Dinitrol RC 900 - pouziti

Takový pokec na „úrovni" týkající se 205tek
Odpovědět
Uživatelský avatar
chobot
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 233
Registrován: 11 říj 2008 21:43
Bydliště: Krkonoše | Praha

Dinitrol RC 900 - pouziti

Příspěvek od chobot »

Ahoj,

poridil jsem odrezovac Dinitrol RC 900 a trochu tapu jak ho spavne pouzit. Obrousim co se da, ocistim, nastrikam to na postizene misto (v mym pripade uchyceni tlumice do karoserie). A ted co dal? Rovnou po uschnuti aplikovat zakladovku nebo potom umyt acetonem zbytky a az pak zakladovku? Prelakovatelny je to pouze v mistech kde to zreaguje se rzi nebo uplne vsude?
Uživatelský avatar
Stuntbiker
205 its my life
205 its my life
Příspěvky: 684
Registrován: 22 kvě 2012 18:07
tel.:: 915615553

Re: Dinitrol RC 900 - pouziti

Příspěvek od Stuntbiker »

neviem na akej baze to je ale az je to asfalt / kaucuk a pod tak to nedavaj na holy kov pod to pouzi nejaku zakladnu farbu odolnu
coz je epoxidova, pripadne nitro baza, pokial to nieje moc hrdzave mozes dat aj nieco dvojzlozkove
na tak pripraveny povrch daj asfalt a ten prelakuj finalnou farbou
!!!XRD XRD XRD!!!
Uživatelský avatar
chobot
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 233
Registrován: 11 říj 2008 21:43
Bydliště: Krkonoše | Praha

Re: Dinitrol RC 900 - pouziti

Příspěvek od chobot »

Diky, ale takhle obecne jsem to nemyslel. Slo mi opravdu o to jak pracovat s tim odrezovacem dinitrol. Nejdriv jsem to pochopil tak, ze to aplikuju na vybrouseny misto a v miste kde je rez to zreaguje a na zdravych mistech to vytvori jakousi ochrannou vrstvu. Cely se to prestrika a hotovo. Podle toho jak jsem to zkousel, tak se mi to zda, ze je to trochu jinak, kde je rez, tak to opravdu celkem zajimave zcerna a vytvori takovou pevnou vrstvu, to je asi v poradku, ale ty zdravy mista se mi zda, ze by se omyt pred aplikaci zakladovky meli, tam to vytvori takovou pruhlednou, trochu elastickou vrstvu, ktera se mi uplne stabilni jako podklad pro barvu neprisla. Tak snad jsem to udelal spravne :fran:
Uživatelský avatar
Stuntbiker
205 its my life
205 its my life
Příspěvky: 684
Registrován: 22 kvě 2012 18:07
tel.:: 915615553

Re: Dinitrol RC 900 - pouziti

Příspěvek od Stuntbiker »

konretne s timto odrezovacom skusenost nemam ale ten moj sa zachoval velmi podobne. Material som co najlepsie obrusil tam kde som sa nedostal alebo ked v poroch ostala hrdza som to nahrubo natrel ked to zreagovalo ostala hrdza cierna a na cistom povrchu plech tak zmedenal, a cele to bolo pokryte takym bielim poprachom, niekedy sa mi stalo ze tam ale ostalo odrezovacu este v tekutej forme to som v tedy oplachoval
ked sa stalo ze tam ostal ten poprach tak som to prebehol rucne dratenou kefou
z casu na cas sa mi stalo ze povrch bol idealny teda hrdza cierna a len jemny bieli povlak to som hned farbil
!!!XRD XRD XRD!!!
Uživatelský avatar
Sonny
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 393
Registrován: 03 pro 2007 22:25
Rok narození: 1990
Skutečné jméno: Ondrej
Bydliště: Chlumec n. Cidlinou

Re: Dinitrol RC 900 - pouziti

Příspěvek od Sonny »

Buď máš odrezovač oplachový a nebo odrezovač bez oplachový. Pokud je to klasický odrezovač oplachový, měl by jsi po aplikaci a asi po 24hod. viz. návod zneutralizovat. Netuším jak nebo čím. Já používám bez oplachový. Ten po účinku a zaschnutí, doporučují 24 hodin. Můžeš přetřít, nastříkat, cokoli. Já tedy jen ten prach co zůstane, otírám hadrem.
Peugeot 205 1.9 GTI
Peugeot 205 Dimma - Prodáno
Peugeot 205 1.8 GRD pracujicí kára - RIP
Peugeot 306 HDI
VW Passat Variant 125Kw Rodinné Vozítko
Peugeot 205 GTI - Vítej doma, po deseti letech
Odpovědět