občas nestartuje!!!pomoc!!!

Motor, spojka, převodovka - identifikace, opravy, seřízení, výměna
peter

občas nestartuje!!!pomoc!!!

Příspěvek od peter »

Mám 1.9gti, rok 88 a mám potíže se startováním. Cca 1-2 do měsíce nenastartuju. Startér točí, ale motor nenaskočí. Počkám 10 minut, zkusím znovu natočit a motor nastartuje. Vždy jak toto nastane a zavolám autoelektrikáře motor naskočí a tím nemůže zjistit příčinu, proč občas motor nenaskočí. Nemůžete mi prosím někdo poradit v čem to je? Jsem už z toho zoufalý. Budu vděčný za každý názor a radu.Petr
Uživatelský avatar
Hanz
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 3541
Registrován: 06 lis 2006 19:58
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hanz »

spatny svicky, navlhly kabely, prechlastany motor...je spousta veci co to muze byt...nebo se mu proste nechce...jak je tobe kdyz te nekdo rano vzbudi a chce po tobe abys hned zacal makat (:
22. 11. 2006 zemřel ve své 205 MI16 Petr Mareš aka Jay, jeden z největších fandů 205Gti a nejlepší kámoš.
Semir
205club je můj domov
205club je můj domov
Příspěvky: 802
Registrován: 21 bře 2008 22:31
Skutečné jméno: Pavel
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: občas nestartuje!!!pomoc!!!

Příspěvek od Semir »

Mám obdobný problém, občas chytne napoprvé, vypnu motor a zkusím znovu a točí a točí a nic nebo až po chvíli. Také nevím co by mohlo být příčinou. SVíčky jsou nové, možná kabeláž...
PEUGEOT 205 5.dv Open v TP 2.0 jinak 1.9 75kW r.v.89
Všechny ostatní Pugy vyvrakovány..zbylo pár dílů
Rodinný Ford Galaxy 1,9TDI, na výlety Kawasaki VN800 Classic
Uživatelský avatar
Sonny
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 393
Registrován: 03 pro 2007 22:25
Rok narození: 1990
Skutečné jméno: Ondrej
Bydliště: Chlumec n. Cidlinou

Re: občas nestartuje!!!pomoc!!!

Příspěvek od Sonny »

peter píše:Mám 1.9gti, rok 88 a mám potíže se startováním. Cca 1-2 do měsíce nenastartuju. Startér točí, ale motor nenaskočí. Počkám 10 minut, zkusím znovu natočit a motor nastartuje. Vždy jak toto nastane a zavolám autoelektrikáře motor naskočí a tím nemůže zjistit příčinu, proč občas motor nenaskočí. Nemůžete mi prosím někdo poradit v čem to je? Jsem už z toho zoufalý. Budu vděčný za každý názor a radu.Petr
Já bych zkusil jestli pujde vyblikat řídíci jednotka a mrknul na chybi.Když žádná nebude tak počkal až to udělá a mrknul na to zas.Bude to v ŘJ, u mého prvního GTI jsem musel odpojovat baterku abych vymazal chybi a pak to chytalo jako švícary na nějakou dobu.Naštěstí jsem ho pak prodal, tak že už bez starostí :blbl: :fran: a ještě bych zkusil konektory od Lambdy a váhy vzduchu.Prostříkni je něčím na kontakty a ještě bych se zkusil podívat a rozdělovač ale to si myslím by nemuselo dělat.Ale za pokus nic nedáš.
Peugeot 205 1.9 GTI
Peugeot 205 Dimma - Prodáno
Peugeot 205 1.8 GRD pracujicí kára - RIP
Peugeot 306 HDI
VW Passat Variant 125Kw Rodinné Vozítko
Peugeot 205 GTI - Vítej doma, po deseti letech
Bomar

Re: občas nestartuje!!!pomoc!!!

Příspěvek od Bomar »

Chlapci mám problém se startováním někdy motor chytne hned na poprvé bez plynu a někdy točim, točim a nic a rozvítí se kontrolka u palivoměru. Na rotlačení to jde na pár metrech. Všechny kontakty a spoje co jsem našel jsem prostříkal kontoxem a zdají se být celkem v pořádku. Motor 1.1 mono jet tronic rv.91 ,baterie nová a točí perfektně,nové svíčky,nová spínací skříňka,nový startér už nevím na co se podívat co stím prosím poraďte.
Uživatelský avatar
Tkelisovka
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: 08 bře 2008 19:03
Rok narození: 1979
Skutečné jméno: Tomas
Bydliště: Mukařov, Nové Strašecí

Re: občas nestartuje!!!pomoc!!!

Příspěvek od Tkelisovka »

ta kontrolka je lambda sonda, ja mam ten samej problem akorat že mi to jak takž jezdí ale ta kontrolka mi svítí furt ;-)
205 1,1 5dv. na ND
205 1,1 3dv.
Bomar

Re: občas nestartuje!!!pomoc!!!

Příspěvek od Bomar »

tak jsem šoupnul známénu do servisu a tam zjistil, že mám v prd.li nějaký modul zapalování ,prej když ho vymění tak to bude ok ,takže až budu startovat dám vědět jestli to bylo tím.
dzyko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 131
Registrován: 27 úno 2008 17:54
tel.:: 948205484
Bydliště: SR Senec

Re: občas nestartuje!!!pomoc!!!

Příspěvek od dzyko »

skuste cievku
Bomar

Re: občas nestartuje!!!pomoc!!!

Příspěvek od Bomar »

Tak pánové nový zesilovač zapalování a autí startuje jako ďas oprava za cca 1500,-Kč tak pokud to někomu pomůže zkuste to vyměnit :up:
Uživatelský avatar
p!nk p!ggy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 115
Registrován: 03 črc 2007 21:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: občas nestartuje!!!pomoc!!!

Příspěvek od p!nk p!ggy »

ahoj lidi..mam TEN SAMY problem..prosim vas nevite kde bych mohl sehnat to zapalovani nebo co??a jak to vymenit??diky moc
Peugeot 205, 1,8D, modrej smoula - prodano
Opel Astra F
Uživatelský avatar
hugo boss
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 2702
Registrován: 19 zář 2006 22:35
Rok narození: 1985
Skutečné jméno: Tom
Bydliště: Kocbeře
Kontaktovat uživatele:

Re: občas nestartuje!!!pomoc!!!

Příspěvek od hugo boss »

p!nk p!ggy píše:ahoj lidi..mam TEN SAMY problem..prosim vas nevite kde bych mohl sehnat to zapalovani nebo co??a jak to vymenit??diky moc
ty asi ne když máš smradocha :fran: :blbl:
www.peugeotdilykocbere.cz
Peugeot 205GTi furgonette Dimma ; Peugeot 205 GTi 2.0Turbo ; Peugeot 205 CTi ; Peugeot 106 1.3 rallye S1 ; Peugeot 405 Mi16 S2 ; Peugeot 205 1.6CTi ; Peugeot 205 1.9 Rallye ; Peugeot 205 1.9D XAD
Uživatelský avatar
WoMec
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 6592
Registrován: 05 led 2008 14:30
Rok narození: 1987
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 775037752
Bydliště: Vyškov

Re: občas nestartuje!!!pomoc!!!

Příspěvek od WoMec »

p!nk p!ggy píše:ahoj lidi..mam TEN SAMY problem..prosim vas nevite kde bych mohl sehnat to zapalovani nebo co??a jak to vymenit??diky moc
zkontroluj žhavici svíčky !!!!
Peugeot 205 Forever 1.9D 47kW '94 - Forever DIESEL :)

Jezdím za >>> Obrázek
Uživatelský avatar
p!nk p!ggy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 115
Registrován: 03 črc 2007 21:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: občas nestartuje!!!pomoc!!!

Příspěvek od p!nk p!ggy »

WoMec píše:zkontroluj žhavici svíčky !!!!
zhavici svicky jsou rok stary..meli by byt v poradku..zkusim je zkontrolovat jen poradte presne jak:(..
jinak dneska jeden znamy u toho stal a rikal ze to spis vypada ze se nafta nedostane do nadrze..zkousel odendavat ten jeden kabel a rikal ze by mel byt od nafty a to nebyl..jakoby co vede k cerpadlu..tak ja nevim:(:'(:(..
Peugeot 205, 1,8D, modrej smoula - prodano
Opel Astra F
Uživatelský avatar
WoMec
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 6592
Registrován: 05 led 2008 14:30
Rok narození: 1987
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 775037752
Bydliště: Vyškov

Re: občas nestartuje!!!pomoc!!!

Příspěvek od WoMec »

svíčky vytáhni a změř odpor ... nevim presne kolik tam ma byt .. ale tusim ze to bylo řádove nejaky desitky az stovky ohmu ... pokud nameříš na vsechn stejny odpor tak jsou nejspíš OK ... no a co se týče čerpadla .. to je poháněný rozvoďákem a žádny drátky do nej nevedou .. zkus se podivat jestli nemáš ucpaný palivový filtr ;)
Peugeot 205 Forever 1.9D 47kW '94 - Forever DIESEL :)

Jezdím za >>> Obrázek
Uživatelský avatar
p!nk p!ggy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 115
Registrován: 03 črc 2007 21:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: občas nestartuje!!!pomoc!!!

Příspěvek od p!nk p!ggy »

WoMec píše:svíčky vytáhni a změř odpor ... nevim presne kolik tam ma byt .. ale tusim ze to bylo řádove nejaky desitky az stovky ohmu ... pokud nameříš na vsechn stejny odpor tak jsou nejspíš OK ... no a co se týče čerpadla .. to je poháněný rozvoďákem a žádny drátky do nej nevedou .. zkus se podivat jestli nemáš ucpaný palivový filtr ;)
palivovy filtr jsem dneska cistil (doufam ze spravne),ale vybila se mi pak baterka tak nevim jak na tom je..ale vypadalo to ze to stejnak nefacha..ne draty ale proste takova ta trubice co vede k cerpadlu z predni strany..tu kdyz vyndas a nastartujes tak tamtudy prochazi nafta do cerpadla..a drat myslim vede az k elektromagnetickemu spinaci nebo jak se to jmenuje..kdyz nastartujes tak se ti otevre a propusti ti palivo ktere se pak u svicek vzniti..a ty svicky mam jen normalne vysroubovat??je jen pruser ze nemam multimetr..

PS: kdyby to byli svicky co by to delalo??me to prijde zvlastni aby to byli svicky pac ono to jakoby chrci ze to startuje ale nenaskoci to..
Peugeot 205, 1,8D, modrej smoula - prodano
Opel Astra F
Odpovědět