Spojka 205 1.8D

Motor, spojka, převodovka - identifikace, opravy, seřízení, výměna
Odpovědět
Uživatelský avatar
poldík
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 235
Registrován: 05 úno 2008 20:52
Rok narození: 1988
Skutečné jméno: kuba
tel.:: 0
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Spojka 205 1.8D

Příspěvek od poldík »

Má jeden problém, de mě těžko spojka a co sem se ptal více lidí co vlastní téhož peugeota tak taky mají s tímto problém
napadlo zda by tam nešel dát přítlačák z 309 1.6GTi jelikož má stejné přepákování na převodovce jako já,
když přihodíte vaše nápady byl bych rád
Uživatelský avatar
WoMec
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 6592
Registrován: 05 led 2008 14:30
Rok narození: 1987
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 775037752
Bydliště: Vyškov

Re: Spojka 205 1.8D

Příspěvek od WoMec »

poldík píše:Má jeden problém, de mě těžko spojka a co sem se ptal více lidí co vlastní téhož peugeota tak taky mají s tímto problém
napadlo zda by tam nešel dát přítlačák z 309 1.6GTi jelikož má stejné přepákování na převodovce jako já,
když přihodíte vaše nápady byl bych rád
zkus si promazat bovdeny ... ;) nedavno sem takhle "opravoval" spojku kamosce na favalu ... trocha WDcka a vazeliny a už to bylo v cajku ... jinak kdyz jsem sedl do 205 prvně taky se mi zdal prozmenu tuhý plyn (predtim sem jezdil 405kou a tam to bylo uplne o nečem jinym) .. ale uz jsem si zvykl...
Peugeot 205 Forever 1.9D 47kW '94 - Forever DIESEL :)

Jezdím za >>> Obrázek
Uživatelský avatar
poldík
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 235
Registrován: 05 úno 2008 20:52
Rok narození: 1988
Skutečné jméno: kuba
tel.:: 0
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka 205 1.8D

Příspěvek od poldík »

WoMec píše:
poldík píše:Má jeden problém, de mě těžko spojka a co sem se ptal více lidí co vlastní téhož peugeota tak taky mají s tímto problém
napadlo zda by tam nešel dát přítlačák z 309 1.6GTi jelikož má stejné přepákování na převodovce jako já,
když přihodíte vaše nápady byl bych rád
zkus si promazat bovdeny ... ;) nedavno sem takhle "opravoval" spojku kamosce na favalu ... trocha WDcka a vazeliny a už to bylo v cajku ... jinak kdyz jsem sedl do 205 prvně taky se mi zdal prozmenu tuhý plyn (predtim sem jezdil 405kou a tam to bylo uplne o nečem jinym) .. ale uz jsem si zvykl...
To sem udělal jako první že sem to všechno promazal ale nic se nezlepšilo.na 1.9d to de krásně
Uživatelský avatar
aaischa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 27 lis 2007 18:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka 205 1.8D

Příspěvek od aaischa »

jde o to jak tezko, ja si zezacatku taky rikal ze je to tezky, ted sem zvyklej a pohodicka, pak me kamos nechal ridit ve svym a ja spojku vymack takovou rychlosti az na podlahu ze sem se divil, ta mu de strasne lehounce :D namazano je, ale stejne nejak nepomohlo ale ja to neresim, sem zvyklej uz na to mam cit :)
bejvávala 205ka
Uživatelský avatar
poldík
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 235
Registrován: 05 úno 2008 20:52
Rok narození: 1988
Skutečné jméno: kuba
tel.:: 0
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka 205 1.8D

Příspěvek od poldík »

aaischa píše:jde o to jak tezko, ja si zezacatku taky rikal ze je to tezky, ted sem zvyklej a pohodicka, pak me kamos nechal ridit ve svym a ja spojku vymack takovou rychlosti az na podlahu ze sem se divil, ta mu de strasne lehounce :D namazano je, ale stejne nejak nepomohlo ale ja to neresim, sem zvyklej uz na to mam cit :)
no jo ale když často řadíš a dlouho jedeš tak tě to začne srat.Léto nějak dojezdím a pak půjde do šrotu (převodovka)
už pomalu chystám druhý agregát.poslední možnost je že tam dám přítlačák z 1.6GTI i s lamelou
Uživatelský avatar
aaischa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 27 lis 2007 18:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka 205 1.8D

Příspěvek od aaischa »

poldík píše:
aaischa píše:jde o to jak tezko, ja si zezacatku taky rikal ze je to tezky, ted sem zvyklej a pohodicka, pak me kamos nechal ridit ve svym a ja spojku vymack takovou rychlosti az na podlahu ze sem se divil, ta mu de strasne lehounce :D namazano je, ale stejne nejak nepomohlo ale ja to neresim, sem zvyklej uz na to mam cit :)
no jo ale když často řadíš a dlouho jedeš tak tě to začne srat.Léto nějak dojezdím a pak půjde do šrotu (převodovka)
už pomalu chystám druhý agregát.poslední možnost je že tam dám přítlačák z 1.6GTI i s lamelou
tak to musi jit hodne tezko, ani po 300km v kuse mi to problem nedela.
bejvávala 205ka
zarikavackoni
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: 06 bře 2008 13:58

Re: Spojka 205 1.8D

Příspěvek od zarikavackoni »

Ahoj, vim že tu byla řeč o spojce a tak , mám jeden malej problém , před chvílí jsem přijel taky s dieslem 1.8 , teda spise ho pritah protoze spojka byla tuha jako blazen az se mi zlomil prevod z lanka na mechaniku primo na prevodovce.:-( jel jsem 5 kilometru asi pul dne (táhla mně škodovka). Tak jsem se chtěl zeptat až to vyměním jestli se to dá nějak promazat a tak? jaké části promazat atd. a jestli když bych jí chtěl vyměnit , jako spojku jestli stačí vyměnit jen lamelu a ložisko nebo i přítlačnej kotouč? dík moc za rady.Pavel
Uživatelský avatar
Bartik333
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 3836
Registrován: 03 úno 2008 17:20
Skutečné jméno: Lubos
tel.:: 607684334
Bydliště: Telč
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka 205 1.8D

Příspěvek od Bartik333 »

zarikavackoni píše:Ahoj, vim že tu byla řeč o spojce a tak , mám jeden malej problém , před chvílí jsem přijel taky s dieslem 1.8 , teda spise ho pritah protoze spojka byla tuha jako blazen az se mi zlomil prevod z lanka na mechaniku primo na prevodovce.:-( jel jsem 5 kilometru asi pul dne (táhla mně škodovka). Tak jsem se chtěl zeptat až to vyměním jestli se to dá nějak promazat a tak? jaké části promazat atd. a jestli když bych jí chtěl vyměnit , jako spojku jestli stačí vyměnit jen lamelu a ložisko nebo i přítlačnej kotouč? dík moc za rady.Pavel
Zdravim, podle meho, je nejlepsi vymenit vsechno, to je jasne.
Promazat???
Urcite promazat lozisko to bezpochybu a ten mechanismus, jak vodi lozisko.
Jinak se tam asi nic nepromazava.
Jinak nevim co jeste, kdyztak me nekdo opravte.
Preju hodne stesti :up: :blbl:
Peugeot 205 1.9D 47kw r.v. 1991 -zatím nic moc,ale az se do nej dám,bude to voňavka. :205:
Peugeot 205 cabrio
Dacia Sandero 1.4 55kw r.v. 2009
Škoda Felicie 1.3 MPI r.v. 1998 40Kw - Odesla do vecnych lovišť,když se nepohodla se silným dubem.
13.11 2008 - Prvni pokuta za nezaple pasy 500kč.
Dne 1.7 2011 - tuning by srnka (prava predni část v háji)
Uživatelský avatar
zoby
205 its my life
205 its my life
Příspěvky: 784
Registrován: 07 dub 2006 10:06
Rok narození: 1983
Skutečné jméno: Martin
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka 205 1.8D

Příspěvek od zoby »

jestli spojka chodí hodně ztuha, tak je asi se spojkou něco špatně. jsou dvě možnosti řešení - nechat to být a vyměnit spojku až se posere úplně. a nebo to rozdělat a zjistit co tomu je a vyměnit to.
jinak na TD mi jde spojka taky lehce a na D dost ztuha. na D mi dost hučí spojkové ložisko, tak to může trochu být tím. a nebo něčím jiným. třeba ohlá ovládací páka na převodovce.
ale pokud auto řadí bez počítání zubů a spojka neklouže, tak bych to ai moc neřešil.
Peugeot 205 1,9 GTD turbo ex

Peugeot 505 V6 Obrázek
zarikavackoni
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: 06 bře 2008 13:58

Re: Spojka 205 1.8D

Příspěvek od zarikavackoni »

zoby píše:jestli spojka chodí hodně ztuha, tak je asi se spojkou něco špatně. jsou dvě možnosti řešení - nechat to být a vyměnit spojku až se posere úplně. a nebo to rozdělat a zjistit co tomu je a vyměnit to.
jinak na TD mi jde spojka taky lehce a na D dost ztuha. na D mi dost hučí spojkové ložisko, tak to může trochu být tím. a nebo něčím jiným. třeba ohlá ovládací páka na převodovce.
ale pokud auto řadí bez počítání zubů a spojka neklouže, tak bych to ai moc neřešil.
No tak uz se mi to posralo iplne , jak byla strasne tuha tak se mi zlomil prevod z lanka na mechaniku spojky , shanim novej a vezu to rovnou do dilen , nova spojka pritlacak lameal lozisko i prevodovka(nejakje petikvalt z berlinga jsem sehnal),
Odpovědět