Brzdy a pár souvislostí

Vše co se týka problémů a zapojení elektriky, el. obvodů, vnitřní el. výbavy apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
yvan
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: 10 srp 2010 14:33
Bydliště: Brno, Kyjov

Brzdy a pár souvislostí

Příspěvek od yvan »

Myslím, že je čas se zeptat. Už mě to ****.

Po kompletní rozborce interiéru sem ho dal zase celý dohromady. Světla a veškerá elektrika je na místě. Všechno sem zapojil jak sem si to nachystal a pamatoval. Žádný konektor mě nezbyl, kolem motoru sem nic nevypojoval, mám jenom na každé straně volný jeden konektor (myslím že mlhovky) a pár káblů, které ale byly co pamatuju zasrané od oleje a nikdy nebyly zapojené. A mám následující problém.

Když mám všechny pojistky v pořádku a všechno zapojené, tak všechny světla svítí vepředu i vzadu, stěrače fungují, ostřikovače jedou, osvětlení interiéru, zámky, stahování oken, větrání, zapalovač, výstražné, hodiny, osvětlení palubky a přístrojů, rádio, repráky, osvětlení RZ, všechno funguje. Až na zadní mlhovku (přední nemám) a zadní brzdové světla. Ruční brzda brzdí, ale při zatažení se nerozsvítí kontrolka na přístrojovce (žárovka je dobrá). U ručky sem káblík neodpojoval. Nastartovat jde, motor v pohodě šlape. Při zapnutém motoru sem to nezkoušel, ale když otočím klíčkem a šlápnu na brzdu, tak brzdy fungují, ale praskne mi 25ka pojistka ve třetím slotu (vnitřní osvětlení, brzdové světla, stěrače, ostřikovače, rádio, světlo příruční přihrádky - nemám, elektrické okna, vyhřívání skla). Nevim jestli s pojistkou to vyhřívání funguje, ale bez pojistky pak samozřejmě nefunguje nic z vypsaného. Když pojistku vyměním, tak všechno zase funguje, dokud nešlápnu na brzdu...

Kostry mám vyčištěné, vepředu vpravo zapojený jeden 5 konektor, vlevo dva 5 konektory, vzadu za světlem jeden 5 konektor. Za zadním světlem mám ještě jeden káblík, zelený s černou jednokonektorovou koncovkou a natištěným číslem 360. Napadlo mě že to může být ještě 36C, což by měla být ručka. Má to být na kostře? Teď ho tam mám. Když je tam ta pojistka a zapnu vnitřní osvětlení, tak tlačítko mlhovky normálně svítí, ale světlo nejede. Konektory k mlhovce si toho zažily hodně, ale podle mě jedou.

Jestli máte někdo nápad, budu rád za každou pomoc.

Jo, rok 91, benzin, 75kW, žádná přestavba motoru ani elektroniky, všechno pokud vím původní.
Peugeot 205 1.9 Rallye, 1991, 75kW - Life&History
Uživatelský avatar
yvan
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: 10 srp 2010 14:33
Bydliště: Brno, Kyjov

Re: Brzdy a pár souvislostí

Příspěvek od yvan »

Tak nakonec vyřešeno. Pro případ, že by se to někomu hodilo, je kabel 36C rozbočka brzdového světla a je nezapojená, takže po sundání z kostry už to vypadá nadějně.
Peugeot 205 1.9 Rallye, 1991, 75kW - Life&History
Odpovědět