Ošetření podvozku

Problémy s přední, nebo zadní nápravou, jejich repase, opravy a vylepšení
Odpovědět
Uživatelský avatar
cipis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 11 říj 2015 16:07
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 733708458
Bydliště: Třebíč

Ošetření podvozku

Příspěvek od cipis »

Čau lidi, jak ošetřujete podvozek před korozí? :myslim: Já se chystám spodek obrousit, natřít suříkem ( oranžový prášek smíchaný s lněnou fermeží) - garantujou 7 měsíců ve slané vodě ! :twisted: poté dám vrchní barvu, aby se suřík uzavřel ( nejspíš sprej na disky/ třmeny - poměrně dobře drží a jsou odolné) a nakonec to celé nastříknu izolační hmotou na bázi kaučuku ( body 950) :car: Myslíte že by to takto mohlo vydržet? Chtěl jsem to původně dělat zingou, ale ta je lepší na opískovaný - hrubý povrch ( zingou mám udělanou nápravu) Suřík lze naopak nanášet i na mirně zrezlý povrch, a udajně drží :blbl:
Jak ošetřujete podvozek vy ? :Merci:
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: Ošetření podvozku

Příspěvek od draken »

máš to nějaký složitý. já to obrousim, vyvařim, natřu hammeritem a na to nástřik na spodky. a nikdy mě to nevylezlo znova
kovy_s
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 27 lis 2014 19:38

Re: Ošetření podvozku

Příspěvek od kovy_s »

suřík ? to už dneska jen tak neseženeš :ehm:
Uživatelský avatar
cipis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 11 říj 2015 16:07
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 733708458
Bydliště: Třebíč

Re: Ošetření podvozku

Příspěvek od cipis »

Suřík už mám doma :twisted: je pravda že ve většině obchodech po tobě chcou potvrzení na jedy.. ale na netu je pár stránek, kde se to dá normálně objednat.. :blbl: .. jde mi o to, aby to pár let vydrželo.. ten suřík je na to prý nejlepší, protože s povrchem chemicky reaguje a zamecí dalšímu reznutí.. kdežto ostatní nástřiky jenou povrch uzavřou a pod ním to stále rezne..
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: Ošetření podvozku

Příspěvek od draken »

rez potřebuje dvě věci, vzduch a vlhko, když oboje zamezíš, tak to nemůže reznout
Odpovědět