Audio v 205ce....

Takový pokec na „úrovni" týkající se 205tek
Rix
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 22 říj 2008 07:24

Audio v 205ce....

Příspěvek od Rix »

Mám dotaz skládám si audio v mé 205ce mám zesik rádio i repro vše mám a mám to vše v takový prozatímní bedně což budu předělávat ale co mě trápí jsou basreflexy, koupil sem tkaový shity a mrtě to řeže zvuk potřeboval bych pořádný z obou stran zakulacený nevíte někdo o nějaký internetový prodejně nebo nemáte někdo doma?..mám výkon zesilovače 2x 700W a repro mám 350W rms a 700W max woofery mám 2 stejný tkaže na zesik je to akoráád...no a le ty reflexy mě štvopu nevíte někdo o něčem ??...
pampalini
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 26 črc 2008 16:39

Re: Audio v 205ce....

Příspěvek od pampalini »

to ich tam das len tak z brucha, alebo mas vsetko uz vyratane a naladene?
allroad c7
Rix
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 22 říj 2008 07:24

Re: Audio v 205ce....

Příspěvek od Rix »

no bednu sice mám ale jen provizorní ted teprve budu dělat stálou no a já potřebuju relexy který by tka odpovídaly na 2x 30sm průměr wooferu ....
Uživatelský avatar
WoMec
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 6592
Registrován: 05 led 2008 14:30
Rok narození: 1987
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 775037752
Bydliště: Vyškov

Re: Audio v 205ce....

Příspěvek od WoMec »

Rix píše:no bednu sice mám ale jen provizorní ted teprve budu dělat stálou no a já potřebuju relexy který by tka odpovídaly na 2x 30sm průměr wooferu ....
tady máš docela výběr:

http://tipa.eu/cz/kategorie/elektronika ... -reprorohy,../
Peugeot 205 Forever 1.9D 47kW '94 - Forever DIESEL :)

Jezdím za >>> Obrázek
driver
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 89
Registrován: 10 srp 2008 22:21
Bydliště: Kutna Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio v 205ce....

Příspěvek od driver »

Rix píše:Mám dotaz skládám si audio v mé 205ce mám zesik rádio i repro vše mám a mám to vše v takový prozatímní bedně což budu předělávat ale co mě trápí jsou basreflexy, koupil sem tkaový shity a mrtě to řeže zvuk potřeboval bych pořádný z obou stran zakulacený nevíte někdo o nějaký internetový prodejně nebo nemáte někdo doma?..mám výkon zesilovače 2x 700W a repro mám 350W rms a 700W max woofery mám 2 stejný tkaže na zesik je to akoráád...no a le ty reflexy mě štvopu nevíte někdo o něčem ??...

čoveče za kolik si koupil ten zesik???jen mě docela udivuje ten výkon 2x700 to stál aspon 40tis ne???co já vim tak normální zesik třeba za 20tisíc má RMS výkon 4x150 což je 2x300 když to přemostuješ.takže bud to máš nějakou neznačku kam si píšou do specifikace co chtěji a ještě navíc ty udáváš výkon MAX a nebo to nechápu.
a pleteš tady dohromady výkony max a výkony RMS.výkon max vpodstatě nikdy neužiješ (to je výkon téměř při zkratu).
jinak co se týče ostatního naházej sem odkazy toho co tam máš???podle mě je zesik hodně slabej a nemůže to utáhnout.
jedine P 205 1.9GTI
Rix
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 22 říj 2008 07:24

Re: Audio v 205ce....

Příspěvek od Rix »

chlape ty ses snad zbláznil ne?...ten zesik má 700w maximumx2 takže 350rms x2 ....po přemostění ...a kupoval sem ho za dvojku ..... no ale musim říct že když to vopravdu vokulim tak mi poblikávaj světla u auta:-D:...to je na kapacitátor ...na zesik si fakt nestěžuju :)... inak je to značka grunh červen ej zesik dcl velikej :-D
Uživatelský avatar
WoMec
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 6592
Registrován: 05 led 2008 14:30
Rok narození: 1987
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 775037752
Bydliště: Vyškov

Re: Audio v 205ce....

Příspěvek od WoMec »

kluci, nahodte nejaký fotky a trochu popis vašich projektu ... taky dělám přes audio (obecně) a už me parkrat napadlo postavit neco s čím by se dalo jit na soutěže (dBdrag, EMMA) :)
Peugeot 205 Forever 1.9D 47kW '94 - Forever DIESEL :)

Jezdím za >>> Obrázek
driver
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 89
Registrován: 10 srp 2008 22:21
Bydliště: Kutna Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio v 205ce....

Příspěvek od driver »

WoMec píše:kluci, nahodte nejaký fotky a trochu popis vašich projektu ... taky dělám přes audio (obecně) a už me parkrat napadlo postavit neco s čím by se dalo jit na soutěže (dBdrag, EMMA) :)
tak ja nemám nic na soutěžení ale jen tak pro poslech.vzadu bednu s 2ma 30kovejma repráčkama od US blasteru,naplatě 2 ovály o výkonu 250wRMS velikosti 7x10 s citlivostí 93db,vepředu 2 10" repráčky od neméně známé značky Hertz.ty maj výkon 2x40w RMS citlivost je na krásnejch 94db.
jeden selilovač slouží pro bass a druhej ktrej je někde na cestě kemně bude pro ty ovály.a odkut že se bere ten zvuk?z krásného rádia Clatronic AR 737

zvuk je krásně čistej o to se staraj velice kvalitní repro vepředu s odrušovačema a zrcátka skákaj taky takže mě to stačí.....možná bych si troufnul říct že na pežotka je to až moc....chvilkama se bojim aby se nerozpadnul :twisted:
jedine P 205 1.9GTI
Uživatelský avatar
whiler
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 12 srp 2008 08:01
Rok narození: 1990
Skutečné jméno: Adam Pavelka
tel.:: 0
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio v 205ce....

Příspěvek od whiler »

tak ybch do toho skočil:-) citlivost necitlivost,jinak výkon 700W rms a tak se na zesikách nebere,zesiky se počítaj na maximální propustitelnej výkon pokud vim,tím pádem jestliže máš např 350 efektnivních W repro a vohulíš zesik tak ti ten reprák prdne no pokud počítám horní výkonovou propust 700W.
o těch proudech...:) je tam určitá proudová pojistka a halvně velký těleso chladící(konstrukce zesilovače) .Čuchací odpor teoreticky zaznamenává velikost procházejícího proudu a za ním je teplotní senzor. nerozebíral jsem ale principielně si myslím že je to tak.Zesilovače jak proudové tak napětové použvívají povětšinou tranzistory ve spínacím stavu(často IGBT,MOSFET,JFET v můstkovém zapojení).nevybavuju si ted přesně parametry(h,g apod.) ale obecně by měli mít tranzistory určitou saturační přímku pak by se při určitém napětí měli zažít sitit,vytvoří se koleno až by tak moc nerostli.no jak bych to vysvětlil...dB=zesilovací činitel(zesilkovače)- o kolik nám zesilovač zesiluje vstup vůči výstupu.no kdyby ste to náhodou přepálily,což by se stát nemělo.měla by prdout jenom pojistka.
nevim jestl jsem to vyložil všechno srozumitelně a správně(už si to tak něják moc nevybavuju) ale jenom sem to chtěl trochu objasnit zdejšímu battlu :Merci:
205 XS 1.4 55kW, Remus to je Rámus,
pampalini
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 26 črc 2008 16:39

Re: Audio v 205ce....

Příspěvek od pampalini »

whiler: necem vyvolavat dalsi zbytocny konflikt a nic ve zlem, ale podruhe nez napises takyto prispevok tak si poriadne nastuduj a porozmyslaj o cem pises, lebo vidim ze vis o tem prd, jak teoreticky tak aj prakticky...vim zes to nemyslel zle ale :down:
allroad c7
Uživatelský avatar
WoMec
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 6592
Registrován: 05 led 2008 14:30
Rok narození: 1987
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 775037752
Bydliště: Vyškov

Re: Audio v 205ce....

Příspěvek od WoMec »

pampalini píše:whiler: necem vyvolavat dalsi zbytocny konflikt a nic ve zlem, ale podruhe nez napises takyto prispevok tak si poriadne nastuduj a porozmyslaj o cem pises, lebo vidim ze vis o tem prd, jak teoreticky tak aj prakticky...vim zes to nemyslel zle ale :down:
a co se ti na tom nezdá? ... pokud tam vidíš nejaké nesrovnalosti tak je rovonou uveď na pravou míru... ;)
Peugeot 205 Forever 1.9D 47kW '94 - Forever DIESEL :)

Jezdím za >>> Obrázek
pampalini
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 26 črc 2008 16:39

Re: Audio v 205ce....

Příspěvek od pampalini »

WoMec: vyznas sa aspon trochu v elektronike a akustike? nemyslym samozrejme len z precitanych Hovadin na tuning a autohifi weboch a podobnych srackach? :)) toto je tema jak hadat sa u piva o bohu..stejne maju autohifici svoje fyzikalne zakony - s tym mi nic nenarobime :D

snad aspon niekto vi o cem pisem ;)
allroad c7
Uživatelský avatar
WoMec
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 6592
Registrován: 05 led 2008 14:30
Rok narození: 1987
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 775037752
Bydliště: Vyškov

Re: Audio v 205ce....

Příspěvek od WoMec »

pampalini píše:WoMec: vyznas sa aspon trochu v elektronike a akustike? nemyslym samozrejme len z precitanych Hovadin na tuning a autohifi weboch a podobnych srackach? :)) toto je tema jak hadat sa u piva o bohu..stejne maju autohifici svoje fyzikalne zakony - s tym mi nic nenarobime :D

snad aspon niekto vi o cem pisem ;)
jistě že v tomhle vyznám ... už 7 let studuju v oboru elektro a o akustiku se zajímám asi 5 let. Mužu říct že o tom neco vím ... i kdyz ne všechno, pořád je se co učit. ... ale na to jsem se neptal... zajimá me co se ti konkrétěně nelibi na tom co whiler napsal. ;)
Peugeot 205 Forever 1.9D 47kW '94 - Forever DIESEL :)

Jezdím za >>> Obrázek
pampalini
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 26 črc 2008 16:39

Re: Audio v 205ce....

Příspěvek od pampalini »

vsetko :lol: uz hned prvych par slov "citlivost necitlivost" je totalna kravina, protoze je to jeden z najdolezitejsich parametrov reproduktoru.. Watty su "marketingovy a reklamny trik" :cv:
allroad c7
Uživatelský avatar
WoMec
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 6592
Registrován: 05 led 2008 14:30
Rok narození: 1987
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 775037752
Bydliště: Vyškov

Re: Audio v 205ce....

Příspěvek od WoMec »

pampalini píše:vsetko :lol: uz hned prvych par slov "citlivost necitlivost" je totalna kravina, protoze je to jeden z najdolezitejsich parametrov reproduktoru.. Watty su "marketingovy a reklamny trik" :cv:
S tim souhlasím, citlivost je hodně duležitá.
Jinak kdo by nevěděl tak citlivost určuje vyzářený akustický výkon (hladinu akustického tlaku) při daném příkonu - obvykle při příkonu 1 Wattu měřené ve vzdálenosti 1 metru kolmo na středové ose reproduktoru. Pro představu mějme 2 reproduktory o stejném výkonu ale s různymi ciltivostmi .. např. 93dB a 96dB ... abychom u těchto reproduktorů naměřily stejný akustický výkon (hladinu akustického tlaku), musíme reproduktor s citlivostí 93dB budit 2x vetším příkonem než reproduktor s citlivostí 96dB. Nebo obráceně pokud je budeme budit stejným příkonem, tak u reproduktoru s citlivostí 96dB naměříme 2x vetší akustický výkon než u reproduktoru s citlivostí 93dB.

Jinak velkou roli hraje samozřejmě ozvučnice, párování reproduktorů a další jiné prvky používané při konstrukci audio systému.
Peugeot 205 Forever 1.9D 47kW '94 - Forever DIESEL :)

Jezdím za >>> Obrázek
Odpovědět