Ohybani brzdovych trubek podle originalu

Vše pro to, aby auto brzdilo jak by mělo, upgrade brzd a identifikace problému
Odpovědět
Uživatelský avatar
chobot
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 233
Registrován: 11 říj 2008 21:43
Bydliště: Krkonoše | Praha

Ohybani brzdovych trubek podle originalu

Příspěvek od chobot »

Jak resite ohybani ocelovych brzdovych trubek, aby to vypadalo podobne jako original? Mam koupene napetrlovane trubky a premyslim jak to aspon trochu hezky naohybat :fran: Chci si na to koupit nejakou ohybacku (viz. obrazky), ale ta umi jen jeden radius ohybu a original vedeni mi prijde, ze je naohybany podle ruznych prumeru... Chce to vice ruznych ohybacek? Ruzne jsem nasel, ze bud se pouzivaji medene trubky a ohybaji se v ruce nebo ocel a ohybacka, ale nevim jak se vyporadat s ruznymi radiusy tech ohybu. No mozna to moc resim, ale i tak budu rad, kdyz mi poradite jak na to :fran:
Přílohy
ohybacka_brzdovych_trubek_6-10mm,yato_yt-_21840.jpg
ohybacka_brzdovych_trubek_6-10mm,yato_yt-_21840.jpg (13.31 KiB) Zobrazeno 5264 x
8228-5.JPG
8228-5.JPG (63.2 KiB) Zobrazeno 5264 x
Uživatelský avatar
Zdenek
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 1719
Registrován: 13 kvě 2008 20:35
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Zdenek
Bydliště: Čerčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohybani brzdovych trubek podle originalu

Příspěvek od Zdenek »

Moc to řešíš :fran: Ohýbačka je fajn, že tu trubku nezlomíš. Rádiusy jsou všude dost podobné, záleží na tom, do jak velkého úhlu to vyvedeš. Takže kup si nějakou ohýbačku kolem pětikila, která bohatě stačí a ohýbej ;-) Pokud máš trubky měděné, tak v místě ohybu nahřej horkovzduškou. Pokud máš trubky ocelové s nátěrem, né folii, tak místo ohybu přelep papírovou paskou.
205 1,9 GTI 94kW - další gti ve věčných lovištích :roll:
205 1,6 GTI 75kW - sešrotováno
205 1,9 GTI 94kW - uloženka
205 1,9 GTI 88kW - ve výstavbě - 6q převodovka, 94kW motor :ck:
DUCATI Monster 2001
Uživatelský avatar
chobot
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 233
Registrován: 11 říj 2008 21:43
Bydliště: Krkonoše | Praha

Re: Ohybani brzdovych trubek podle originalu

Příspěvek od chobot »

Diky za radu, ohybacka objednana :fran: Trubky jsou ocel, ale nevim jestli nater nebo potazeno plastem, to se musim jeste podivat. :Merci:
Uživatelský avatar
chobot
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 233
Registrován: 11 říj 2008 21:43
Bydliště: Krkonoše | Praha

Re: Ohybani brzdovych trubek podle originalu

Příspěvek od chobot »

Přidávám pár poznatků pro případné další zájemce.

1. Ohýbačka se mi osvědčila tato na fotce. Zkoušel jsem i ty menší kleště z prvního příspěvku, ale rádius je o dost menší a na 205 se to moc nehodí, tahle dělá ohyby velmi podobné originálu. Taky jsem měl problém, že ta modrá škrabala ochranný nátěr, zalepení papírovou páskou moc nepomáhalo.
2. Použil jsem trubky z ocelové slitiny a nakonec to nebylo tak hrozné, snese to i nějakou tu opravu, pokud je potřeba.
3. Jde to děsně pomalu :fran:
ohybacka.jpg
trubka_pp.jpg
Odpovědět