Rozpěra mezi tlumiče

Pokud máte rady a nápady na úpravu vaší 205ky, tak je napište sem
Odpovědět
Uživatelský avatar
weslo
205 its my life
205 its my life
Příspěvky: 529
Registrován: 07 říj 2007 14:59
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Peter
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpěra mezi tlumiče

Příspěvek od weslo »

Gordy píše:
weslo píše:nechce sa mi verit, bol som zaniest blok+hlavu z 8v v zbere a bolo to okolo 35kg dokopy. nezda sa mi zeby 16v bol raz tak mohutny. ak sa nemylim, blok je takmer rovnaky ci u 8v tak aj 16v. :myslim:
JO,ale hliníku,ne oceli! :roul:
a? vsak jasne ze hlinniku a nie oceli. co tym chcel basnik povedat?
Peugeot 205 1.9 GTi 88kW
Peugeot 406 coupe 2.2HDi
ex - Peugeot 205 "STDT"
ex - Peugeot 106 S16
ex - Peugeot 205 GRD
ex - MB Vito
Uživatelský avatar
franus
205club je můj domov
205club je můj domov
Příspěvky: 1143
Registrován: 11 říj 2006 08:24
Bydliště: Kromeriz, Zlin

Re: Rozpěra mezi tlumiče

Příspěvek od franus »

Gordy píše:
weslo píše:nechce sa mi verit, bol som zaniest blok+hlavu z 8v v zbere a bolo to okolo 35kg dokopy. nezda sa mi zeby 16v bol raz tak mohutny. ak sa nemylim, blok je takmer rovnaky ci u 8v tak aj 16v. :myslim:
JO,ale hliníku,ne oceli! :roul:
Jenze zatim se nikdo nevyjadril k tomu, jaky blok ma shotgun.
Obrázek
mi16boss
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: 23 led 2008 15:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpěra mezi tlumiče

Příspěvek od mi16boss »

Shotgun ma hlinikovy blok..... litinove bloky byly na mi16 2.0 co se davaly do 405ek od roku tusim 92 nahoru...
...jsou chvíle, kdy už to neřídíš...

...strmé řízení není potřeba, do zatáčky potřebuješ odvahu, ručku a krouťák ...
Uživatelský avatar
Gordy
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 2641
Registrován: 10 dub 2007 19:43
Skutečné jméno: Jirka
Bydliště: Hradec Králové

Re: Rozpěra mezi tlumiče

Příspěvek od Gordy »

weslo píše:
Gordy píše:
weslo píše:nechce sa mi verit, bol som zaniest blok+hlavu z 8v v zbere a bolo to okolo 35kg dokopy. nezda sa mi zeby 16v bol raz tak mohutny. ak sa nemylim, blok je takmer rovnaky ci u 8v tak aj 16v. :myslim:
JO,ale hliníku,ne oceli! :roul:
a? vsak jasne ze hlinniku a nie oceli. co tym chcel basnik povedat?
6e hliník Ti na motoru neudělá skoro žádnou váhu.
mna Mi máš o vačku víc,dvojnásobek ventilů,jinou kliku,písty,ojnice,setrvačník a další věci co dělaj mnohem víc kilo.
205 GTi (Mi 16) Gekon
205 Roland Garros
205 Winner
Uživatelský avatar
TomGTI
205club je můj domov
205club je můj domov
Příspěvky: 1043
Registrován: 17 led 2006 15:58
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpěra mezi tlumiče

Příspěvek od TomGTI »

Tak k rozpěře předních "zvonů" raději nic psát nebudu.Vím kolik váží Mi-16 ale nevím kolik váží 8V,podle subjektivního dojmu ze zvedání obou motorů,je fakt že 16V bude o něco těžší,jen tak obrovská hlava něco váží.
Klika je sice těžší na 16V o 2Kg než u 8V,písty+ojnice jsou zase o mnoho lehčí na 16V než u 8V ale to je nic v celkovém srovnání.
BoB
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: 12 říj 2008 18:42
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpěra mezi tlumiče

Příspěvek od BoB »

Koukám, že se to tady trochu rozjelo :-D Jen mě mrzí, že vás neznám osobně kluci, ale doufám, že se to na nejbližším srazu změní.

Podle mě Franus mele nesmysli, ale jinak nic proti tobě ;-) Jako říct o GTi a MI16, že je to skoro stejný mi přijde jako dobrej vtip. Joo tak když s ním budeš jezdit každý den do práce 5km zhruba 70Km/h tak ti to asi přijde stejný no :-D

Ještě musím reagovat na těch 0,3-0,5s na 400m - to mi přijde jako trošku nesmysl. Saxo 1,6 a Peugeot 205MI16 - pokud zajedou stejný čas, tak tam bude problém v řidiči :-D
Uživatelský avatar
TomGTI
205club je můj domov
205club je můj domov
Příspěvky: 1043
Registrován: 17 led 2006 15:58
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpěra mezi tlumiče

Příspěvek od TomGTI »

BoB píše:Koukám, že se to tady trochu rozjelo :-D Jen mě mrzí, že vás neznám osobně kluci, ale doufám, že se to na nejbližším srazu změní.

Podle mě Franus mele nesmysli, ale jinak nic proti tobě ;-) Jako říct o GTi a MI16, že je to skoro stejný mi přijde jako dobrej vtip. Joo tak když s ním budeš jezdit každý den do práce 5km zhruba 70Km/h tak ti to asi přijde stejný no :-D

Ještě musím reagovat na těch 0,3-0,5s na 400m - to mi přijde jako trošku nesmysl. Saxo 1,6 a Peugeot 205MI16 - pokud zajedou stejný čas, tak tam bude problém v řidiči :-D
Tak vidím že tady přibívá čím dál více odborníků,kteří by nám myslím měli představit první své auto než se pustí do odvážných hodnocení zdejších členů.Jak psal Franus auto se bude "kroutit" stejně ať už tam bude 16V nebo 8V při jízdě jak uvedl.

A na téma sprintu na 400m,Franus by měl napsat konkrétní auto,Saxo které myslel a jaký čas zajelo.Jinak pokud si myslíte že motor Mi-16 který je vyhoněný a má najeto 250Tis se může rovnat Saxu která má udávaný výkon-pozor neplést si z reálným výkonem cca130Koní tak jste vedle jak ta jedle,Saxo vás spráší jak malé fakany.
Uživatelský avatar
TomGTI
205club je můj domov
205club je můj domov
Příspěvky: 1043
Registrován: 17 led 2006 15:58
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpěra mezi tlumiče

Příspěvek od TomGTI »

Na druhou stranu kdo jel někdy sprinty tak ví že každá desetinka je na 400metrů velká ztráta.
BoB
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: 12 říj 2008 18:42
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpěra mezi tlumiče

Příspěvek od BoB »

Jasný no, souhlasím, že záleží na konkrétním autě, kolik má najeto a jak funguje. Srovnat jen dva tipy auta nejde. A za odborníka se rozhodně nepovažuju. Sprinty už dávno nejezdím - jen mě pobavilo to srovnání, že je to skoro stejné. Chtěl jsem měnit svojí 1,9GTi za MI16 když jsem sprintoval, ale proč bych to dělal, když je to vlastně stejné :D

Navíc už na začátku někdo psal, že ty rozpěrné tyče jde koupit někde, ale nenašel jsem žádnej krámek kde by je prodávali. Tak jestli o nějakém víte někdo, tak dejte vědět - díky moc.

A aby to nebylo nějak špatně pochopeno - proti Franusovi nic nemám a nijak nesoudím členy, protože jsem psal, že vás zatím nikoho neznám. Jen jsem napsal svůj názor, od toho to tady je ne? Tak snad všechno na cajk ;-)
Uživatelský avatar
Hanz
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 3541
Registrován: 06 lis 2006 19:58
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpěra mezi tlumiče

Příspěvek od Hanz »

no nechci se vam do toho nak vmesovat, ale rozperna tyc jde koupit skoro ve vsech tuningovych eshopech. jestli jsem to teda spravne pochopil a myslite rozpernou tyc mezi zvony/tlumice
22. 11. 2006 zemřel ve své 205 MI16 Petr Mareš aka Jay, jeden z největších fandů 205Gti a nejlepší kámoš.
Uživatelský avatar
weslo
205 its my life
205 its my life
Příspěvky: 529
Registrován: 07 říj 2007 14:59
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Peter
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpěra mezi tlumiče

Příspěvek od weslo »

myslim, ze zahada vahy motora mi-16 je rozlusknuta :up:
Peugeot 205 1.9 GTi 88kW
Peugeot 406 coupe 2.2HDi
ex - Peugeot 205 "STDT"
ex - Peugeot 106 S16
ex - Peugeot 205 GRD
ex - MB Vito
Jirka
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 107
Registrován: 11 úno 2007 18:09
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Rozpěra mezi tlumiče

Příspěvek od Jirka »

Marcell píše:ja sem neridil ani jednu 205 s rozperou, takze nemuzu soudit, rozhodne s mi16 je znat vetsi "krouceni" kastle, hlavne od tech 4000ot ot jak tu bylo zminovano...
:vul: Tak co Jirko, kdy mi udelas rozperu? :smich: :vul:
Možná tak,až budu v důchodu.To snad budu mít čas.
Peugeot 205 MI 16
Yamaha TRX 850
Honda CBR 1000RR Fireblade
Ducati Streetfighter
Uživatelský avatar
TomGTI
205club je můj domov
205club je můj domov
Příspěvky: 1043
Registrován: 17 led 2006 15:58
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpěra mezi tlumiče

Příspěvek od TomGTI »

BoB píše:Jasný no, souhlasím, že záleží na konkrétním autě, kolik má najeto a jak funguje. Srovnat jen dva tipy auta nejde. A za odborníka se rozhodně nepovažuju. Sprinty už dávno nejezdím - jen mě pobavilo to srovnání, že je to skoro stejné. Chtěl jsem měnit svojí 1,9GTi za MI16 když jsem sprintoval, ale proč bych to dělal, když je to vlastně stejné :D

Navíc už na začátku někdo psal, že ty rozpěrné tyče jde koupit někde, ale nenašel jsem žádnej krámek kde by je prodávali. Tak jestli o nějakém víte někdo, tak dejte vědět - díky moc.

A aby to nebylo nějak špatně pochopeno - proti Franusovi nic nemám a nijak nesoudím členy, protože jsem psal, že vás zatím nikoho neznám. Jen jsem napsal svůj názor, od toho to tady je ne? Tak snad všechno na cajk ;-)
Nahoď čas jaký jsi zajel když jsi sprintoval a taky ukaž aute ne?Jsem zvědavý a určitě nebudu sám.
Uživatelský avatar
Gordy
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 2641
Registrován: 10 dub 2007 19:43
Skutečné jméno: Jirka
Bydliště: Hradec Králové

Re: Rozpěra mezi tlumiče

Příspěvek od Gordy »

P1100118.JPG
205griffe6.jpg
205griffe6.jpg (75.12 KiB) Zobrazeno 6412 x
andybtsn4.jpg
andybtsn4.jpg (36.44 KiB) Zobrazeno 6411 x
205 GTi (Mi 16) Gekon
205 Roland Garros
205 Winner
BoB
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: 12 říj 2008 18:42
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpěra mezi tlumiče

Příspěvek od BoB »

TomGTI píše:
BoB píše:Jasný no, souhlasím, že záleží na konkrétním autě, kolik má najeto a jak funguje. Srovnat jen dva tipy auta nejde. A za odborníka se rozhodně nepovažuju. Sprinty už dávno nejezdím - jen mě pobavilo to srovnání, že je to skoro stejné. Chtěl jsem měnit svojí 1,9GTi za MI16 když jsem sprintoval, ale proč bych to dělal, když je to vlastně stejné :D

Navíc už na začátku někdo psal, že ty rozpěrné tyče jde koupit někde, ale nenašel jsem žádnej krámek kde by je prodávali. Tak jestli o nějakém víte někdo, tak dejte vědět - díky moc.

A aby to nebylo nějak špatně pochopeno - proti Franusovi nic nemám a nijak nesoudím členy, protože jsem psal, že vás zatím nikoho neznám. Jen jsem napsal svůj názor, od toho to tady je ne? Tak snad všechno na cajk ;-)
Nahoď čas jaký jsi zajel když jsi sprintoval a taky ukaž aute ne?Jsem zvědavý a určitě nebudu sám.

Mám normální 205 1,9GTi - černá barva. Určitě víš, jak to auto vypadá :-D - no dobře udělám si v pátek čas a hodím sem nějaký fotky ;-)
Odpovědět