zadna naprava "A":)

Problémy s přední, nebo zadní nápravou, jejich repase, opravy a vylepšení
Odpovědět
Uživatelský avatar
Majoxxx
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 59
Registrován: 14 led 2008 01:32

zadna naprava "A":)

Příspěvek od Majoxxx »

Cafte chalani,nemate niekto nafotene ako vyzera rozobrata zadna naprava, resp ten klb čo drzi to zadne rameno? Mam totiž vzadu už pekne A-čko z kolies a zacalo mi koleso driet o kasnu. Alebo ako sa to rozobera a ci sa to da nejako doma opravit.
Dikes...
Masina 1.1 mono jetronic
Uživatelský avatar
Hanz
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 3541
Registrován: 06 lis 2006 19:58
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: zadna naprava "A":)

Příspěvek od Hanz »

mno da, ale nvm jestli bych se do toho poustel sam. nejlepsi by byla asi repase v cz to je neco okolo 3500
22. 11. 2006 zemřel ve své 205 MI16 Petr Mareš aka Jay, jeden z největších fandů 205Gti a nejlepší kámoš.
Uživatelský avatar
Majoxxx
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 59
Registrován: 14 led 2008 01:32

Re: zadna naprava "A":)

Příspěvek od Majoxxx »

Mne to neda, ja sa v tom rad rypem, a pokial by tomu nejkay sustruh pomohol tak sa s tym pohram. 3500 je 3500. Len v knizke "jak na to" tam o tom moc nieje a aj manual som kukal, asi to niekto nema vyfotene? alebo v com je tam problem? nejaka vlozka zodrana... :myslim: alebo co? neviem si to tam predstavit. Asi to rozoberiem len rad by som sa aspon na letny zraz dostavil :m:
Masina 1.1 mono jetronic
Uživatelský avatar
Majoxxx
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 59
Registrován: 14 led 2008 01:32

Re: zadna naprava "A":)

Příspěvek od Majoxxx »

tak som nasiel nejake obr, hmm tak to bude zaujimave, mozno ak bude ten hriadel ok a budu len tie ihlove zoziska na prd. sa snad daco poriesi ale uz nemam tolko elanu do toho :m:
Přílohy
napr04.jpg
napr04.jpg (10.96 KiB) Zobrazeno 21012 x
napr05.jpg
napr05.jpg (33.79 KiB) Zobrazeno 21039 x
napr06.jpg
napr06.jpg (43.38 KiB) Zobrazeno 21012 x
Masina 1.1 mono jetronic
Uživatelský avatar
zoby
205 its my life
205 its my life
Příspěvky: 784
Registrován: 07 dub 2006 10:06
Rok narození: 1983
Skutečné jméno: Martin
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: zadna naprava "A":)

Příspěvek od zoby »

no pokud by byly v háji jen ty ložiska, tak můžeš být vysmátý. ale počítej s tím, že to bude vypadat přesně jak na tom obrázku
Peugeot 205 1,9 GTD turbo ex

Peugeot 505 V6 Obrázek
Uživatelský avatar
Majoxxx
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 59
Registrován: 14 led 2008 01:32

Re: zadna naprava "A":)

Příspěvek od Majoxxx »

zoby píše:no pokud by byly v háji jen ty ložiska, tak můžeš být vysmátý. ale počítej s tím, že to bude vypadat přesně jak na tom obrázku
ako si to vedel? :bas:
:) no je to uplne v keli, ale 6000 za repas nedam,lebo tie loziska sa nedaju nazvat loziskami,
neviete ci by pasovala naprava s nejakeho ineho modelu a bola by pevnejsia?
Přílohy
DSC00090.JPG
DSC00090.JPG (58.6 KiB) Zobrazeno 20838 x
Masina 1.1 mono jetronic
Uživatelský avatar
Hanz
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 3541
Registrován: 06 lis 2006 19:58
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: zadna naprava "A":)

Příspěvek od Hanz »

z 309 ale ta je delsi
22. 11. 2006 zemřel ve své 205 MI16 Petr Mareš aka Jay, jeden z největších fandů 205Gti a nejlepší kámoš.
Uživatelský avatar
Majoxxx
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 59
Registrován: 14 led 2008 01:32

Re: zadna naprava "A":)

Příspěvek od Majoxxx »

No najlepsie aj najlacnejsie riesenie sa mi vidi kupit novy cap , loziska vymenit a tu ruru trocha vybrusit... no ale mam jednu otazku ked zvysim napravu pootocenim torziek budu potom viac namahane. Vydrzia to? nestava sa ze by po zvyseni odchadzali ? ake mate skusensti?
Masina 1.1 mono jetronic
jardaje
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 06 čer 2008 20:05

Re: zadna naprava "A":)

Příspěvek od jardaje »

zdravím, z většiny názorů jsem usoudil že pootočení torzky nemá vliv na životnost, proto to toho jdu taky, ale zasekl jsem se (je to na fotkách) ted už se to asi musí jen vymlátit ale radši se ptám jestli to nemá ještě nějaké zajištění. dík za radu.
Obrázek(19).jpg
Obrázek(19).jpg (44.93 KiB) Zobrazeno 20637 x
Přílohy
Obrázek(18).jpg
Obrázek(18).jpg (48.93 KiB) Zobrazeno 20628 x
Uživatelský avatar
Majoxxx
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 59
Registrován: 14 led 2008 01:32

Re: zadna naprava "A":)

Příspěvek od Majoxxx »

zaistenie? hmm no na strane co je koleso som vyhodil z konca torzky srob a tu mimoosovu podlozku a z druhej strany torzky len tu matku co je na tom cerviku tym je torzka povolena no ak to mas zahrdzavene tak pomoze asi uz len autogen. Ja som vytahoval cele rameno takze som trieskal po celom ramene riadnym kladivom a slo to aj s torzkou :D ale keby som mal len torzku vytahovat tak ako to bolo na tom videu tak asi nemam sance:D. tu torzku mam v ramenach tak zapecenu ze to uz nik asi nepovoli :m: ale s druhej strany boli este znamky vazeliny tak odtial to slo celkom.
Masina 1.1 mono jetronic
jardaje
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 06 čer 2008 20:05

Re: zadna naprava "A":)

Příspěvek od jardaje »

moje další zkušenost, je to zarezlý fest, ale torzku dostaneš i samostatně když vyšroubuješ vypoklou krytku co v ni je červík, jde to majzlikem ale trochu se u toho poškodí, pak do torzky můžeš třísknout přes průbojník. ještě je dobrý tam na pár dní nalít brzdovku, trochu to uvolní. Jimak podle toho videa jsem to zkoušel ale třikrát jsem přetrh montážní kladivo.
Uživatelský avatar
Majoxxx
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 59
Registrován: 14 led 2008 01:32

Re: zadna naprava "A":)

Příspěvek od Majoxxx »

Takze pridavam moje pokracovanie prac mozno to niekomu pomoze...
kedze bola moja naprava na prd uplne, zabehol som na vrakac a za 3500 kupil taku co bola este ok. Jedna strana bola uplne ok ale druha uz mierne klopila koleso do A tak som sa rozhodol vymenit v nej loziska. Prikladam fotky ...
Na trne boli uz vytlacene sedla od lozisk takze som rad ze som sa do toho pustil lebo po zime by to urcite islo het. Sedla su len na jednej polke trnu (spodna je ok) vylysujem trn, pootocim o 180 stupnou a nalysujem naspat a je to ok.loziska sa aj tak opieraju o trn len na vrchnej strane. Inak tie otlacene sedla su malicke ale na jednej strane koleso uz vychylovalo.
Najvaci problem je ze ked sa koleso trosku vychyli do A, prestane dobre tesnit gufero , dostane sa tam bordel a to je rychly koniec napravy...
Ale kto sa nerad maze nech ide radsej do servisu u vas v cz vas to vyde hadam aj lacnejsie... na slovensku som zohnal najlacnejsi repas za 8500sk a aj to bez papieru :(.
Přílohy
DSC00136.JPG
DSC00136.JPG (39.59 KiB) Zobrazeno 20396 x
DSC00138.JPG
DSC00138.JPG (42.88 KiB) Zobrazeno 20392 x
Masina 1.1 mono jetronic
Uživatelský avatar
Gordy
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 2641
Registrován: 10 dub 2007 19:43
Skutečné jméno: Jirka
Bydliště: Hradec Králové

Re: zadna naprava "A":)

Příspěvek od Gordy »

Tak jeden můj příspěvek:
Osobně jsem měl stejný problém.A tak jsem zjišťoval.V ČR opravdu existují firmy co Ti "repasy" zadní náprava udělají za +- 3500,- a to buď na počkání nebo výměnou.Ale čepy které tam dají jsou jeté šlupky,které navačí a obrobí.O kalení už tu jaksy nikdo nemluví.
Tedy pokud máš zadní nápravu hyn,tak připadají v úvahu čepy pouze originál a to jeden stojí zhruna 3100m,-,sadu ložisek na jednu stranu seženeš řekněme za 1000,-.Tedy 8200 když jde jen o čepy a ložiska,pak ještě když je špatná nápravnice,tak se musí nechat vyvložkovat.Tedy zhruba 800,- za jednu vložku.To už jsme na 9800,-Tak a pokud na to nemáš znalosti,prostory a náčiná,tak ještě práce.A za odpoledne to mechanik nestihne.Takže minimálne další 2000,- k tomu.Tedy komplet dobře zrepasovaná náprava která byla úplně hyn vyjde na 13000,-Ale tak proč to do toho auta nedat.Však ono si to zaslouží a vyplatí se to.Tedy pokud ho někdo pak neokulí přes střechu a ze zadní nápravy neudělá bumerang.
205 GTi (Mi 16) Gekon
205 Roland Garros
205 Winner
Uživatelský avatar
Majoxxx
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 59
Registrován: 14 led 2008 01:32

Re: zadna naprava "A":)

Příspěvek od Majoxxx »

Tak slava od vcera uz jazdim naprava je hotova posielam zase par fotiek ale len s mobilu. Pribudli na nu maznice a na to tesniace gufero este plat gumi na tesnenie a cele je to stiahnute antikorovim pruzkom a eskapaskou hadam to uz daco vydrzi:D pridavam foto... Je zodvihnuta o jeden zub na torzkach a je to super, auto je akurat v rovine.
Ale dlho sa vozit zase nebudem (brzdy, roztrhnuta manzeta na riadeni, motor blbne, olej sa trati atd ... :D )
Přílohy
DSC00161.JPG
DSC00161.JPG (390.93 KiB) Zobrazeno 20197 x
DSC00178.JPG
DSC00178.JPG (346.76 KiB) Zobrazeno 20184 x
DSC00180.JPG
DSC00180.JPG (356.4 KiB) Zobrazeno 20177 x
Masina 1.1 mono jetronic
Uživatelský avatar
goljam
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 25 bře 2008 07:03
Skutečné jméno: Libor

Re: zadna naprava "A":)

Příspěvek od goljam »

Ahoj,prosim Ta o blizsie info ako si do zadnej napravy vsadil maznice. Kde presne je potrebne do napravy vrtat, pripadne akym sposobom sa to zabezpecuje???Ak mas moznost posli aj foto.
Menim teraz zadnu napravu a rad by som trosku predlzil jej zivotnost, co vraj maznice zabezpecia. Len by som nerad zlym zasahom pokazil napravu, co som si zohnal.
Vopred Ti dakujem za pomoc.


Majoxxx píše:Tak slava od vcera uz jazdim naprava je hotova posielam zase par fotiek ale len s mobilu. Pribudli na nu maznice a na to tesniace gufero este plat gumi na tesnenie a cele je to stiahnute antikorovim pruzkom a eskapaskou hadam to uz daco vydrzi:D pridavam foto... Je zodvihnuta o jeden zub na torzkach a je to super, auto je akurat v rovine.
Ale dlho sa vozit zase nebudem (brzdy, roztrhnuta manzeta na riadeni, motor blbne, olej sa trati atd ... :D )
Pegeot so svojim posvatnym cislom 205 spustil hnutie, ktore sa za patnast rokov stalo skutocnym pojmom. 205 sa stala na celom svete snom niekolkych generacii ludi milujucich automobilovu radost.
Peugeot 205 nie je iba ludovym autom. Francuzi dokazali z tuctoveho maleho hatchbacku, urceneho predovsetkym pre pohyb v meste, vycarovat ozajstny sportovy automobil.
Odpovědět