Plovák - budík

Vše co se týka problémů a zapojení elektriky, el. obvodů, vnitřní el. výbavy apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Drtikoll01
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: 01 srp 2012 16:52
Rok narození: 1992
Skutečné jméno: Radek-Drtikoll
tel.:: 728354
Bydliště: Teplice

Plovák - budík

Příspěvek od Drtikoll01 »

pánové, dokázal by mi někdo říct kolik benzínu je v nádrži když už nebere čerpadlo ( odpověď žádnej neni pravdivá jak mi již říkaly :-D ) ? Nezajmá mě to v " litrech " ale kolik ho tam je na výšku protože rafička je hodně pod nulou ale neni na doraze.
ideální by byla sundaná nádrž na rovince a nalejt tam třeba vodu, já ju nemám abych mohl experimentovat....
Pak by mě docela zajmalo jakým způsobem rožne " hladový voko ". je mi jasný že je to podle odporu ale to je taky pěkně na píííp, budu se snažit vymyslet něco co by bylo spolehlivý, bez použití programovatelnýho " švába " třeba PICu nebo ATmelu a ukazovalo to jak má....
Je tu někdo kdo má nádrž na " íčko " ( asi sou stejný nevím mám na 50 litrů ) s čerpadle,. pár drátků, baterku a chuť experimentovat? :-) Pokud jo, budu moc rád, tenhle problém mě štve už pěkně dlouho a nedaří se mi ho vyřešit....
Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2013 :-)
Uživatelský avatar
Drtikoll01
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: 01 srp 2012 16:52
Rok narození: 1992
Skutečné jméno: Radek-Drtikoll
tel.:: 728354
Bydliště: Teplice

Re: Plovák - budík

Příspěvek od Drtikoll01 »

...
Přílohy
Fotografie1121.jpg
Fotografie1123.jpg
Fotografie1124.jpg
Uživatelský avatar
ebarta1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: 05 čer 2010 20:13
Skutečné jméno: Vlado
Bydliště: Most

Re: Plovák - budík

Příspěvek od ebarta1 »

můj pohled na věc:
čerpadlo bere benzín z takovýho bazenku, měl sem vyndaný čerpadlo,tak jsem na to koukal, když je benzínu dost, bazének je furt plnej, když je ho málo, pomalu se stále doplnuje z nádrže takovým přítokem
a pak to čerpadlo sedí v tom bazénku až dole, takže saje z nejnižšího místa, když už nesaje, tak nemá co, mozná tam bude malá hladina kvůli bordelu
a k plováku si myslím že ho má peugeot vymyšlenej dobře, protože je ve válci a ne na dlouhý tyči,
Peugeot 205 GTi ´89
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: Plovák - budík

Příspěvek od draken »

hladový oko není rozsvěcený odporem ale má na plováku svůj spínač, proto taky do nádrže vedou tři kabely (kostra, palivoměr a kontrolka) a to že tam ještě zůstavá trošičku benzínu, když už čerpadlo netáhne je úplně normální. Nemůžeš čerpadlem vytáhnout všechen bordel ze dna. Já to kdysi zkoušel a zbyde tam asi 3 deci. A s tim palivákem nic neuděláš. Moje rada zní: nejezdi úplně na doraz ;-)
Uživatelský avatar
ZdenekPaul
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 1268
Registrován: 04 dub 2011 21:05
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Z. Paul
Bydliště: Most

Re: Plovák - budík

Příspěvek od ZdenekPaul »

drakenx700 píše:..... Moje rada zní: nejezdi úplně na doraz ;-)

A nebo si pořiď diesel :fran: od prvního probliknutí kontrolky hladovýho oka ještě najedeš 100 km (muj rekord něco kolem 140, a to jsem jel v zácpě přes zasekanou Prahu, a stejně sem na benzínku dojel) :fran:
Peugeot 205 1.9 Diesel -> 1.8 Diesel
EX:
Peugeot 205 1.4 - byl na díly, posloužil mnoha lidem a může být na sebe pyšný
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: Plovák - budík

Příspěvek od draken »

tak já sem s gti taky na hladovce najel přes 100km - soty s michalem by mohli vyprávět, asi 30 vesnic a žádná pumpa :fran:
Uživatelský avatar
Drtikoll01
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: 01 srp 2012 16:52
Rok narození: 1992
Skutečné jméno: Radek-Drtikoll
tel.:: 728354
Bydliště: Teplice

Re: Plovák - budík

Příspěvek od Drtikoll01 »

ebarta1 píše:můj pohled na věc:
čerpadlo bere benzín z takovýho bazenku, měl sem vyndaný čerpadlo,tak jsem na to koukal, když je benzínu dost, bazének je furt plnej, když je ho málo, pomalu se stále doplnuje z nádrže takovým přítokem
a pak to čerpadlo sedí v tom bazénku až dole, takže saje z nejnižšího místa, když už nesaje, tak nemá co, mozná tam bude malá hladina kvůli bordelu
a k plováku si myslím že ho má peugeot vymyšlenej dobře, protože je ve válci a ne na dlouhý tyči,
Tož ano, koukal sem a každá nádrž má ten sráč na bordel, ale vyřešená nádrže je dost nepraktický bže je to stejný jak u šáde, najedeš na kopeček a už se neriozjedeš, ale OK srát na to, mě jde o to ukazovátko ....
nic víc nic míň, ale asi do toho praštím...
Uživatelský avatar
Drtikoll01
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: 01 srp 2012 16:52
Rok narození: 1992
Skutečné jméno: Radek-Drtikoll
tel.:: 728354
Bydliště: Teplice

Re: Plovák - budík

Příspěvek od Drtikoll01 »

ZdenekPaul píše:
drakenx700 píše:..... Moje rada zní: nejezdi úplně na doraz ;-)

A nebo si pořiď diesel :fran: od prvního probliknutí kontrolky hladovýho oka ještě najedeš 100 km (muj rekord něco kolem 140, a to jsem jel v zácpě přes zasekanou Prahu, a stejně sem na benzínku dojel) :fran:

Jó? Diesela bych bral, ale neni kde ho sehnat.... a bez turba a s tou postiženě dlouhou převodkou je to hrůza, nevím jestli ste někdo měl jedničku golfa, já jo, na 4 to kňouralo při 100 jak píchlí tele, takže je to to samí, buď snížím spotřebu nebo budu poslouchat ten nesnesitelnej dieselovej motor ( ale přitom je to tak lahodnej zvuk spalujcí nafty :-D )
Uživatelský avatar
Drtikoll01
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: 01 srp 2012 16:52
Rok narození: 1992
Skutečné jméno: Radek-Drtikoll
tel.:: 728354
Bydliště: Teplice

Re: Plovák - budík

Příspěvek od Drtikoll01 »

drakenx700 píše:hladový oko není rozsvěcený odporem ale má na plováku svůj spínač, proto taky do nádrže vedou tři kabely (kostra, palivoměr a kontrolka) a to že tam ještě zůstavá trošičku benzínu, když už čerpadlo netáhne je úplně normální. Nemůžeš čerpadlem vytáhnout všechen bordel ze dna. Já to kdysi zkoušel a zbyde tam asi 3 deci. A s tim palivákem nic neuděláš. Moje rada zní: nejezdi úplně na doraz ;-)
Ehm, nechci pochybovat o tvých zkušenostech ale na plováku žádnej pičus na kontrolku není, to vysvětluje i to že v zatáčkoch mi problikával ( neblikal ) , něco jako toto: https://www.youtube.com/watch?v=9CjWABpw4e4
LED se pomali rožnou a zase zhasnou, stejně jako hladový woko....
Uživatelský avatar
Drtikoll01
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: 01 srp 2012 16:52
Rok narození: 1992
Skutečné jméno: Radek-Drtikoll
tel.:: 728354
Bydliště: Teplice

Re: Plovák - budík

Příspěvek od Drtikoll01 »

Drtikoll01 píše:
drakenx700 píše:hladový oko není rozsvěcený odporem ale má na plováku svůj spínač, proto taky do nádrže vedou tři kabely (kostra, palivoměr a kontrolka) a to že tam ještě zůstavá trošičku benzínu, když už čerpadlo netáhne je úplně normální. Nemůžeš čerpadlem vytáhnout všechen bordel ze dna. Já to kdysi zkoušel a zbyde tam asi 3 deci. A s tim palivákem nic neuděláš. Moje rada zní: nejezdi úplně na doraz ;-)
Ehm, nechci pochybovat o tvých zkušenostech ale na plováku žádnej pičus na kontrolku není, to vysvětluje i to že v zatáčkoch mi problikával ( neblikal ) , něco jako toto: https://www.youtube.com/watch?v=9CjWABpw4e4
LED se pomali rožnou a zase zhasnou, stejně jako hladový woko....
Tady to je lépe vidět....
https://www.youtube.com/watch?v=zyysItrFoRI
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: Plovák - budík

Příspěvek od draken »

nevymluvíš mi to, podívej se pořádně a uvidíš, že do plováku vedou 3 konektory :urg:
Uživatelský avatar
Drtikoll01
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: 01 srp 2012 16:52
Rok narození: 1992
Skutečné jméno: Radek-Drtikoll
tel.:: 728354
Bydliště: Teplice

Re: Plovák - budík

Příspěvek od Drtikoll01 »

drakenx700 píše:nevymluvíš mi to, podívej se pořádně a uvidíš, že do plováku vedou 3 konektory :urg:
:-D Já vím že jsou 3 a zaboha nevím ja připojit aby mi rožla kontrolka, ale asi je to řešený tak že když chcípá tak se dotkne toho plíšku dule a ona rožne, inak fakt netuším....
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Plovák - budík

Příspěvek od vinorak »

no prostě se spojí koostra co vede do plováku s kontaktem pro hladový oko a jelikož na kontrolku jde klíčkový plus tak se rozsvítí. Prostě smiř se s tim, že palivoměr u francouzských aut je informativní budík :fran: většinou první 1/4od plné nádrže skoro neubývá, kdežto poslední zmizí klidně za 50 km :fran: jinak na rezervu sem si většinou dovolil tak 50km... lepší než tlačit :fran:
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Uživatelský avatar
Drtikoll01
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: 01 srp 2012 16:52
Rok narození: 1992
Skutečné jméno: Radek-Drtikoll
tel.:: 728354
Bydliště: Teplice

Re: Plovák - budík

Příspěvek od Drtikoll01 »

vinorak píše:no prostě se spojí koostra co vede do plováku s kontaktem pro hladový oko a jelikož na kontrolku jde klíčkový plus tak se rozsvítí. Prostě smiř se s tim, že palivoměr u francouzských aut je informativní budík :fran: většinou první 1/4od plné nádrže skoro neubývá, kdežto poslední zmizí klidně za 50 km :fran: jinak na rezervu sem si většinou dovolil tak 50km... lepší než tlačit :fran:
já se s tím nesmířím! vyjebu s tím tak že to bude uazovat přesně..... i kdybych to měl zapálit, rosekat vyjebat s tou jebkou tak to bude makat tak jak chci já :bas: :fran:
Odpovědět