Přetěsnění převodovky + jaký olej

Motor, spojka, převodovka - identifikace, opravy, seřízení, výměna
Odpovědět
Radyn
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 194
Registrován: 18 bře 2013 18:20
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Radek
Bydliště: Velké Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Přetěsnění převodovky + jaký olej

Příspěvek od Radyn »

Zdarec, nemůžu dohledat žádný těsnění, tudíž se ptám, čím přetěsnit? nějakým silikonem, Kterýmu nevadí olej a vyšší teploty?
A jakej olej tam potom nalít? Nevím, co tam teďka je... Dočetl sem se, že viskozitu 75W-80, jaký výrobce je jedno? Převodovku mám BE1. Celkem to spěchá, nedávno sem zjistil, že to teče a řadit už nejde jak po másle...
_________________
pug 205 5-dvířko 1.9 75kW OPEN, 1989 ---> http://forum.205gti.org/viewtopic.php?f=10&t=14527
pug 106 1.0 1995
_________________
ex - šrot- Fiat uno 0,9 facelift
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Přetěsnění převodovky + jaký olej

Příspěvek od vinorak »

olej máš správnej, 75W-80, značka je celkem jedno, moc na výběr stejně neni :) vzal bych to červenym silikonem na motory, ten to v pohodě vydrží...
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Radyn
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 194
Registrován: 18 bře 2013 18:20
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Radek
Bydliště: Velké Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Přetěsnění převodovky + jaký olej

Příspěvek od Radyn »

Super, dik za radu ;) A ještě při průjezdu jakoukoli zatáčkou se ozývá jakýsi... vrzání, sem tam to pískne. Jde to odněkud od spolujezdcova kola. Prvně sem myslel, že mi slezla manžeta z kloubu, ale všechny pěkně sedí, takže nevím, po čem jít. Ložisko v kole?
_________________
pug 205 5-dvířko 1.9 75kW OPEN, 1989 ---> http://forum.205gti.org/viewtopic.php?f=10&t=14527
pug 106 1.0 1995
_________________
ex - šrot- Fiat uno 0,9 facelift
Uživatelský avatar
Stuntbiker
205 its my life
205 its my life
Příspěvky: 684
Registrován: 22 kvě 2012 18:07
tel.:: 915615553

Re: Přetěsnění převodovky + jaký olej

Příspěvek od Stuntbiker »

Tiez ma to caka a tesnenia nedavate vobec ? Je lepsie pouzit tesnenie a silikon alebo staci len silikon ? Dakujem za odpoved
!!!XRD XRD XRD!!!
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: Přetěsnění převodovky + jaký olej

Příspěvek od draken »

převodová skříň žádný těsnění nemá, jsou to dvě hliníkový plochy proti sobě, dává se tam jen trochu tmelu
Uživatelský avatar
TomGTI
205club je můj domov
205club je můj domov
Příspěvky: 1043
Registrován: 17 led 2006 15:58
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Přetěsnění převodovky + jaký olej

Příspěvek od TomGTI »

Těsnění je na víku pátého rychlostního stupně originál ale pokud ho nemáš tak to udrží silikon na motory jak tady píšou ostatní.Jinak u oleje je nejdůležitější v případě PSA aby splňoval normu pro hypoidní soukolí tedy vyšší tlakové namáhání.Francouzské závodničky lejou Total,když pomineme jejich spolupráci tak skříně drží,ten je za dobrou cenu,pak je Shell ten je dražší,tak proč lít něco jiného než je doporučeno.Já osobně bych tam nic jiného nelil.To že se v závodním autě mění olej v převodovce po každém závodě nepočítám :m: .Mimo to jsem měl rozdělanou převodovku která neměla mnoho najeto a posledních pár kilometrů se tam nalila sračka místo doporučeného oleje a pak se musela převodovky vyměnit ;-) .Ale nikomu nic nenutím,každý si nalije náplň jakou chce.
Odpovědět