Otáčkoměr

Vše co se týka problémů a zapojení elektriky, el. obvodů, vnitřní el. výbavy apod.
Odpovědět
afane
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 92
Registrován: 22 črc 2010 18:47
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 605254254
Bydliště: Praha

Otáčkoměr

Příspěvek od afane »

Zdárec, dokážete mi někdo poradit, jestli nějak jde proměřit měřákem otáčkoměr a zjistit jestli je ok? Protože mam otáčkoměr z benzína, nový čidlo, tišťák kterej snad převádí napětí na impulsy (nebo naopak?:) ) a stejně se to ani nehne.
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: Otáčkoměr

Příspěvek od draken »

hele taky sem s tim laboroval a ten převodník sem nedokázal zprovoznit
afane
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 92
Registrován: 22 črc 2010 18:47
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 605254254
Bydliště: Praha

Re: Otáčkoměr

Příspěvek od afane »

Věřim, že ten můj převodník funguje,dělal ho celoživotní elektrikář, i z něho na výstupu jde napětí přibližně stejný jako je v návodu.. Jenže když sem ten tišták dělal já, tak se to moc nepovedlo a tišťák hořel :m: myslim že sem ten otáčkoměr mohl i odpálit páč sem nejdřív moc nevěděl a pouštěl šťávu kam neměl.. Mam ještě jednu přístrojovku s otáčkoměrem, jenže je z obyč modelu a otáčkoměr je místo hodin, tak mi neni fakt jasný kam bych měl napojit informace z převodníku :myslim: neni někdo chytřejší? :idea:
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: Otáčkoměr

Příspěvek od draken »

tak pokud ti převodník funguje, tak ho napoj přímo na vychylovací cívku. ten původní tišťák z otáčkoměru dej pryč
afane
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 92
Registrován: 22 črc 2010 18:47
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 605254254
Bydliště: Praha

Re: Otáčkoměr

Příspěvek od afane »

vychylovací cívka:) pěkný, ještě vědět jak to vypadá :)) to si najdu, asi, ale když odpájim původní tišťák, kam potom navedu + a - ? ... elektriku se já rád naučim, ale že bych jí uměl to teda nene...
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: Otáčkoměr

Příspěvek od draken »

vychylovací cívka je přímo cívka, která hejbe s ručkou. prostě z toho původního tišťáku vedou dva drátky a ty skus napojit přímo na výstup toho vyrobenýho převodníku. a nebo místo toho převodníku zkus sehnat budíky z diesela třeba 405 a z nich použít tišťák a taky to musí fungovat
Odpovědět