Studený nechce jet:-( Peugeot 205 1,4 GT

Takový pokec na „úrovni" týkající se 205tek
Uživatelský avatar
Mitja
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 4659
Registrován: 27 lis 2007 19:05
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Ondra
tel.:: 0
Bydliště: Studénka-Butovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Studený nechce jet:-( Peugeot 205 1,4 GT

Příspěvek od Mitja »

Zaprve si vyblikej klickem zavady jak uz ti psal Vinorak, viz zde: http://www.205gti.org/?reloaded&action= ... iagnostika

Zadruhe cidlo jsi vymenil to spravne? Jsou tam tri u termostatu, cituju Vinoraka: "v komoře termostatu jsou tři čidla( karebec tam má asi jenom šroub jako záslepku) teploty vody pro budík, teplota vody pro řj(2piny) a nakonec spínač pro kontrolku vysoké teploty vody".

Zatreti mrkni na potenciometr škrticí klapky.

Zactvrte co svicky, jsou nove? Mi treba robily bordel 3-bodove Brisky, vsem ostatnim jedou pry krasne.. ale moje auto si s nimi nerozumnelo.

Za pate, co lambda sonda? Dusi se motor hned od nastartovani, nebo zacne az po minute az dvou?

A co jeste treba rodelovac, vlhky, spatny.. nevim, to uz je vyjmenovane pulka auta, ale treba ti to pomuze : ).

Jo a jeste rele palivoveho cerpadla, treba ma motor malo benzinu.. to je bud vedle ridici jednotky v kastliku nebo v motorovem prostoru vedle brdoveho valce.

A taky zkus na pul dne odpojit baterku aby se ti vyresetovala ridici jednotka. No a taky to muzes zkusit poradne projet, nekdy se to samo spravi kdyz je motor rozhadany. No, mas si s cim hrat..
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Peugeot 205, 1.1i (44kw), color line, '91 - na vikendy
Renault Megane II sedan, 1.4 16V (72kw), sportway, '09 - hlavni auto
Peugeot 306 sedan, 1.6i (65kw), '95 - na dojezdeni
CPI Popcorn, 50 ccm, '03 - ceka na opravu
Škoda Fabia II 1.4 TDI (59kw), '06 - prace/Misa
Marshall
Nováček
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 02 črc 2009 06:13
Rok narození: 1989
tel.:: 0
Bydliště: Ostrava

Re: Studený nechce jet:-( Peugeot 205 1,4 GT

Příspěvek od Marshall »

Můžeš mi to prosím tě vyfotit zblízka ať vím pořádně co mám hledat. :Merci:
Marshall
Nováček
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 02 črc 2009 06:13
Rok narození: 1989
tel.:: 0
Bydliště: Ostrava

Re: Studený nechce jet:-( Peugeot 205 1,4 GT

Příspěvek od Marshall »

j díky vyzkouším :Merci: ja sem tam našel jen dvě čidla. pod rozdělovačem v motoru mam jen dvoubodové(pro řj předpokládám) a s jedním drátem to je předpokládám na kontrolku.to treti nemam asi proto ze nemam budik na teplotu.Svicky sou menene to sem si myslel ze to dela hned prvni.a mam tam obycejne.jo a rad bych to projel ale to auto žere mam takovy pocit aj travu kolem cesty...:-( od te doby co mi to začlo dělat se o moc zvětšila spotřeba :-(
Uživatelský avatar
Mitja
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 4659
Registrován: 27 lis 2007 19:05
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Ondra
tel.:: 0
Bydliště: Studénka-Butovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Studený nechce jet:-( Peugeot 205 1,4 GT

Příspěvek od Mitja »

Marshall píše: od te doby co mi to začlo dělat se o moc zvětšila spotřeba :-(
Jeste tedy podle tohoto.. nejak vice to projizdet asi nebude mit prilis smysl.

Podle te spotreby zkus:

1) mrkni na palivovy filtr v jakem je stavu, nejlepe ho vymen.

2) najdi to rele palivoveho cerpadla (pokud nebude v kastliku spolujezdce, tak bude u brdoveho valce) a bud ho odzkousej nebo nejlip rovnou vymen. Taky muzes procistit konektory u cerpadla samotneho, je pod zadnima sedackama pod plastovym deklíkem. A jak ti to startuje, dobre nebo spatne? (kdyby spatne, tak to vypada na palivove cerpadlo)

3) Chova se to divne hned po startu? Po startu by totiz melo byt nejake 1-2 minuty vse rizeno ridici jednotkou a pak by se mely zacit brat v uvahu udaje z lambda sondy.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Peugeot 205, 1.1i (44kw), color line, '91 - na vikendy
Renault Megane II sedan, 1.4 16V (72kw), sportway, '09 - hlavni auto
Peugeot 306 sedan, 1.6i (65kw), '95 - na dojezdeni
CPI Popcorn, 50 ccm, '03 - ceka na opravu
Škoda Fabia II 1.4 TDI (59kw), '06 - prace/Misa
Marshall
Nováček
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 02 črc 2009 06:13
Rok narození: 1989
tel.:: 0
Bydliště: Ostrava

Re: Studený nechce jet:-( Peugeot 205 1,4 GT

Příspěvek od Marshall »

hned po startu to dělá a startuje pekně akorat jak stim dele nejedu tak chytne trochu pozdeji
Odpovědět