zadna naprava

Problémy s přední, nebo zadní nápravou, jejich repase, opravy a vylepšení
barobaro
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 20 led 2011 09:02

zadna naprava

Příspěvek od barobaro »

cavte,zadne prave koleso sa mi zacina naklanat do A,povedali mi to na geometrii este okom to neni tak vidiet a este zatial nic nevrzga ani nebucha,ako by som mal tomu zabranit aby nepokracovalo to Acko,nestacilo by vymenit bubnove lozisko?alebo je to uz na repas?nechapem ako sa moze krivit zadna naprava,ved koleso je na rameni na nom je bubon.alebo sa krivy rameno? :ehm: preco sa to deje?
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: zadna naprava

Příspěvek od draken »

prostě se vychodí ložisko v nápravnici. teď už ti nezbývá než jezdit a až se ti kolo opře o vnitřní podběh, tak repas nápravy. ale třeba já jsem takhle jezdil skoro 4 roky
barobaro
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 20 led 2011 09:02

Re: zadna naprava

Příspěvek od barobaro »

takze nebude to v bubnovom lozisku,skusim snim zamykat,ale aspon si ma potesil ze 4 roky sa da na tom este jazdit,lebo je to fakt malo do toho Acka,je to asi v zaciatku.diky za radu
Uživatelský avatar
losjarynos
ostuda
ostuda
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2012 13:58
tel.:: 604665857
Bydliště: pustějov/studénka okr.NJ

Re: zadna naprava

Příspěvek od losjarynos »

ten samy problem mam i ja tesne pred palavou mi zacal zadek plavat, :myslim: mam uz doma dve kotoucovky ale nemuzu je za boha rozdelat,,,ale je jasne ze je lozisko v hajzlu
Uživatelský avatar
blackdragon
205 its my life
205 its my life
Příspěvky: 716
Registrován: 08 dub 2008 13:09
Rok narození: 1977
tel.:: 0
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: zadna naprava

Příspěvek od blackdragon »

barobaro píše:takze nebude to v bubnovom lozisku,skusim snim zamykat,ale aspon si ma potesil ze 4 roky sa da na tom este jazdit,lebo je to fakt malo do toho Acka,je to asi v zaciatku.diky za radu
Nechcem tu mudrovat kolko Ti to takto vydrzi. Je to ale skor otazka realneho stavu lozisk a capov a poctu najazdenych km (ci skor namahania tych lozisk). Ak su na srot a drzi to pokope iba silou vole, tak Ti to podla mna 4 roky nevydrzi.
Zial, skutocny stav sa da zistit iba rozobratim zadnej napravy....a ked uz ju mas rozobratu, tak sa to oplati rovno urobit a neodkladat to. :m:

Z vlastnej skusenosti: Ked som si GTI-cko zadovazil, uz zadna naprava vrzukala (iba pri prejazde nerovnostami ako hrby, retadery a pod). Vydrzal som to pocuvat cca 3 roky :roll: , ale musim podotknut, ze som jazdil na aute malo a 95% casu v meste.
Naprava opticky do A nebola, ale ked som rozhodil zadnu napravu tak mali loziska aj capy uz dost a odkladanim repasu by sa stav iba rapidne zhorsoval.
Mne trvalo dlho, kym som sa k repasu dostal lebo:
1. som ho chcel robit sam
2. dlho nebolo vhodne miesto, kam by som zasil auto kym bude zadna naprava vonku
3. nebol cas.

Je na tebe ci budes 4 roky na to dlabat a potom to rozhodis a opravis, alebo to urobis teraz a mas do konca zivotnosti auta svaty pokoj.
Urobit to doma na kolene nezvladne kazdy...ale da sa to...chce to iba sikovnost, dost improvizacie, vela trpezlivosti, spravne naradie...a ak sa nieco poserie tak aj "kamarata z autoservisu" po ruke. :m:

Kazdopadne, nejaku dobu Ti to takto este vydrzi...ale priprav sa na to, ze to bude treba opravit.
A aj koli vlastnej bezpecnosti by si to mal urobit co najskor. ;-)
.......blackdragon


Aktualny autopark:
Peugeot 205 GTI (1.9l, 88kW)
Audi A4 Avant 1.9 TDI quattro (1.9l, 96kW, quattro)

R.I.P.:
Mazda 323 GT (1.6L, 77kW)
Mazda 323 GLX (1.6L 77kW)
Mazda 323 GTX (1.6l, 110 kW, 4WD), 2ks
barobaro
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 20 led 2011 09:02

Re: zadna naprava

Příspěvek od barobaro »

vdaka za dobre rady :up: ,zohnal som si jednu starsiu napravu neviem v akom je stave,tak tu by som si skusil sam z reparovat a ked sa mi to podari tak by som ju potom nahodil na auto.na geometriu sa uz hadam nemusi ist ked vymenim napravu?ci?da sa nejako stelovat?alebo to staci dat iba na povodne miesto,neviem este som to nemal rozobrate.aby som to nedal nahodou s kriza :shock:
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: zadna naprava

Příspěvek od draken »

zadní náprava se nedá štelovat
Uživatelský avatar
blackdragon
205 its my life
205 its my life
Příspěvky: 716
Registrován: 08 dub 2008 13:09
Rok narození: 1977
tel.:: 0
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: zadna naprava

Příspěvek od blackdragon »

barobaro píše:vdaka za dobre rady :up: ,zohnal som si jednu starsiu napravu neviem v akom je stave,tak tu by som si skusil sam z reparovat a ked sa mi to podari tak by som ju potom nahodil na auto.na geometriu sa uz hadam nemusi ist ked vymenim napravu?ci?da sa nejako stelovat?alebo to staci dat iba na povodne miesto,neviem este som to nemal rozobrate.aby som to nedal nahodou s kriza :shock:
Jedine "stelovanie", ktore sa na zadnej naprave da urobit je nastavenie vysky podvozku...
.......blackdragon


Aktualny autopark:
Peugeot 205 GTI (1.9l, 88kW)
Audi A4 Avant 1.9 TDI quattro (1.9l, 96kW, quattro)

R.I.P.:
Mazda 323 GT (1.6L, 77kW)
Mazda 323 GLX (1.6L 77kW)
Mazda 323 GTX (1.6l, 110 kW, 4WD), 2ks
Uživatelský avatar
tomas1280
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 1441
Registrován: 23 kvě 2009 21:00
Skutečné jméno: Tomas
Bydliště: Topoľčany

Re: zadna naprava

Příspěvek od tomas1280 »

mam debilny pocit , ze doma to nespraviš.!.
Skor by som ti poradil popytat sa na nejakeho slusneho servisaka s kt sa da dohodnut a postupne setrit na suciastky pokial jazdis.

Ja som mal napravu v dost dobrom stave no teraz som behal s plne nalozenym autom 1100km po SK dialnici
(par krat pekne dostala na pikaču)
a jaksik aj ked mala maznice skoro rok do zakruty plavem :cry:
-podla geometrie taktiez prave zadne ide smerom k LP .
http://forum.205gti.org/viewtopic.php?f=10&t=4501
Renault Megan Scenic 1.9 DT
Peugeot 205 1.1 rv96 3dvierko -žije v Senici :(
Peugeot 205 1.1 rv93 PEGY -padla v tom najlepsom
Škoda 105L rv1987 -už mŕtva

Obrázek

podle předpisů jezdíme všichni :)
Uživatelský avatar
blackdragon
205 its my life
205 its my life
Příspěvky: 716
Registrován: 08 dub 2008 13:09
Rok narození: 1977
tel.:: 0
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: zadna naprava

Příspěvek od blackdragon »

tomas1280 píše:mam debilny pocit , ze doma to nespraviš.!.
Skor by som ti poradil popytat sa na nejakeho slusneho servisaka s kt sa da dohodnut a postupne setrit na suciastky pokial jazdis.

Ja som mal napravu v dost dobrom stave no teraz som behal s plne nalozenym autom 1100km po SK dialnici
(par krat pekne dostala na pikaču)
a jaksik aj ked mala maznice skoro rok do zakruty plavem :cry:
-podla geometrie taktiez prave zadne ide smerom k LP .
Tomas, da sa to urobit aj doma.
Kedze som sa nedavno stahoval do noveho baraku a este nemam v dielni ani ten blby ponk so zverakom, som jasny dokaz toho ze sa to da urobit aj doma tak povediac na kolene. Ako som pisal o par prispevkov vyssie, potrebujes na to naradie a pri vela veciach budes musiet improvizovat a googlit. Ale urobit sa to rozhodne da.

Zo skusenosti: Jedine co som nevedel urobit sam, bolo vylisovanie a nalisovanie capov v ramenach. Tak som to zobral kamosovi do autoservisu a za 3 minuty boli capy vonku a za rovnako dlho boli nove capy dnu...nestalo ma to ani prd.
Pokial by barobaro kamosa v autoservise nemal, ze vsimne to podla mna urobi kazdy automechanik v ktoromkolvek servise. ;-)

A este jeden poznatok. Kopec dielov som si zohnal v UK (sadu na repas zadnej napravy, loziska naboja, kryty kotucov...atd).
Tam stoja tie diely aj s postovnym daleko mensie prachy ako u nas.
Ked spatne ratam, kolko ma ta GO vysla, tak nechapem co za tie prachy zakaznik u firmy ktora sa venuje GO naprav dostane.
Ved iba samotne zadne loziska stoja na malopredaji tolko ako cely repas. Ked k tomu priratam loziska do napravnice, capy a dalsi spotrebny material ako vazelimu, nejaky ten smirgel a farbu...tak som na uplne inej cifre. Viem ze servisy maju zlavy, ale tie musia este aj zit z nejakeho zisku...takze podla mna ta VOC dielov a materialu ich moc nezachrani.
Ak to mam zhrnut:
- nikto to nespravi tak poriadne ako ja sam (kedze mi na tom zalezi daleko viac a obetujem tomu viac casu ako niekto, kto to ma ako business)
- ak by som chcel aby to urobili v tej kvalite ako som to urobil ja, tak sa nedoplatim a repas by stal daleko viac ako cele auto.
Ak si trochu zrucny, mas naradie, cas a nebojis sa zaspinit si ruky, urcite by som to na tvojom mieste nedaval robit nikomu inemu.

A takto to dopadlo u mna:
Po vybrati z auta:
DSC_0502.jpg
A pred jej skladanim:
PICT0020.JPG
Len pre info:
Napravnicu a vsetky sucasti som dal opieskovat. Nasledne som kov docistoval v kyseline a odstranil tak zvysky hrdze, ktore zostali po opieskovani. Napravnicu som daval nakomaxitovat v 2 vrstvach (zinkovy primer a vrchna vrstva). Nasledne som nahodil capy, vnutorne loziska do napravnice, vymenil som loziska nabojov, vymenil som komplet sroby a matky na celej naprave za nove pozinkovane, dorobil som maznice, vymenil som brzdove hadicky + som vymenil vsetky silenbloky...
Ked mi chce niekto tvrdit ze toto sa da urobit za cca 250€ s DPH tak mu neverim ani prd. ;-)
.......blackdragon


Aktualny autopark:
Peugeot 205 GTI (1.9l, 88kW)
Audi A4 Avant 1.9 TDI quattro (1.9l, 96kW, quattro)

R.I.P.:
Mazda 323 GT (1.6L, 77kW)
Mazda 323 GLX (1.6L 77kW)
Mazda 323 GTX (1.6l, 110 kW, 4WD), 2ks
Uživatelský avatar
tomas1280
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 1441
Registrován: 23 kvě 2009 21:00
Skutečné jméno: Tomas
Bydliště: Topoľčany

Re: zadna naprava

Příspěvek od tomas1280 »

krasny vysledok .!.

ja uz som mal rozobrane 2 napravy ,ale ani jednu som takto nerozoberal.
jemu a aj mne by stacilo zhodit capy a loziska a nahodit nove.
ozaj pochybujem,ze by to zvladol niekto kto ju ani len nedaval von aj ked je to brnkacka.
bez servisu,alebo niekoho kto sa pohybuje aspon okolo aut to bude skor o rozobrani a nakoniec hladani nejakej vcelku...

Nemusime mu tu nakecat ,ze to urcite zvladne sam // kedze sa tam vzdy nieco dodrga a musis vymyslat co a ako opravit/nahradit.

Ked uz spominas skus poradit kde zohnat komplet prave a lave capy a loziska ;-)
-ja som ostatok menil za tie najlepsie kusky co som mal.
http://forum.205gti.org/viewtopic.php?f=10&t=4501
Renault Megan Scenic 1.9 DT
Peugeot 205 1.1 rv96 3dvierko -žije v Senici :(
Peugeot 205 1.1 rv93 PEGY -padla v tom najlepsom
Škoda 105L rv1987 -už mŕtva

Obrázek

podle předpisů jezdíme všichni :)
Uživatelský avatar
blackdragon
205 its my life
205 its my life
Příspěvky: 716
Registrován: 08 dub 2008 13:09
Rok narození: 1977
tel.:: 0
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: zadna naprava

Příspěvek od blackdragon »

tomas1280 píše:krasny vysledok .!.

ja uz som mal rozobrane 2 napravy ,ale ani jednu som takto nerozoberal.
jemu a aj mne by stacilo zhodit capy a loziska a nahodit nove.
ozaj pochybujem,ze by to zvladol niekto kto ju ani len nedaval von aj ked je to brnkacka.
bez servisu,alebo niekoho kto sa pohybuje aspon okolo aut to bude skor o rozobrani a nakoniec hladani nejakej vcelku...

Nemusime mu tu nakecat ,ze to urcite zvladne sam // kedze sa tam vzdy nieco dodrga a musis vymyslat co a ako opravit/nahradit.

Ked uz spominas skus poradit kde zohnat komplet prave a lave capy a loziska ;-)
-ja som ostatok menil za tie najlepsie kusky co som mal.
Dakujem. ;-)
Aby si ma rozumel...ja nie som automechanik ale IT-ckar...cize kancelarska krysa!!!! :m:
Nikdy predtym som zadnu napravu z Peugeot-a nedaval von ani som ju nikdy nerozoberal.
Stacilo mi k tomu pozriet navody ktore su uz publikovane na internete, pozriet sa do servicebox-u a trochu sedliackeho rozumu. ;-)
Pokial sa tam nieco podrnka, vzdy sa to da doriesit! Pokial by som mal dat ruky prec od kazdej veci pri ktorej sa nieco moze pokaslat, tak cely den sedim v kute a nic nerobim. :smich:

Capy som kupoval zhodou okolnosti na Slovenku, loziska ale v UK. Viem Ti poradit, kde kupit nove capy ale loziska by som musel pozriet. Daju sa pouzit aj capy a loziska z Peugeot 306. Pri loziskach treba ale ratat s tym, ze vonkajsie loziska su o malinko sirsie (tusim o 2 mm). Nemalo by to mat ale ziadny vplyv na funkcnost, iba s tym treba ratat pri skladani. ;-)
.......blackdragon


Aktualny autopark:
Peugeot 205 GTI (1.9l, 88kW)
Audi A4 Avant 1.9 TDI quattro (1.9l, 96kW, quattro)

R.I.P.:
Mazda 323 GT (1.6L, 77kW)
Mazda 323 GLX (1.6L 77kW)
Mazda 323 GTX (1.6l, 110 kW, 4WD), 2ks
Uživatelský avatar
losjarynos
ostuda
ostuda
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2012 13:58
tel.:: 604665857
Bydliště: pustějov/studénka okr.NJ

Re: zadna naprava

Příspěvek od losjarynos »

kluci dostanu zadni kotoucovku z 306 na 205ku :myslim: :myslim: :myslim:
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: zadna naprava

Příspěvek od draken »

celou ne, ale můžeš ty kotouče přestrojit na svojí bubnovou nápravu
Uživatelský avatar
losjarynos
ostuda
ostuda
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2012 13:58
tel.:: 604665857
Bydliště: pustějov/studénka okr.NJ

Re: zadna naprava

Příspěvek od losjarynos »

hm to je skoda,tak neva uz mam pripravenou kotoucovku z 205ky tak tam dam tu,a z 309 by tam sla ne?a je sirsi nez 205kova?
Odpovědět