo »

Byl to špatný kontakt na alternátoru. Nejspíš. Už to vypadá v pohodě.
Vena
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 26 srp 2016 19:56
Skutečné jméno: Vaclav
tel.:: 773873350
Bydliště: Rokycany

Re: 309 GTI Kolísání otáček, motor se dusí

Příspěvek od Vena »

Nevíš co ti to dělalo?? Myslím to kolísání a dušení. Mám ten samý problem
Peugeot 205 - 1.4 ct cabrio roland garros
Peugeot 205 - 1.9 cti cabrio
Peugeot 205 - 1.9 TD
Peugeot 205 - 1.8 D
Peugeot 205 - 2.0 Mi16
Odpovědět