Chcípá, chová se, jako by tam nebyla nafta

Motor, spojka, převodovka - identifikace, opravy, seřízení, výměna
Odpovědět
moofine
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 08 led 2013 10:29
Skutečné jméno: Mates
Bydliště: Vyškov na Moravě

Chcípá, chová se, jako by tam nebyla nafta

Příspěvek od moofine »

Dneska jsem sedl do auta (1.8 XAD), ručička stavu paliva ležela, ujel jsem 500 metrů, auto se zastavilo. I když den předtim zde byla půlka nádrže. Nalil jsem tedy 5 litrů z kanistru, opět to ukazovalo půlku nádrže, auto po dlouhé době nastartovalo, ujel jsem kilometr a zastavilo se zas. Po dlouhé době zase nastartovalo. Ze začátku moc nereagovalo na plyn, spíše zoufalý volnoběh, když jsem dal podlahu, trvalo několik vteřin, než se to vytočilo. Pak najedou z ničeho nic OK, ujel jsem 20 km a v pořádku. Zastavil jsem na 15 minut, nemohl jsem nastartovat, opět, auto nastartovalo po dlouhé době (skoro vybilo baterku) a chovalo se zcela standartně. Bojím se, že zítra ráno nenastartuju, ale předtím žádné problémy nebyly, je to ze dne na den. Má někdo tip na závadu?

Jak je v motorovým prostoru ruční "pumpička", takovej ten čudlík, kterým je možné natlakovat naftu, ten leží, je úplně dole a nefunguje, ale v minulých dnech fungoval. Může to být ono? Pod autem jsem naftu nespozoroval, ale na sněhu, kdo ví jestli bych si jí všimnul.
Peugeot 205 - 1.8 XAD, 1987
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: Chcípá, chová se, jako by tam nebyla nafta

Příspěvek od draken »

určitě není dobrý, že je pumpička propadlá, je možný, že to tam přisává vzduch. zkus ten filtr vyhodit a dát tam nějakej malej průtokáč
moofine
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 08 led 2013 10:29
Skutečné jméno: Mates
Bydliště: Vyškov na Moravě

Re: Chcípá, chová se, jako by tam nebyla nafta

Příspěvek od moofine »

Myslíš tedy, že to muže být ten problém?
Peugeot 205 - 1.8 XAD, 1987
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: Chcípá, chová se, jako by tam nebyla nafta

Příspěvek od draken »

podle mě jo, a ještě se podívej dozádu za motor, jak je vstup vody, tak tam bývá předehřev nafty, tak jestli tam není třeba zlomená hadice
moofine
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 08 led 2013 10:29
Skutečné jméno: Mates
Bydliště: Vyškov na Moravě

Re: Chcípá, chová se, jako by tam nebyla nafta

Příspěvek od moofine »

Ještě mě napadla jedna možnost - po odchodu zámku ve víčku do věčných lovišť jsem použil jakousi zátku, která zapříčinila vzduchotěsné uzavření nádrže. Je možné, že zde vnikl podtlak, který by nevpustil naftu do motoru? Úbytek nafty zde byl vcelku razantní, z plné nádrže, čili zde podle mě podtlak vzniknout mohl.
Peugeot 205 - 1.8 XAD, 1987
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: Chcípá, chová se, jako by tam nebyla nafta

Příspěvek od draken »

možný je všecko, pokud máš ucpaný odvětrání, tak to taky může dělat bordel
moofine
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 08 led 2013 10:29
Skutečné jméno: Mates
Bydliště: Vyškov na Moravě

Re: Chcípá, chová se, jako by tam nebyla nafta

Příspěvek od moofine »

Uvidím, zítra vyzkouším, cos mi tu napsal, koupím univerzální víčko a pokud to nezabere, půjde do věčných lovišť taky.
Peugeot 205 - 1.8 XAD, 1987
moofine
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 08 led 2013 10:29
Skutečné jméno: Mates
Bydliště: Vyškov na Moravě

Re: Chcípá, chová se, jako by tam nebyla nafta

Příspěvek od moofine »

Tak nakonec byla chyba jinde - voda v naftě. Zřejmě se tam dostala v době absence víčka.
Peugeot 205 - 1.8 XAD, 1987
Kohy38
Nováček
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: 25 kvě 2013 14:56
Rok narození: 1994
Skutečné jméno: Filip Kohout
tel.:: 702329193
Bydliště: Košice (okres Tábor)
Kontaktovat uživatele:

Re: Chcípá, chová se, jako by tam nebyla nafta

Příspěvek od Kohy38 »

podobný problém jsem měl taky, nebylo to sice vodou v naftě ale motor z ničeho nic jeden den(kdy jsem měl po dně v nádrží a musel napumpovat pumpičkou) ztratil tah, a po dalších 20 km mi na volnoběh neběžel jak měl a chcípal, nejprve jsem myslel že problém bude v nedostatku naftičky, bohužel i po natankování se motor choval stejně. Jelikož jsem věděl že palivák jsem ještě od doby zakoupení neměnil a jeden byl doma v rezervě, tak jsem ho vyměnil a problém přetrvával. Zkusil jsem tedy vše propucovat, odvzdušnit vstřiky atd. když už jsem po 4 hodinách hledání byl tak zoufalý, že jsem pal.filtr rozebral podruhé a šel napumpovat a zkusit nastartovat, tak mi vyletěla okolo víčka pumpičky nafta ven -> a problém byl vyřešen, předchozí majitel dal na víčko pumpičky místo 4 šroubků jen 3 a nijak valně je nedotáhl. Jelikož jsem nikdy předtím nemusel pumpičku použít, bylo víčko ještě nejspíš ,,přilepené,, a nepřisávalo, jakmile jsem ale napumpoval tak si vzduch cestu našel. Šroubky se dotáhly a bylo po problémech. Aneb: Když je blbá hlava, trpí celé tělo.... :)
Peugeot 205, 1.9D (47kW), '92
Odpovědět