Prestavba P 205GTi na MI16

Pokud máte rady a nápady na úpravu vaší 205ky, tak je napište sem
Odpovědět
Dusan

Prestavba P 205GTi na MI16

Příspěvek od Dusan »

Ked som si vlani kupil 205 ku GTi,hned som vedel,ze tam pojde MI16 kovy motor.
Po kupe a odvezeni auta do Kyjova,zacala zhanka motora MI16,po cca dvoch,troch tyzdnoch som ho zohnal na Morave blizko hranic/Banov/.Ale kedze prerabka a ladenie inych motorov su prednejsie ako moje,tak moje auto sa dostalo na radu az v koncom januara.Dali sa do motora ostre vacky,upravila sa hlava,dali sa tam kovane piesty a zavodna ECU.Auto sice nastartovalo na prvu supu,ale bohuzial nevydrzalo prvu zatazkavciu skusku a to kopec Nasedlovice/voda v oleji/.No nic,hlava dole a cakal som najhorsie,ale bol som prekvapeny,ze vlastne len fuklo popod vlozku,takze sme pockali tyzden na kovove tesnenie pod hlavu a motor naskocil.Dalsiu skusku uz Pazout prezil bez ujmy na zdravi a odjazdil oba dni bez problemov.
Aky mam dojem zo vsetkeho,auto chodi velmi dobre,zatah motora je neskutocny,sice do 4.500 ot sa nic nedeje,ale potom nastava peklo a konci v 7.800ot/viac nechcem tocit,lebo je tam zatial seriova kluka.Na brzde som zatial nebol,nie je casu,ratam ze do cca dvoch troch tyzdnov sa pojde na brzdu a vysledok prilozim do tohto prispevku.
JEHLIK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 93
Registrován: 11 led 2006 21:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JEHLIK »

Se to někdo má :wink: at dobře slouží.
Dusan

Příspěvek od Dusan »

JEHLIK píše:Se to někdo má :wink: at dobře slouží.
JJ,ja sa mam :D a moje auto bolo robene posledne
Uživatelský avatar
Bohouš 205 GTI
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11 led 2006 13:20
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bohouš 205 GTI »

Vím jak jezdí bráchova 309 GTI16, takže tenhle motor ve 205 musí bejt totální smrt, ale jednou bych se v tom chtěl svést a nebo být svezen..... :roll: :roll:
JEHLIK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 93
Registrován: 11 led 2006 21:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JEHLIK »

Bohouš 205 GTI píše:Vím jak jezdí bráchova 309 GTI16, takže tenhle motor ve 205 musí bejt totální smrt, ale jednou bych se v tom chtěl svést a nebo být svezen..... :roll: :roll:
Po čase si zvykneš na všechno a pak je ti to malo a chceš víc ,vííc a vííííííííc KW. :twisted:
Uživatelský avatar
Bohouš 205 GTI
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11 led 2006 13:20
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bohouš 205 GTI »

jj to je mě jasný....taky jsem si tenkrát při první jízdě s mým vozítkem řikal, že to jako jede svižně, ale dnes už je to takovej měkejš (i když na něj nedám dopustit 8) )......navíc rychlosti který dosahuju už teď, jsou více než na zabití, ale je pravda, že lepší akcelerace by se hodila :wink: :twisted:
Dusan

Příspěvek od Dusan »

Dusan píše:
JEHLIK píše:Se to někdo má :wink: at dobře slouží.
JJ,ja sa mam :D a moje auto bolo robene posledne
205 ka bude k videniu na kopci Brbno/Vrbensky kopec v dnoch 24-25.06
Dusan

Příspěvek od Dusan »

Bohouš 205 GTI píše:Vím jak jezdí bráchova 309 GTI16, takže tenhle motor ve 205 musí bejt totální smrt, ale jednou bych se v tom chtěl svést a nebo být svezen..... :roll: :roll:
Nastal cas auto naladit na brzde,vo stvrtok 15.06.2006 ide auto na brzdu,ked sa vratim,tak sem hodim vypis s brzdy+nejake fotos :D
Dusan

Příspěvek od Dusan »

Dusan píše:
Bohouš 205 GTI píše:Vím jak jezdí bráchova 309 GTI16, takže tenhle motor ve 205 musí bejt totální smrt, ale jednou bych se v tom chtěl svést a nebo být svezen..... :roll: :roll:
Nastal cas auto naladit na brzde,vo stvrtok 15.06.2006 ide auto na brzdu,ked sa vratim,tak sem hodim vypis s brzdy+nejake fotos :D
Tak a vcera sme absolvovali brzdenie.Prve meranie a vysledok 118kW,ale obmedzovac otacok nas zaskocil na 6.500ot/min,mensia uprava/snimac otacok sme dali vyssie/ a druhe meranie 134kW,ale obmedzovac nas zastavil na 7.200 ot/min/dalsia uprava snimaca otacok/ a dalsie meranie uz bolo skoro podla mojich predstav 148kW,dalsia uprava na ECU /posunutie obmedzovaca na 8.000 ot/min a uprava mapy v ECU/ a dalsie meranie nam ukazalo 158kW,len pri tomto poslednom merani nam vyvrela voda,tak sme ho nedokocili cele.Z vysledkom som spokojny,len som necakal a nemohol vediet,ze nas takto zaskoci zatka,ktora nevydrzala zahul na brzde,ale teraz je motor odladeny tak na 90% a caka ho este doladenie na brzde v Nemecku/v mesiaci jul/cervenec.Meranie resp ladenie ukazalo,ze motor je schopny ist vykonom na cca 165-168kW,len musime este upravit vyfukovy system/zvody+stredny diel
Uživatelský avatar
Bohouš 205 GTI
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11 led 2006 13:20
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bohouš 205 GTI »

ufffff 160 kw to už chce cit v noze....... :o :o
Dusan

Příspěvek od Dusan »

Bohouš 205 GTI píše:ufffff 160 kw to už chce cit v noze....... :o :o
No nakolko chodime KW Berg Cup,tak spolu s 205 kou su dobre auta a tam je potrebne aby sme mali porovnatelny vykon oproti konkurencii.
Uživatelský avatar
richi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 157
Registrován: 01 črc 2006 13:50
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

300konove Gti

Příspěvek od richi »

Chalni v Blave natrepali do 205ky motor z citroena 3 litrovy 6 valec o vykone 300koni na prednu napravu samozrejme pouprave.To auto nemalo skoro ziadnu trakciu na rozbech ale, za to malo obrovski tocivy moment. Po akom takom rozbehu sa na Pezinskej Babe nanu nic nechitalo samozrejme okrem cosvorta ale to je ina kava.To auto islo jako sproste.
Dusan

Re: 300konove Gti

Příspěvek od Dusan »

GTI205 píše:Chalni v Blave natrepali do 205ky motor z citroena 3 litrovy 6 valec o vykone 300koni na prednu napravu samozrejme pouprave.To auto nemalo skoro ziadnu trakciu na rozbech ale, za to malo obrovski tocivy moment. Po akom takom rozbehu sa na Pezinskej Babe nanu nic nechitalo samozrejme okrem cosvorta ale to je ina kava.To auto islo jako sproste.
Nechcem Ti oponovat,ale fabricky 3.0 liter ma v serii len 167PS a dostat s neho 300PS znamena investiciu min 200.000Sk.Neviem si vobec predstavit,ako tam dali V6,ked je uz problem tam dat motor MI16,ktory tam pasne napresno.Dost sa pohybujem v tejto branzi ale o takejto uprave som este nepocul.
Uživatelský avatar
richi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 157
Registrován: 01 črc 2006 13:50
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

300konove Gti ZIJE

Příspěvek od richi »

Ja ti tvoj nazor neberiem.Vopchali ho tam velmi lahko.Octranili prednu cast auta to je naraznik,svetla,mrieska ci ze vpredu bol iba obrovsky chladic posunuti o cca10-15 cm smerom dopredu bolo to bez prednej kapoti bez bladtnikov bez skiel bez sedaciek ci ze to bol len motor a hola kasna s ochranym ramom a zjednou skrupinov. Chalani chceli dokazat ze sa da aj vgarazi zmontovat pekelne GTIcko.Ked sa zide banda maniakov postavia aj nemozne. Ak mi stale neveris poslem ti nejake fotecky.
Dusan

Re: 300konove Gti ZIJE

Příspěvek od Dusan »

GTI205 píše:Ja ti tvoj nazor neberiem.Vopchali ho tam velmi lahko.Octranili prednu cast auta to je naraznik,svetla,mrieska ci ze vpredu bol iba obrovsky chladic posunuti o cca10-15 cm smerom dopredu bolo to bez prednej kapoti bez bladtnikov bez skiel bez sedaciek ci ze to bol len motor a hola kasna s ochranym ramom a zjednou skrupinov. Chalani chceli dokazat ze sa da aj vgarazi zmontovat pekelne GTIcko.Ked sa zide banda maniakov postavia aj nemozne. Ak mi stale neveris poslem ti nejake fotecky.
:D Pisal som ze Ti nechcem oponovat,ale neviem naco je dobre postavit taketo auto,ked ho nepouzijes na nic,lebo na ceste jazdit nemoze a na kopci tak isto
PS-Ide sa skladat jedna 205 ka GTi s motorom T16,ale ta vybehne len v roku 2007,bude jazdit KW Berg Cup a ked bude cas,tak sem tam pojde aj na zraz,toto auto ale bude na normalnych cislach,tak takto si ja predstavujem prestavbu
Odpovědět