Nechce se mu chytnout

Motor, spojka, převodovka - identifikace, opravy, seřízení, výměna
Uživatelský avatar
WoMec
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 6592
Registrován: 05 led 2008 14:30
Rok narození: 1987
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 775037752
Bydliště: Vyškov

Re: Nechce se mu chytnout

Příspěvek od WoMec »

me to včera v noci při -18 chytlo na drc ... ale v techle mrazel žhaví znatelně dýl a než se auto ohřeje a začne topit ... tak to taky trvá dýl
Peugeot 205 Forever 1.9D 47kW '94 - Forever DIESEL :)

Jezdím za >>> Obrázek
mraaza
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 16 čer 2010 19:46
Skutečné jméno: Jan
Bydliště: Jeseník

Re: Nechce se mu chytnout

Příspěvek od mraaza »

Janajdo, s příchodem mrazů mám s mojí 205tkou dost podobný problém. Za studena ho musím aspoň 10 vteřin držet pod plným plynem, aby se zmátořil a dostal se do normálního běhu. Potom v něm tak minutu, dvě škube jako by se měl rozletět.. Těma žhavičema to myslím nebude, mám je ani ne 2 týdny nové ( BOSCH ), se starými už motor ani neškytnul. Olej jsem měnil cca před měsícem.. Hlavní podezření mám na palivový filtr ( minimálně 10 let neměněný ), koupil jsem už nový, ale teď v té zimě se mi open air měnit nechce.. doufám, že mě v pátek doveze 200 km domů, pak se na něj v garáži vrhnu a dám vědět, jak to dopadlo..
Peugeot 205 / 1992 - 47kW-1.9 diesel - červený pochoďák pendlující mezi severem a jihem moravy
http://forum.205gti.org/viewtopic.php?f=10&t=9684
Uživatelský avatar
Klobe
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 2474
Registrován: 18 srp 2008 16:30
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Uherske Hradiste

Re: Nechce se mu chytnout

Příspěvek od Klobe »

jestli to musíš držet pod plynem tak ti to přisává někde vzduch. moje vlastní zkušenost..... od té doby co jsem tuhle závadu odstranil tak startuju bez plynu.
další věc že máš v řiti sytič, ten bych ani nespravoval sežen si tu páčku ze škodovky lanko+ bowden koupíš v cyklu za 50,- natáhneš a spouštíš si ho sám
Peugeot 405 SRDT r.v. 94 . EX
Mazda 323f 1.5 16v rok 98
janajda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 30 črc 2010 09:21
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nechce se mu chytnout

Příspěvek od janajda »

Díky všem za tipy..ono když už to jednou nastartuju a držím cca 30s-1min plyn, tak pak už to jede...a jede pocitově úplně stejně, jako v létě. Mám z toho pocit, že už to pak dojede kamkoliv.
Ostatní položky, co jste mi tu psali vyzkouším, popř. i vyměním. Snad to pak bude lepší. Starty v -15 a níž bych docela ocenil, na hory jezdím často a rád(ikdyž s jiným autem)
t-bonz
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 09 kvě 2010 11:56

Re: Nechce se mu chytnout

Příspěvek od t-bonz »

Měl sem úplně stejnej problém nasávalo to vzduch!!
mraaza
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 16 čer 2010 19:46
Skutečné jméno: Jan
Bydliště: Jeseník

Re: Nechce se mu chytnout

Příspěvek od mraaza »

:arrow: Tak dneska vyměněn palivový filtr a těsnění filtru a hnedka startuje zase na drc, bez plynu. Těsnění filtru už bylo docela ožvýkané + uvnitř filtru byla neidentifikovatelna kapalina :sweat:
Peugeot 205 / 1992 - 47kW-1.9 diesel - červený pochoďák pendlující mezi severem a jihem moravy
http://forum.205gti.org/viewtopic.php?f=10&t=9684
David
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 83
Registrován: 06 led 2010 20:53
Skutečné jméno: David Novak
tel.:: 0
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Nechce se mu chytnout

Příspěvek od David »

Zdar taky mám podobný problém startuje hodně špatně a hulí jak dýmovnice, ale po zahřátí už jede. Zjistil jsem vařením v hrnci, že nefunguje automatický sytič tak jsem postavil takovy bazmek z nejakeho staršího motorku a merkurových dílů, aby to přidávalo sytič samo a hodlám to tam co nejdřív namontovat. Může to přisávání vzduchu být tak kritické že to za studena skoro nejde nastartovat? Protože žhavičky jsem nedávno kontroloval a byly OK
janajda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 30 črc 2010 09:21
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nechce se mu chytnout

Příspěvek od janajda »

Dneska vyměněn olej, hned to točí zas o maličko veseleji (dal jsem 5w40), ale na palivovej filtr stále myslím.
Asi to bude taky potřeba...
//edit: Tak starty jsou výrazně závislý na venkovní teplotě :m: Když je nad nulou, stačí 1-2× nažhavit a jede se, otáčky nekolísají. Když bylo < -10°C, tak jsem musel dobu držet plyn, aby to nechcíplo. Ale jak se zahřeje, tak je OK
Odpovědět